» شبکه‌های اجتماعی » TikTok اخراج کارکنان را در بازسازی کل شرکت آغاز می کند
شبکه‌های اجتماعی

TikTok اخراج کارکنان را در بازسازی کل شرکت آغاز می کند

تیر 27, 1401 60233

به گفته پنج نفر از افراد مطلع،

TikTok بازسازی جهانی کسب و کار خود را آغاز کرده است که شامل اخراج می شود. روند.

برنامه ویدیویی کوتاه‌مدت که متعلق به شرکت مادر چینی ByteDance است، در سال‌های اخیر به سرعت هم پایگاه کاربر و هم نیروی کار خود را گسترش داده است. با وجود تنش ها با دولت ترامپ به دلیل ترس از ابزار دولت چین، TikTok در ماه سپتامبر از مرز 1 میلیارد کاربر فعال ماهانه عبور کرد و اکنون هزاران کارمند در سراسر جهان دارد. رشد سریع و موفقیت آن با کاربران جوان‌تر، الهام بخش اینستاگرام متا و یوتیوب گوگل برای راه‌اندازی رقابت‌ها شد. محصولات ویدئویی با فرم کوتاه.

اما صبح روز دوشنبه، به برخی از کارکنان مستقر در اروپا اطلاع داده شد که مشاغل آنها در خطر است و به آنها گفته شد که انتظار داشته باشند در هفته های آینده دعوت نامه هایی برای ملاقات با کارکنان منابع انسانی داشته باشند. به گفته منابع در این شرکت. به برخی از کارمندان بریتانیا هشدار داده شد که از دست دادن شغل در تعدادی از بخش‌های TikTok رخ خواهد داد. زمانی که کارمندان مستقر در ایالات متحده ساعاتی بعد کار خود را آغاز کردند، به برخی از آنها اطلاع داده شد که نقش آنها در حال حذف شدن است.

یکی از کارکنان گفت، تجدید ساختار که امروز به صورت داخلی اعلام شد شامل اخراج و بسته شدن برخی از مشاغل خالی است. و بر کسب و کارهای TikTok در ایالات متحده، اتحادیه اروپا و بریتانیا تأثیر می گذارد. طرح‌هایی برای گسترش برخی از تیم‌ها در داخل شرکت متوقف شده است.

یکی از اولین مدیران اجرایی TikTok در خارج از چین، دیوید اورتیز، کهنه کار اسنپ، اعلام کرد در حال ترک شرکت در LinkedIn بود به عنوان بخشی از “یک تلاش بسیار بزرگتر برای سازماندهی مجدد” حذف شد.

یکی از کارکنان ارشد که از تغییرات آگاهی داشتند، انکار نکردند که بازسازی با از دست دادن شغل اتفاق افتاده است. آنا سوپل، سخنگوی TikTok در بیانیه‌ای گفت که این شرکت اغلب تنظیماتی را در کارکنان خود برای حمایت از اهداف خود انجام می‌دهد. او گفت: «تعداد کمی از نقش‌ها در تیم‌های عملیات و بازاریابی وجود دارد که تمرکزشان تغییر کرده است، که نمی‌توان آن‌ها را «تجدید ساختار شرکت» نامید. سوپل از توضیح اینکه چرا اورتیز به یک تلاش سازماندهی مجدد بزرگتر اشاره کرده است خودداری کرد.

TikTok به صفوف شرکت‌های فناوری بزرگ و استارت‌آپ‌هایی می‌پیوندد که در هفته‌های اخیر استخدام را متوقف کرده یا اخراج کرده‌اند. رکود اقتصادی حاکم شده است. این شرکت اخیراً برنامه های برای گسترش پلت فرم خرید زنده خود را که به عنوان یک فروشگاه بزرگ شناخته می شود، رها کرده است. منبع درآمد جدید، در ایالات متحده و اروپا. یکی از کارمندان سابق TikTok که اوایل امسال شرکت را ترک کرد، می‌گوید که تغییر ساختار احتمالاً به فضای اقتصادی گسترده‌تر مربوط می‌شود. کارمند سابق می‌گوید: «فکر نمی‌کنم آنچه که در اینجا با اخراج‌های TikTok اتفاق می‌افتد با آنچه در فناوری‌های بزرگ در حال وقوع است، متفاوت باشد.

یکی دیگر از کارکنان TikTok می‌گوید که اخراج‌ها متمرکز بوده‌اند. در مورد افراد و تیم‌هایی که مدیران معتقد بودند به اندازه کافی به شرکت کمک نمی‌کنند، و ادعا کردند که تعداد اخراج‌ها کمتر از 100 نفر خواهد بود. بیانیه‌های قبلی TikTok و منابع داخل شرکت نشان می‌دهد که حداقل 10000 کارمند در سراسر ایالات متحده و اروپا دارد.

TikTok در سال 2018 پس از تصاحب استارتاپ چینی Musical.ly توسط ByteDance ایجاد شد. رشد سریع آن باعث شده است که این شرکت به نقاط عطفی از جمله دستیابی به 1 میلیارد کاربر فعال، جلب نظر سیاسی و اجرای نقش مرکزی در جنگ بسیار سریعتر از شبکه های اجتماعی قدیمی مانند فیس بوک. برندان گاهان، شریک و مدیر ارشد اجتماعی در Mekanism، یک آژانس بازاریابی نیویورک، می‌گوید: «آنها با نرخی افزایش یافته‌اند که قبلاً هرگز ندیده‌ایم. او حدس می‌زند که تغییر ساختار کمک زیادی به کاهش تأثیر یا محبوبیت TikTok نخواهد کرد. «نمی‌توانم تصور کنم که چند اخراج نشان‌دهنده مشکلات گسترده‌تر یا چیزی باشد که شتاب آنها را کاهش دهد.»

اورتیز، مدیر اجرایی که خروج خود را از لینکدین اعلام کرد، نپذیرفت. برای صحبت با WIRED او در پست خود به مسیر کوتاه اما پر حادثه TikTok اشاره کرد. “کار کردن در TikTok کاملاً سخت بوده است.”

به روز شده در 2022/7/19 ساعت 2:05 بعد از ظهر به وقت شرقی: این مقاله با نظر سخنگوی TikTok به روز شده است. /p>

***

منبع : https://www.wired.com

به این نوشته امتیاز بدهید!

افراد نیوز

افراد نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×