breadcrumbs_delimiter شبکه‌های اجتماعی breadcrumbs_delimiter در حالی که ایلان ماسک راه می‌رود، کارگران توییتر می‌گویند هیچ‌کس مسئول نیست
شبکه‌های اجتماعی

در حالی که ایلان ماسک راه می‌رود، کارگران توییتر می‌گویند هیچ‌کس مسئول نیست

تیر 20, 1401 3075

تعدادی از مدیران شرکت را ترک کرده اند پس از اینکه ماسک پیشنهاد تصاحب خود را آغاز کرد و بر تعداد بی شماری دیگر در زنجیره غذایی تاثیر گذاشت. اولین کارمند توییتر می‌گوید: «احساس درونی این است که مردم برای شغل درخواست داده‌اند و به درخواست شغل ادامه می‌دهند.

کارمندان می‌گویند که به‌ویژه از این کار احساس ناراحتی می‌کنند. عدم پشتیبانی مدیریت زمانی که تعدادی از کارکنان درگیر نیش های پروژه Veritas طراحی شده تا آنها را به طور عمومی در مورد رئیس بالقوه جدید خود صحبت کند. اولین کارمند می گوید: «من به توییتر پیوستم و می خواستم بمانم. “من شغلم را دوست داشتم. اکنون هیچ چیز مرا اینجا نگه نمی‌دارد – حتی اگر دقیقاً به همان چیزی که بودند برگردند.”

فرار مغزها احتمالاً ادامه خواهد داشت، زیرا کارکنان فعلی نگران توییتر هستند لغو پیشنهادهای کاری به متقاضیان و تأثیری که احتمالاً روی متقاضیان در آینده خواهد داشت. یکی از متقاضیان شغلی که امسال در توییتر به او پیشنهاد شد، اما در طول تصاحب این موقعیت لغو شد، می‌گوید که دوباره به شرکت درخواست می‌کند، اما نه قبل از اینکه از مدیری بپرسند که در نهایت درباره سیاست‌های داخلی و برنامه‌هایش به او گزارش می‌دهند. آینده.

بقیه آنقدر مطمئن نیستند که خطرات شهرت برای توییتر به اندازه خطرات داخل شرکت باشد. کری کوپر، استاد بازرگانی در مدرسه بازرگانی منچستر، می‌گوید: «نگرانی واقعی این بود که او بیش از حد آن را دموکراتیزه می‌کرد و به مردم اجازه می‌داد چیزهایی بگویند که در مورد آن نامناسب است. سهامداران نگران خواهند بود زیرا او دارای مزاحمت تجاری است.

با این حال، کوپر فکر می کند که تأثیر سرمایه گذار می تواند مهم تر باشد. او می‌گوید: «من فکر می‌کنم یک نقطه ضعف وجود دارد، زیرا [ماسک] به آن به عنوان یک کسب‌وکار تجاری و همچنین یک پلتفرم فکر می‌کرد. کوپر بر این باور است که تیم رهبری ارشد توییتر در غیاب ماسک باید به کار خود ادامه دهند و یک طرح تجاری جدید برای احیای شرکت ارائه کنند.

اما می‌گوید که احتمال وقوع آن چندان وجود ندارد. دبرا آهو ویلیامسون، مدیر شرکت تحلیل بازار Insider Intelligence. او می‌گوید: «چند ماه گذشته یک حواس‌پرتی بزرگ برای توییتر بوده است و آن را از تمرکز بر اصول تجاری خود باز داشته است. اگر ماسک بتواند قرارداد را فسخ کند، توییتر همچنان با همان مشکلاتی که قبل از حضورش در صحنه داشت، باقی خواهد ماند. رشد کاربران آن کند شده است. و در حالی که درآمد تبلیغات هنوز اندکی رشد می کند، توییتر اکنون با یک اقتصاد کند مواجه است که می تواند هزینه تبلیغات را در تمام پلتفرم های اجتماعی کاهش دهد.”

مساله پرسنل نیز وجود دارد. انباشته شدن مشکلات، نگرانی‌هایی است که احتمالاً ذهن سرمایه‌گذاران توییتر را درگیر می‌کند. گروه Vanguard، Morgan Stanley، BlackRock، Kingdom Holding Group و State Street به سوالاتی در مورد اینکه آیا فکر می‌کنند توییتر باید در دادگاه با ماسک مبارزه کند یا اجازه می‌دهد این معامله از بین برود، پاسخی ندادند. ایوز معتقد است که سرمایه‌گذاران آینده‌ای بدون ماسک را برای توییتر ترجیح می‌دهند و آگراوال رهبری شرکت را بر عهده دارد و خسارات تنبیهی ماسک را جبران می‌کند. کارشناسان حقوقی معتقدند ماسک دارد اگر در نهایت شرکت را نخرد، مبلغ قابل توجهی بپردازد . برای کارمندان، تقریباً مهم نیست. اولین کارمند توییتر می‌گوید: «نمی‌توانم تصور کنم که در پنج سال آینده چگونه خواهد بود. “اما من می دانم که کسی که می شناسم اینجا نخواهد بود.”

این که سرمایه گذاران در چه مسیری تصمیم بگیرند می تواند برای چند ماه آینده بسیار مهم باشد – و اینکه آیا توییتر می تواند از این وضعیت بهبود یابد یا خیر. حوادث مخرب سه ماه گذشته قیمت سهام توییتر از زمان اعلام مشارکت ماسک در این شرکت برای اولین بار در 4 آوریل، زمانی که او 9 درصد از سهام این شرکت را اعلام کرد، به شدت در حال نوسان است. قیمت در روز اعلام سهام او 27 درصد افزایش یافت و به 49.97 دلار رسید. سپس در 25 آوریل، زمانی که هیئت مدیره توییتر پیشنهاد ماسک را پذیرفت، قیمت آن به 51.70 دلار رسید، قبل از اینکه ماسک شروع به تشریح جزئیات متعددی از مشکلاتی که با این پلتفرم داشت و یافتن دلایلی برای خروج از معامله، شروع کرد.

امروز، قیمت سهام توییتر در 34.64 دلار باز شد که 12 درصد کمتر از ارزش آن است، بلافاصله قبل از اینکه ماسک با این شرکت در هم آمیخته شود. از آن زمان بیشتر کاهش یافته است. اولین کارمند توییتر به WIRED می‌گوید: «ماسک اساساً با ما سر و کله می‌زند، به قیمت سهام لعنت می‌فرستد، باری از تعدیل‌ها و کاهش‌ها را تسریع می‌کند. روحیه آنقدر ضعیف است که هیچ کس نمی‌خواهد اکنون اینجا باشد.»

گزارش‌های اضافی توسط ویتوریا الیوت

***

منبع : https://www.wired.com

به این نوشته امتیاز بدهید!

افراد نیوز

افراد نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×