breadcrumbs_delimiter هوش مصنوعی breadcrumbs_delimiter چگونه متوجه می شوید که یک کشتی باری آلوده کننده است؟ ابرها را می سازد
هوش مصنوعی

چگونه متوجه می شوید که یک کشتی باری آلوده کننده است؟ ابرها را می سازد

مرداد 3, 1401 2097

دسترسی بهتر به شیوع مسیرهای کشتی دارای کاربرد دوگانه است. برای مثال، ابرها انتشار گازهای گلخانه‌ای کشتی را نشان می‌دهند: یک ناخدا ممکن است به تنظیم‌کننده‌ها درباره نوع سوختی که می‌سوزاند دروغ بگوید، اما آسمان بالا این کار را نمی‌کند. یوان می‌گوید: «اگر بتوانیم مسیرهای کشتی را اندازه‌گیری کنیم، و بتوانیم آن مسیر کشتی را به یک کشتی جداگانه متصل کنیم، می‌توانیم بدانیم که آیا کشتی آلودگی زیادی منتشر می‌کند یا خیر. پس ما می دانیم که احتمالاً سوخت پاک نمی سوزاند.»

و دوم، آلودگی نقش بزرگی – و عمدتاً مورد مطالعه قرار نگرفته – در تغییرات آب و هوایی ایفا می کند. انتشار گازهای گلخانه ای برای محیط زیست وحشتناک است زیرا کیفیت هوا را از بین می برد، اما بازگرداندن مقداری از انرژی خورشید به فضا در واقع یک مزیت است. جالب اینجاست که این ایده پشت تزریق آئروسل استراتوسفر است ، شکل پیشنهادی مهندسی زمین است که در آن هواپیماها برای منحرف کردن نور خورشید، گوگرد می پاشند. محققان همچنین با داده‌های تکنیک های روشن کردن ابر ، که در آن نمک دریا را برای روشن کردن ابرهای کم ارتفاع می پاشند، درست مانند آلودگی کشتی.

اما همه انواع آلودگی ها مانند گوگرد، انرژی خورشیدی را منحرف نمی کنند. برخی آن را به دام می اندازند اشکال دیگر، مانند میکروپلاستیک ها، اتمسفر را با ذراتی پر کرده اند که ممکن است داشته باشند. هم اثرات سرمایش و گرمایش روی این سیاره. به نظر می‌رسد که کنتریل‌های هواپیما تا حد زیادی نقش گرم شدن را ایفا می‌کنند (اگرچه می‌تواند با پرواز در ارتفاعات خاص بهبود می یابد). و هم دی اکسید کربن و هم متان اساساً به عنوان پتوهای عایق عمل می کند و سیاره را گرم می کند.

این آلاینده‌ها اغلب با هم مخلوط می‌شوند، بنابراین برش می‌تواند اثر پیچیده‌ای داشته باشد. این یک پارادوکس اقدام آب و هوا است: با کاهش آلودگی هوا از جمله ذرات معلق در هوا که انرژی خورشیدی را منحرف می کنند، یک مطالعه اخیر تخمین می زند که بشر ممکن است 15 تا 50 درصد گرمایش ناشی از دی اکسید کربن را تقویت کند.

هیلونگ وانگ، که این پویایی ها را در آزمایشگاه ملی شمال غرب اقیانوس آرام مطالعه می کند. وانگ، که در مقاله جدید رهگیری کشتی نقشی نداشت، می‌گوید: «بسیاری، بسیاری از مدل‌ها هنوز در تلاش هستند تا نمایش دقیق آن اثرات را برای پیش‌بینی تغییرات آب و هوایی آینده به دست آورند. “در برخی مواقع، اگر به میزان قابل توجهی انتشار گازهای گلخانه ای را کاهش دهیم، انتظار برخی از عوارض جانبی گرمایش بیشتر را داریم.” بخشی از آن به این دلیل است که آلودگی هوا در سراسر جهان یکنواخت نیست – به طور قابل توجهی در منطقه متفاوت است و به دلیل الگوهای آب و هوا و در بازه های زمانی طولانی تر به دلیل مقررات کیفیت هوا می تواند به سرعت تغییر کند. اما وانگ می‌گوید، اگرچه این مطالعه فقط به مسیرهای کشتی‌ها نگاه می‌کند، محققان می‌توانند از داده‌های جدید برای اعتبارسنجی مدل‌های آب و هوایی استفاده کنند – به عنوان مثال، برای اینکه ببینند آیا آنها می‌توانند به‌طور دقیق نشان دهند که وقتی آلودگی هوا به طور ناگهانی محلی کاهش می‌یابد، چه اتفاقی می‌افتد یا خیر.

روی کشتی‌ها به سوخت کم سولفور باعث کاهش شدید انتشار گازهای گلخانه‌ای در سراسر سیاره نمی‌شود، زیرا هنوز یک سوخت فسیلی است که کربن را می‌سوزاند. (و اشتباه نکنید – نکته اصلی این است که ما باید به خاطر خوبی آب و هوا سوزاندن سوخت های فسیلی را متوقف کنیم. در کل.) اما پیش‌نمایش کوچکی از کاهش یک نوع آلودگی خاص برای گرم شدن هوا ارائه می‌دهد – و حل این معما چقدر پیچیده خواهد بود.

در در همین حال، همانطور که مقررات سال 2020 جادویی خود را انجام می دهد، مسیرهای کشتی همچنان در سراسر جهان محو خواهند شد. اگر خوش شانس باشید و یکی را در تصاویر ماهواره ای جدید ببینید، ممکن است خود را یاغی پیدا کرده باشید.

***

منبع : https://www.wired.com

به این نوشته امتیاز بدهید!

افراد نیوز

افراد نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×