breadcrumbs_delimiter هوش مصنوعی breadcrumbs_delimiter وقتی هوش مصنوعی هنر می‌سازد، انسان‌ها جرقه خلاقیت را تامین می‌کنند
هوش مصنوعی

وقتی هوش مصنوعی هنر می‌سازد، انسان‌ها جرقه خلاقیت را تامین می‌کنند

تیر 22, 1401 5079

محصولات جدید اغلب با سلب مسئولیت ارائه می شوند، اما در آوریل هوش مصنوعی OpenAI هشداری غیرعادی صادر کرد هنگامی که یک سرویس جدیدی به نام DALL-E 2 را معرفی کرد. الف>. این سیستم می‌تواند عکس‌ها، نقاشی‌ها و تصاویر زنده و واقعی را در پاسخ به یک خط متن یا یک تصویر آپلود شده تولید کند. بخشی از یادداشت‌های انتشار OpenAI اخطار داده است که “مدل ممکن است کارایی انجام برخی کارها مانند ویرایش عکس یا تولید عکس استوک را افزایش می دهد، که می تواند شغل طراحان، عکاسان، مدل ها، ویراستاران و هنرمندان را جایگزین کند. اتفاق نیفتد افرادی که دسترسی زودهنگام به DALL-E دریافت کرده‌اند، دریافته‌اند که این DALL-E به جای منسوخ کردن آن، خلاقیت انسان را افزایش می‌دهد. بنجامین فون ونگ، هنرمندی که اینستالیشن‌ها و مجسمه‌ها خلق می‌کند، می گوید در واقع بهره وری او را افزایش داده است. فون ونگ، که از این ابزار برای کشف ایده‌هایی استفاده می‌کند که بعداً می‌توانند در آثار هنری فیزیکی ساخته شوند. “به جای نیاز به ترسیم مفاهیم، ​​می توانم آنها را از طریق عبارات مختلف ایجاد کنم.”

منشأ از.

div

DALL-E یکی از مجموعه ابزارهای هوش مصنوعی جدید برای تولید تصاویر است. آزا راسکین، یک هنرمند و طراح، از نرم افزار منبع باز برای تولید یک موزیک ویدیو برای موسیقیدان ضیا کورا استفاده کرد. که در کنفرانس TED در آوریل نشان داده شد. این پروژه به او کمک کرد تا او را متقاعد کند که هوش مصنوعی تولید تصویر منجر به انفجاری از خلاقیت خواهد شد که محیط بصری بشریت را برای همیشه تغییر می‌دهد. او می‌گوید: «هر چیزی که می‌تواند تصویری داشته باشد، یکی خواهد داشت. “ناگهان ما این ابزار را داریم که تصور کردن و تجسم کردن را آسان می کند.”

خیلی زود است که بدانیم چنین فناوری تحول آفرینی در نهایت چگونه بر تصویرگران، عکاسان، و خلاقیت های دیگر اما در این مرحله، این ایده که ابزارهای هوش مصنوعی هنری کارگران را از مشاغل خلاقانه کنار می‌گذارد – به روشی که مردم گاهی اوقات ربات‌هایی را که جایگزین کارگران کارخانه می‌شوند توصیف می‌کنند – ساده‌سازی بیش از حد به نظر می‌رسد. حتی برای روبات‌های صنعتی که کارهای نسبتاً ساده و تکراری انجام می‌دهند، شواهد متفاوت است. برخی از مطالعات اقتصادی نشان می‌دهد که پذیرش ربات‌ها توسط شرکت‌ها منجر به کاهش اشتغال و دستمزد کمتر می‌شود، اما شواهدی نیز وجود دارد که نشان می‌دهد در تنظیمات خاصی روبات‌ها فرصت‌های شغلی را افزایش می‌دهند.

“ممکن است عذاب زیادی وجود داشته باشد. Noah Bradley، هنرمند دیجیتالی که آموزش های YouTube را در مورد استفاده از ابزارهای هوش مصنوعی پست می کند. بردلی معتقد است که تأثیر نرم‌افزارهایی مانند DALL-E مشابه تأثیر تلفن‌های هوشمند بر عکاسی خواهد بود و خلاقیت بصری را بدون جایگزینی افراد حرفه‌ای در دسترس‌تر می‌کند. او می‌گوید که ایجاد تصاویر قدرتمند و قابل استفاده، پس از تولید اولیه، همچنان به تنظیمات دقیق زیادی نیاز دارد. “پیچیدگی زیادی برای ایجاد هنری وجود دارد که ماشین‌ها هنوز برای آن آماده نیستند.”

نسخه اول DALL-E، که در ژانویه 2021 معرفی شد، نقطه عطفی برای هنر کامپیوتری بود. این نشان داد که الگوریتم‌های یادگیری ماشینی هزاران تصویر را تغذیه می‌کنند زیرا داده‌های آموزشی می‌توانند ویژگی‌های آن تصاویر موجود را به روش‌های جدید، منسجم و زیبایی‌شناختی بازتولید کرده و دوباره ترکیب کنند.

یک سال بعد، DALL-E 2 به طور قابل توجهی کیفیت تصاویر قابل تولید را بهبود بخشید. همچنین می تواند به طور قابل اعتمادی سبک های هنری مختلف را اتخاذ کند، و می تواند تصاویری را ایجاد کند که واقعی تر هستند. آیا می خواهید یک عکس با کیفیت استودیویی از یک سگ شیبا اینو که کلاه بر تن و یقه یقه اسکی مشکی پوشیده است؟ فقط آن را در و صبر کنید. یک تصویر استیمپانک از یک قلعه در ابرها؟ مشکلی نیست. یا نقاشی به سبک قرن 19 از گروهی از زنان که اعلامیه استقلال را امضا می کنند؟ Great!

بسیاری از افرادی که با DALL-E و ابزارهای هوش مصنوعی مشابه آزمایش می‌کنند، آن‌ها را کمتر به عنوان جایگزینی توصیف می‌کنند تا نوعی جدید از دستیار هنری یا موزه. دیوید آر مانسون، یک عکاس، نویسنده و معلم انگلیسی در ژاپن که در دو هفته گذشته از DALL-E استفاده کرده است. سعی می‌کند یک پیام متنی را بفهمد و آنچه را که می‌بیند به ما بازگرداند، و به این شکل شگفت‌انگیز تکان می‌خورد و چیزهایی تولید می‌کند که واقعاً انتظارش را ندارید.»

***

منبع : https://www.wired.com

به این نوشته امتیاز بدهید!

افراد نیوز

افراد نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×