breadcrumbs_delimiter شبکه‌های اجتماعی breadcrumbs_delimiter توییتر وارد منطقه گرگ و میش ایلان ماسک شد
شبکه‌های اجتماعی

توییتر وارد منطقه گرگ و میش ایلان ماسک شد

تیر 27, 1401 2086

دان آیوز، تحلیلگر اصلی شرکت سرمایه گذاری لس آنجلس Wedbush Securities، معتقد است که چهار نتیجه احتمالی برای اختلاف توییتر با ماسک وجود دارد. او تخمین می‌زند که 20 درصد احتمال دارد که ماسک از معامله‌ای که امضا کرده با پرداخت یک میلیارد دلار هزینه جدایی که در شرایط آن نوشته شده است، فرار کند یا بدون پرداخت یک سنت به توییتر در دادگاه سلطنتی دلاور برنده شود.

چشم انداز حاکم شدن منطق وارونه توییتر و مالکیت ماسک به شبکه اجتماعی که اکنون به نظر می رسد از آن بیزار است، باعث شده کارمندان و کاربران نگران هستند. برایانا وو، توسعه‌دهنده سابق بازی‌های ویدیویی و بنیان‌گذار گروه اکشن سیاسی مترقی Rebellion PAC، می‌گوید: «هیچ کسی نیست که این معامله را ترمز کند، حتی زمانی که مشخص است ماسک آخرین چیزی است که توییتر به آن نیاز دارد. “سرمایه گذاران می خواهند که این کار انجام شود. هیئت مدیره قرار است میلیاردها دلار به دست بیاورد، و آنها به دادگاه خواهند رفت تا این موضوع را تحمیل کنند.”

چگونه یک معامله تجاری مورد توافق هر دو طرف و حمایت برخی از بزرگترین بانک های جهان است. تبدیل به چنین آشفتگی؟ خاویر مارکوس کوواس، دانشیار دانشکده مدیریت کرانفیلد، فرآیندی را که توییتر را به اینجا رساند به عنوان «تشدید تعهد» توصیف می‌کند که ماسک و توییتر را وادار به تغییر موضع اولیه خود کرد.

از طرف توییتر، مارکوس کوواس معتقد است که رهبری شرکت از این باور که شرکت مستحق قیمت بالایی است، به هیچ عنوان تبدیل شده است. دیگر معتقد است که اصلاً می تواند شرکت را بفروشد. این برگشت ارزش تلاش برای وادار کردن ماسک به تکمیل معامله، تضمین قیمت بالای پیشنهادی یا پرداخت خسارت قابل توجه را دارد. مارکوس کوواس می‌گوید: «بازنگری کاملی از انتظارات از هر دو طرف صورت گرفته است که منجر به عدم اعتماد و اطمینان و بازنگری اساسی در موضع اولیه آنها شده است.»

بسیاری از کارمندان توییتر ترس دارند که ماسک مباشر ضعیف شرکت و خدمات آن خواهد بود. یکی از کارمندان که مشکوک است مدیران دیدگاه مطلوب تری نسبت به معامله دارند، می گوید که مدیران به آنها گفته اند که درباره خرید یا ماسک در اسلک بحث نکنند. این کارمند می‌گوید: «من فکر می‌کنم بسیاری از رهبران ارشد بیشتر طرفدار الون هستند تا کارکنان. “آنها مالک تسلاس هستند، سهام دارند و مانند طرز فکر ماسک هستند.”

اگر ماسک در نهایت مسئولیت را بر عهده بگیرد، ویلیامز پیشنهاد می کند که ممکن است با انتصاب شخص دیگری برای اداره شرکت، تنش ها را کاهش دهد. او می‌گوید: «این می‌تواند روی پرهای ژولیده صاف شود.

در حال حاضر، زندگی در منطقه گرگ و میش بر کارگران توییتر پوشیده است. کورنت، کاریکاتوریستی که وضعیت مخمصه شرکت را به تصویر کشیده است، می تواند آن را در میان همکارانش احساس کند. “احتمالا مقداری خستگی وجود دارد.” او می‌گوید: «پیچش‌های جدید همچنان در حال انباشته شدن هستند.»

***

منبع : https://www.wired.com

به این نوشته امتیاز بدهید!

افراد نیوز

افراد نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×