breadcrumbs_delimiter استارت آپ breadcrumbs_delimiter عقب نشینی گوریل ها نشان دهنده حسابرسی برای برنامه های تحویل است
استارت آپ

عقب نشینی گوریل ها نشان دهنده حسابرسی برای برنامه های تحویل است

تیر 13, 1401 2069

Gorillas تنها برنامه تحویل سریع نیست که تحت تأثیر این مشکلات قرار گرفته است. Turancan Salur، مدیر کل Getir در اروپا می‌گوید: «افزایش تورم و بدتر شدن چشم‌انداز اقتصاد کلان در سراسر جهان، همه شرکت‌ها، به‌ویژه در صنعت فناوری و از جمله Getir، را وادار کرده است تا با شرایط جوی جدید سازگار شوند.

به گفته Gevaers، شرکت هایی مانند Gorillas و Getir قصد داشتند با خرید تهاجمی سهم بازار، مقادیر زیادی پول نقد بسوزانند. “سپس، در یک لحظه خاص، این تجارت شما نیست، بلکه پایگاه مشتری شما است که جالب می شود.” سالور می‌گوید که Getir ثابت کرده است که مدل کسب‌وکارش کار می‌کند، زیرا بسیاری از فروشگاه‌هایش در اولین بازار این شرکت در ترکیه سودآور هستند.

کارگران گوریل در بلژیک که در حال از دست دادن شغل خود هستند، تحت تأثیر قرار می‌گیرند. قوانین کار کشور که به کارگرانی که قراردادهای تمام وقت دارند حداقل چهار ماه حقوق به عنوان غرامت می دهد. به گفته یک شرکت بیانیه. این شرکت از به اشتراک گذاشتن جزئیات بیشتر در مورد این معامله خودداری کرد.

در اسپانیا، کارمندان گوریل با نگرانی در حال تماشای سرنوشت همکاران بلژیکی خود هستند. درست مانند بلژیک قبل از تعدیل نیرو، به آنها گفته شد که شرکت تابعه اسپانیایی زمان محدودی برای یافتن خریدار یا سرمایه گذار دارد. تقریباً 300 کارگر در کشور به گفته یکی از کارمندان فعلی که در دفتر مادرید کار می‌کند، اخطار رسمی ارسال کرد که نشان می‌دهد اخراج آن‌ها قریب‌الوقوع است.

این برنامه به کار خود ادامه می‌دهد، اما مدیریت کارکنان را تشویق می‌کند به دنبال مشاغل جدید باشند. و در شرایطی که نامش فاش نشود صحبت کرد. آنها می‌گویند: «انبارها محصولات جدیدی دریافت نمی‌کنند» و اضافه می‌کنند که تعداد سفارش‌ها در هر انبار به حدود 20 در روز کاهش یافته است. “آنها فقط منتظرند تا موجودی آنها تمام شود.” قوانین کار اسپانیا نسبت به بلژیک سخاوتمندتر است. کارگران گوریل که در آنجا با تعدیل کار مواجه می شوند، حق دریافت حداقل 20 روز حقوق در هر سال کار خواهند داشت. گوریل از اظهار نظر در مورد توافقات خود با کارکنان منفرد خودداری کرد.

گوریل در دانمارک نیز منتظر است تا سرنوشت خود را دریابد، زیرا شعبه برای یافتن خریدار یا تزریق پول نقد تلاش می کند. به گفته یکی از کارمندان که خواست نامش فاش نشود، در طول سال گذشته، برای رسیدن به اهداف فروش با مشکل مواجه شده است و انبارها تنها 70 تا 80 سفارش در روز دریافت می کنند. آن‌ها می‌افزایند که نواحی آنجا نیز با مشکلات کارکنان مواجه بودند، به‌طوری‌که کانال داخلی Slack مرتباً درخواست‌های مدیران را برای کمک نشان می‌دهد، زیرا حتی یک دوچرخه پیک هم سر کار نیامده است. گوریل از اظهار نظر در مورد آنچه که «ویژگی‌های عملیات روزانه خود» نامید خودداری کرد.

گروه‌های سوارکار در بلژیک نگران هستند خروج گوریل‌ها این تصور را ایجاد کند که شرکت‌های گیگ به کار می‌گیرند. کارکنان آنها با قراردادهای دائمی قابل دوام نیستند. Camille Peteers، سوار در گروه Couriers Collective بروکسل، می‌گوید: «بسیاری از ما برای پلتفرم‌هایی مانند Uber Eats به کار برمی‌گردیم، و اضافه می‌کند که Uber Eats سوارکاران را به عنوان کارمند استخدام نمی‌کند. رودلف ون نوفل، سخنگوی Deliveroo Belgium، می گوید: «در زمانی که برخی اعلام کرده اند که بازار را ترک می کنند، Deliveroo شدیداً به تجارت سریع و تحویل فوری در بلژیک اعتقاد دارد. سواران این شرکت در این کشور خوداشتغال هستند.

گوریل می‌گوید که معتقد است عملیات آن در سه ماه آینده سودآور خواهد بود و شرکت تا حدود یک سال دیگر در سطح گروه سودآور خواهد بود. اما برای تحلیلگران، خروج گوریل‌ها چیز اساسی‌تری را زیر سوال می‌برد. مارک-آندره کامل، رئیس بخش مشاوره Bain & Company در خرده فروشی جهانی، می گوید: از آنجایی که این شرکت ها برای تسلط بر شهرهای بزرگ رقابت می کنند، از میانبرهای مشکوک استفاده کرده اند. قوانین گرانش و کسب‌وکارهایی را بدون مسیر روشن برای سودآوری کامل ساخته‌اند. او اضافه می کند که ادعای تحویل 10 دقیقه ای یا 15 دقیقه ای از نظر بازاریابی جذاب به نظر می رسد، اما انتظار زیادی از خدمات ایجاد می کند که اغلب ناامید می شود. در ماه دسامبر، گوریل ها بی سر و صدا حذف قول خود مبنی بر تحویل در 10 دقیقه از وب سایت خود را حذف کرد.

کامل می‌گوید: «بازار اخیراً زنگ خطری را برای همه این استارت‌آپ‌ها ارسال کرده است، و به آنها یادآوری می‌کند که باید راهی برای سودآوری پیدا کنند و خرده‌فروشان بهتری باشند. ، مشتریان را خوشحال می کند، اگر می خواهند در تجارت باقی بمانند.”

***

منبع : https://www.wired.com

به این نوشته امتیاز بدهید!

افراد نیوز

افراد نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×