» شبکه‌های اجتماعی » مورد توییتر در هند می تواند اثرات موجی عظیمی داشته باشد
شبکه‌های اجتماعی

مورد توییتر در هند می تواند اثرات موجی عظیمی داشته باشد

تیر 22, 1401 70255

در ماه ژوئن، توییتر اولتیماتومی از دولت هند دریافت کرد تا برخی از 39 حساب و محتوا از پلتفرم خود . منابع آشنا با این دستور می گویند که در صورت امتناع توییتر از پیروی، افسر ارشد انطباق آن ممکن است با پیگرد کیفری روبرو شود. آنها می گویند همچنین اعلام کرده است که شرکت حفاظت های “بندر امن” خود را از دست خواهد داد، به این معنی که دیگر در برابر مسئولیت محتوای ایجاد شده توسط کاربران خود محافظت نخواهد شد. این تشدید یک سری از «سفارش‌های مسدود کردن» یا دستورهای حذف محتوا است که توسط وزارت الکترونیک و فناوری اطلاعات هند ارسال شده است که افزایش یافته است به طور قابل توجهی در 18 ماه گذشته.

هفته گذشته، توییتر پاسخ داد: دولت هند را به دادگاه خواهد برد.

در حالی که خود مناقشه کارشناسان به WIRED گفتند که فقط با حساب‌ها و محتواهای خاص سروکار دارد که نتیجه آن می‌تواند عواقب بزرگی داشته باشد و به عنوان یک “سرخط برای این جریان” عمل کند. آلی فانک، مدیر تحقیقات فناوری و دموکراسی در Freedom House می‌گوید: «جنگ در مورد آزادی اینترنت». این قوانین که در سال 2000 به تصویب رسید، به دولت اجازه می‌دهد تا دستورات مسدودکننده صادر کند و از یک واسطه – در این مورد، توییتر – برای حذف محتوایی که دولت آن را خطری برای امنیت یا حاکمیت هند می‌داند، می‌خواهد. به گفته منابع آشنا با پرونده، پرونده دادگاه هنوز علنی نیست، اما ادعا می کند که درخواست های دولت بیش از حد است و گاهی اوقات کل حساب ها را هدف قرار می دهد.

جیسون پیله مایر، مدیر اجرایی در Global Network Initiative می گوید که شکایت توییتر پیامدهایی فراتر از پلتفرم های رسانه های اجتماعی دارد. او گفت: «این برای همه واسطه‌ها بازتاب خواهد داشت. «واسطه‌هایی که توسط قوانین هند تعریف شده‌اند شامل اپراتورهای شبکه تلفن همراه و همچنین ISPها می‌شوند. بنابراین واقعاً برای همه کسانی که می‌توانند به عنوان یک نقطه خفه برای محدودیت محتوا یا سانسور دیده شوند، قابل اجرا است.» اگر توییتر در دادگاه شکست بخورد، می‌تواند راه را برای دولت برای سانسور کل وب‌سایت‌ها و همچنین رسانه‌ها در پلتفرم‌های پخش جریانی مانند نتفلیکس یا آمازون پرایم باز کند و عقب‌نشینی پلتفرم‌ها و شرکت‌ها را سخت‌تر کند.

رامان جیت سینگ چیما، مشاور ارشد بین‌المللی و مدیر سیاست آسیا اقیانوسیه در Access Now، می‌گوید: «در حدود سال‌های 2010 یا 2011، دولت قوانینی را برای آن قدرت‌های قبلی تنظیم کرد. این اضافات جدیدتر به قانون در 2009 مانع از افشای عمومی دستورات مسدودسازی توسط پلتفرم‌ها شد. حتی در آن زمان هم انتقادات زیادی وجود داشت که می گفتند قوانین تمام قدرت را به قوه مجریه می دهد. پرونده توییتر به دنبال به چالش کشیدن قانون اساسی 69A نیست، اما در عوض ادعا می‌کند که برخی از دستورات مسدود کردن با استانداردهای خود دولت برای تعیین اینکه چرا محتوا باید حذف شود، مطابقت ندارد و این گونه دستورات حقوق کاربران برای آزادی بیان را نقض می‌کنند.

از آنجایی که قوانین فناوری اطلاعات هند به دولت اجازه می دهد تا دستورات مسدودسازی را به صورت مخفیانه صادر کند، درک اینکه چرا محتوای آنها سانسور می شود یا تلاش برای تغییر تصمیم دولت را برای کاربران به ویژه دشوار می کند. در سال 2018، دولت دستور مسدود کردن وب‌سایت طنز www.dowrycalculator. com متعلق به روزنامه نگار تانول تاکور است که به دلیل مسدود شدن سایت اطلاعی نداشت و برای کشف این موضوع یک نبرد قانونی را آغاز کرد. دولت تاکید کرد که سایت تاکور جهیزیه‌هایی را تبلیغ می‌کند که در هند غیرقانونی هستند، اما ادامه دهید در بسیاری از جاها بدون توجه به. در سال 2018 تاکور به Outlook India که این سایت قرار است به این “شرارت اجتماعی برجسته” اشاره کند.

***

منبع : https://www.wired.com

به این نوشته امتیاز بدهید!

افراد نیوز

افراد نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×