» رمز ارز‌ها » کنترل رایگان کریپتو ممکن است به پایان برسد
رمز ارز‌ها

کنترل رایگان کریپتو ممکن است به پایان برسد

تیر 14, 1401 70230

در بریتانیا، که بزرگترین مرکز مالی اروپا است،  وضعیت همچنان در نوسان است، اما به نظر می‌رسد استیبل کوین‌ها نیز در اولویت هستند. دولت بریتانیا قصد دارد هویت جدیدی را به عنوان بازیگری دلسوز و دوستدار تجارت در دنیای پس از برگزیت ایجاد کند. جان گلن وزیر اقتصاد خزانه داری در سخنرانی اخیر اعلام کرد که دولت استیبل کوین ها را وارد می کند. چارچوب پرداخت بریتانیا و تشویق صادرکنندگان استیبل کوین به راه‌اندازی فروشگاه در این کشور.

آیا مبادلات رمزنگاری تنظیم می‌شوند؟

صرافی‌های ارزهای دیجیتال به غول‌های مالی تبدیل شده‌اند که زیربنای جهان جهانی هستند. بخش کریپتو، و آنها اولین نقطه تماس معمول برای افرادی هستند که به دنبال خرید ارزهای دیجیتال هستند. در عین حال، برخی از آنها به دلیل ضعف امنیتی، عدم شفافیت مالی و عدم شفافیت در ساختار شرکتی مورد انتقاد قرار گرفته اند. نمونه موردی: بزرگترین صرافی جهان، Binance، از فعالیت در بریتانیا و سایر کشورها منع شده است (اگرچه اخیراً یک ارائه دهنده خدمات دارایی دیجیتال در فرانسه را تضمین کرده است) و سال ها از سؤال در مورد محل استقرار آن طفره رفته است.

هم در ایالات متحده و هم در اتحادیه اروپا، قانونگذاران در حال برنامه ریزی برای ارائه قوانینی هستند که مبادلات را شفاف تر می کند.

لایحه Lummis-Gilibrand منعکس کننده برخی از مقررات ارائه شده در لایحه دیگری است. تحت بحث، قانون مبادلات دیجیتالی کالا، به صرافی‌های ارز دیجیتال اجازه می‌دهد تا ثبت نام کنند. با CFTC صرافی ها ملزم به رعایت استانداردهای حمایت از مصرف کننده، جلوگیری از دستکاری بازار، تضاد منافع و به اشتراک گذاری اطلاعات و اتخاذ تدابیری برای حفاظت از دارایی های مشتریان در صورت ورشکستگی هستند. ثبت نام در کلاس داوطلبانه خواهد بود، اما برخی از مزایای تبادلات ثبت شده را در اختیار دارد.

در بروکسل، MiCA صرافی هایی که مایل به ارائه خدمات به شهروندان اتحادیه اروپا در اتحادیه اروپا هستند، باید دفتری در اتحادیه اروپا داشته باشند و توسط دولت یک کشور عضو مجوز فعالیت داشته باشند. اگر آنها با این الزامات مطابقت نداشته باشند، صرافی ها از تبلیغات خدمات خود در سراسر اتحادیه اروپا منع خواهند شد. MiCA همچنین استانداردهای محافظت از مشتری قوی‌تری را برای صرافی‌ها معرفی می‌کند، علاوه بر قوانینی علیه تجارت داخلی و دستکاری بازار، و الزامات منابع و امنیت سایبری.

کیف‌های پول غیرقانونی همچنان خارج از دسترس هستند

صرافی ها و ارائه دهندگان کیف پول های رمزنگاری شده در حال حاضر در ایالات متحده و بسیاری از کشورهای اروپایی تحت قوانین ضد پولشویی و شناخت مشتری خود قرار دارند. یکی از بیت‌های رمزنگاری که دور از دسترس باقی می‌ماند، کیف‌پول‌های رمزنگاری غیرقانونی یا خود میزبان هستند. اینها کیف‌پول‌هایی هستند که توسط یک شرکت متمرکز اداره نمی‌شوند، بلکه توسط خود کاربران اداره می‌شوند و همین امر باعث ناشناس ماندن آن‌ها می‌شود.

کیف‌پول‌های غیرحضوری هفته گذشته با گذشت این تاریخ در کانون توجه قرار گرفتند. مقررات ضد پولشویی، که اتحادیه اروپا آن را مکمل MiCA توصیف کرد. این قانون در وهله اول به کیف‌پول‌های «حافظتی» تحت مدیریت شرکت می‌پردازد. این امر مستلزم آن است که ارائه دهندگان خدمات کریپتو در اتحادیه اروپا مشتریان بالقوه را از نظر پرچم قرمز (تروریسم، پولشویی، جرم و جنایت) بررسی کنند و هویت افرادی را که ارزهای دیجیتال ارسال و دریافت می کنند بر روی پلتفرم های خود ثبت کنند. است، صرف نظر از اینکه کریپتو چقدر تغییر می کند. این اطلاعات باید ذخیره شود و در صورت نیاز در اختیار مجریان قانون قرار گیرد.

علاوه بر این، قانون سازمانی را که یک کیف پول را مدیریت می کند ملزم می کند تأیید کند که کیف پول بدون میزبانی نیز متعلق به کاربر است. یک کاربر کیف پول حضانت بیش از 1000 یورو (1045 دلار) از یک کیف پول غیر حضانت دریافت می کند. به عبارت دیگر، تا زمانی که کاربر بین کیف پول های غیر حافظی و حافظی خود به صورت خود انتقالی انجام دهد، تراکنش های بیش از آستانه مجاز نخواهد بود. این هنجار در مورد تراکنش‌های همتا به همتا بین دو کیف پول غیرقانونی اعمال نمی‌شود – زیرا چگونه می‌توانست؟ تا زمانی که محدود به آیه رمزنگاری شود، ناشناس ماندن همچنان مجاز خواهد بود.

گزارش اضافی توسط گیلاد ادلمن.

***

منبع : https://www.wired.com

به این نوشته امتیاز بدهید!

افراد نیوز

افراد نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×