breadcrumbs_delimiter رمز ارز‌ها breadcrumbs_delimiter آیا بایننس می تواند کریپتو را ذخیره کند؟ مدیر عامل در مورد آن فکر می کند
رمز ارز‌ها

آیا بایننس می تواند کریپتو را ذخیره کند؟ مدیر عامل در مورد آن فکر می کند

تیر 3, 1401 3095

این مصاحبه برای وضوح ویرایش و فشرده شده است.

WIRED: می‌خواهم نظر شما را در مورد جریان فعلی داشته باشید. لحظه چه اتفاقی برای کریپتو می افتد؟ آیا این یک بحران وجودی است؟

Changpeng “CZ” Zhao: وقتی صدها میلیون نفر از افراد دارای دارایی را مبادله می کنند، به سادگی از بین می رود. چرخه ها قطعا بحران وجودی نیست. اگر سه سال پیش به من می گفتید – زمانی که قیمت بیت کوین بین 3000 تا 6000 دلار بود – ارزش بیت کوین 20000 دلار خواهد بود، بسیار خوشحال می شدم.

اگر شما می داشتید. از قبل، درست است؟ اگر آن را در سال 2021 بخرید، کمتر خوشحال می‌شوید.

آخرین شرکت‌کنندگانی که وارد بازار شده‌اند چندان راضی نیستند، بله.

افراد زیادی هستند.

قبل از آن نیز افراد زیادی بیت کوین داشتند.

آیا فکر می‌کنید این ممکن است این ایده را تضعیف کند که کریپتو در برابر تلاطم مالی محافظت می‌کند، و اینکه یک پناهگاه امن است؟ اکنون کریپتو در هماهنگی با بازار سهام در حال سقوط است، و قرار نبود این اتفاق درست بیفتد؟

قیمت کریپتو وجود دارد و ارزش کریپتو وجود دارد. . این دو چیز ممکن است متفاوت باشد. و بنابراین وقتی چیزی در حال معامله است، بازار معمولاً در سمت بالا و همچنین گاهی اوقات در سمت پایین نوسان می کند. مقدار، نقطه وسط بین آن دو نوسان است. در مورد خودم، معتقدم ارزش کریپتو در حال افزایش است: تعداد موارد استفاده و تعداد افرادی که از آن استفاده می کنند، ارزش کاربردی آن، در حال افزایش است. اما بازارها بی ثبات هستند.

بنابراین ارزش اصلی بیت کوین چیست؟

برای بیت کوین، شماره یک ارزش این است که عرضه محدودی دارد، درست است؟ [این به این دلیل است که بانک مرکزی بیت کوین صادر نمی کند و حداکثر تعداد بیت کوین 21 میلیون واحد تعیین شده است.]

پس باید ضد تورم باشد.

بله، ضد تورم. و ما از تورم بسیار قابل توجهی عبور می کنیم و خواهیم داشت.

در حال حاضر قیمت اندکی کاهش می یابد. عوامل متعددی بر قیمت بیت کوین تاثیر می گذارد. عرضه محدودی دارد، بنابراین در تئوری، باید ضد تورم باشد، اما به این معنا نیست که قیمت همیشه بالا می‌رود و هرگز پایین نمی‌آید. اینها دو چیز متفاوت هستند.

بنابراین اگر در سال 2021 1000 دلار برای بیت کوین بگذارم، اکنون احتمالاً به 300 دلار کاهش یافته است. احساس سفت شدن می کنم، درست است؟ تورم در حال افزایش است و قیمت بیت کوین من در حال کاهش است. بنابراین من استدلال فکری شما را درک می کنم، اما اگر من یک کاربر معمولی در مثلاً روستایی یوتا بودم، به من چه می گفتید؟

قیمت در نوسان است؟ به دلیل روانشناسی بازار، اما اصول اساسی تغییر نکرده است. فقط به این دلیل که چیزی ضد تورم است، به این معنی نیست که هرگز کاهش نخواهد یافت. هر قیمتی از دارایی توسط روانشناسی بازار تعیین می شود. اکثر افرادی که بیت کوین معامله می کنند، سهام نیز معامله می کنند، بنابراین وقتی بازار سهام سقوط می کند، مردم با کمبود پول مواجه می شوند و کریپتو را می فروشند و قیمت آن کاهش می یابد. اما این واقعیت را تغییر نمی دهد که بیت کوین همچنان ضد تورم است. هیچ تورمی در بیت کوین وجود ندارد، اما قیمت همچنان می تواند کاهش یابد.

درست هستید که بازارهای سهام خیلی خوب عمل نمی کنند. اما بازارهای کریپتو بدتر هم می شوند: ارزش این بخش بیش از 70 درصد کاهش یافت و 2 تریلیون دلار پودر شد. برخی از شکست‌های خیره‌کننده مانند نابودی استیبل کوین تررا وجود داشته است. آیا کریپتو به عنوان یک بخش، بی پرواتر از امور مالی سنتی رفتار کرده است؟ آیا این نسخه آینه ای سرگرم کننده از امور مالی است؟

***

منبع : https://www.wired.com

به این نوشته امتیاز بدهید!

افراد نیوز

افراد نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×