» شبکه‌های اجتماعی » متا تمام مدت محتوای سقط جنین را محدود می کرد
شبکه‌های اجتماعی

متا تمام مدت محتوای سقط جنین را محدود می کرد

تیر 10, 1401 40192

تجربه جانسن در جامعه فعالان طرفدار انتخاب رایج است. بسیاری از افرادی که با WIRED صحبت کردند می گویند که محتوای آنها به نظر می رسد به طور خودکار توسط هوش مصنوعی حذف شده است، نه اینکه توسط کاربر دیگری گزارش شود.

فعالان همچنین نگران هستند که حتی اگر محتوا حذف نشود. به طور کامل، ممکن است دسترسی آن توسط هوش مصنوعی پلتفرم محدود شود.

در حالی که تشخیص اینکه چگونه تعدیل هوش مصنوعی متا بر روی محتوای آنها اعمال می شود برای کاربران تقریبا غیرممکن است، سال گذشته شرکت اعلام کرد در فید خبری کاربران، بر محتوای سیاسی و خبری تأکید نکنید. متا به پرسش‌هایی درباره اینکه آیا محتوای مرتبط با سقط جنین به عنوان محتوای سیاسی طبقه‌بندی می‌شود پاسخی نداد.

همانطور که فعالان مختلف سقط جنین که با WIRED صحبت کردند درجات مختلفی از اعتدال را در پلتفرم متا تجربه کردند، بنابراین همچنین کاربران در مکان های مختلف در سراسر جهان. WIRED با ارسال عبارت مشابه «قرص‌های سقط جنین از طریق پست در دسترس است» از حساب‌های فیسبوک و اینستاگرام در بریتانیا، ایالات متحده، سنگاپور و فیلیپین به زبان‌های انگلیسی، اسپانیایی و تاگالوگ آزمایش کرد. اینستاگرام پست‌های انگلیسی این عبارت را هنگام ارسال از ایالات متحده، جایی که سقط جنین در برخی از ایالت‌ها پس از تصمیم دادگاه هفته گذشته محدود شده بود، و فیلیپین، جایی که غیرقانونی است، حذف کرد. اما یک پست از ایالات متحده که به زبان اسپانیایی نوشته شده بود و یک پست از فیلیپین به زبان تاگالوگ هر دو بیدار ماندند.

این عبارت در فیس بوک و اینستاگرام وقتی به زبان انگلیسی از سایت پست شد باقی ماند. انگلستان. وقتی این عبارت از سنگاپور به زبان انگلیسی پست شد، جایی که سقط جنین قانونی و به طور گسترده قابل دسترسی است، این عبارت در اینستاگرام باقی ماند اما در فیس بوک پرچم گذاری شد.

با اجازه کنت دیمالی بات

کورت Dimalibot

انسلی به WIRED گفت که کمپین‌های اینستاگرامی Reproaction در مورد دسترسی به سقط جنین به زبان اسپانیایی و لهستانی هر دو بسیار موفقیت‌آمیز بوده و شاهد آن بودند. هیچ یک از مسائلی که محتوای انگلیسی زبان گروه با آن مواجه شده است.

«به ویژه متا به شدت به سیستم های خودکار متکی است که در انگلیسی بسیار حساس و در زبان های دیگر حساسیت کمتری دارند. کاترین ترنداکوستا، معاون مدیر سیاست و حمایت در بنیاد مرز الکترونیکی می‌گوید.

WIRED همچنین نظارت متا را با برنامه 1 ماده ای که برای استفاده تفریحی در 19 ایالت و برای استفاده دارویی در 37 ایالت قانونی است، به اشتراک گذاری عبارت “ماری جوانا از طریق پست در دسترس است” در فیس بوک به زبان انگلیسی از ایالات متحده است. این پست پرچم‌گذاری نشده است.

یکی از کارمندان سابق متا که با این موضوع آشنا است، می‌گوید: «راه‌اندازی تعدیل محتوا با هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی زمان زیادی طول می‌کشد و حفظ آن تلاش زیادی می‌کند. شیوه های تعدیل محتوای سازمان، که به شرط ناشناس بودن صحبت کردند. با تغییر شرایط، شما باید مدل را تغییر دهید، اما این کار به زمان و تلاش نیاز دارد. بنابراین وقتی دنیا به سرعت در حال تغییر است، آن الگوریتم‌ها اغلب در بهترین حالت خود عمل نمی‌کنند و ممکن است در دوره‌های تغییرات شدید با دقت کمتری اجرا شوند.

اما، Trendacosta از اجرای قانون نگران است. همچنین می تواند محتوا را برای حذف پرچم گذاری کند. در در گزارش شفافیت 2020، این شرکت خاطرنشان کرد که “دسترسی به 12 مورد را در ایالات متحده که توسط دادستان های کل ایالت های مختلف مرتبط گزارش شده است محدود کرده است. به تبلیغ و فروش کالاها و خدمات تحت نظارت، و به 15 مورد گزارش شده توسط دادستان کل ایالات متحده که گفته می شود در افزایش قیمت ها نقش داشته اند. همه پست‌ها بعداً بازگردانده شدند. ترنداکوستا می‌گوید: «دادستان‌های کل ایالت‌ها می‌توانند فقط به فیس‌بوک بگویند «این چیزها را بردارید» و فیس‌بوک این کار را انجام دهد، حتی اگر در نهایت آن را پشتیبان کنند، این فوق‌العاده خطرناک است.

سخنگوی متا، اندی استون به WIRED گفت که این شرکت در پاسخ به لغو Roe v. Wade سیاست‌های تعدیل خود را تغییر نداده است و او گفت که شرکت در حال کار بر روی اصلاح است. در پاسخ به مقاله مادربرد درباره تعدیل محتوای مرتبط با سقط جنین، او توئیت کرد که متا به محتوایی که سعی در «خرید، فروش، تجارت، هدیه، درخواست یا اهدای داروها» دارد، اجازه نمی‌دهد، اما به پست‌هایی که در مورد «قیمت مقرون به صرفه و دسترسی» بحث می‌کنند اجازه می‌دهد. از داروهای تجویزی وی افزود: ما مواردی از اجرای نادرست را کشف کرده ایم و در حال اصلاح آنها هستیم. در 28 ژوئن، اینستاگرام علناً اذعان کرد که صفحه‌های حساسیت به چندین پست سقط جنین اضافه شده است و آن را یک «اشکال» خواند و گفت که پلتفرم در حال رفع آن است.

سخنگوی متا. Dani Lever به سؤالات WIRED در مورد اینکه آیا این شرکت روی ناظران انسانی بیشتری برای کار بر روی محتوای مرتبط با سقط جنین سرمایه گذاری خواهد کرد یا اینکه استانداردهای یکسانی را برای این محتوا در کشورهای مختلف اعمال می کند، پاسخ نداد. Lever تأیید کرد که متا از آن زمان مشکلات مربوط به پرچم گذاری و حذف پست های اینستاگرام را برطرف کرده است.

سردرگمی در مورد مدیریت متا با محتوای مرتبط با سقط جنین باعث شده است که برخی از فعالان در مورد جنبه های منفی آن فکر کنند. وابستگی جامعه به پلتفرم های اجتماعی آنلاین یک شرکت. رابین مارتی، نویسنده راهنمای جدید برای آمریکای پسا رو و عملیات می‌گوید: «برای مترقی‌ها، فیس‌بوک برای اولین بار در سال 2007 شروع به کار کردم و قادر به سازماندهی جامعه خود بود. مدیر مرکز زنان غرب آلاباما. «این یک مکان خاص بود که همه ما برای سازماندهی آنلاین گرد هم آمدیم. و بنابراین همان ابزارهایی که به ما داده شد و بیش از یک دهه است که برای تحقق این کار از آنها استفاده کرده‌ایم، اکنون از ما گرفته می‌شوند.»

***

منبع : https://www.wired.com

به این نوشته امتیاز بدهید!

افراد نیوز

افراد نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×