» شبکه‌های اجتماعی » متا میلیون ها تبلیغات را از شبکه های حساب های جعلی ساخته است
شبکه‌های اجتماعی

متا میلیون ها تبلیغات را از شبکه های حساب های جعلی ساخته است

تیر 2, 1401 50263

زمانی که مارک متا زاکربرگ در سال 2018 برای شهادت در مقابل کنگره فراخوانده شد، سناتور اورین هچ از او پرسید که چگونه فیس بوک پول درآورد. پاسخ زاکربرگ تبدیل به یک میم: “سناتور، ما تبلیغات اجرا می کنیم.”

بین ژوئیه 2018 و آوریل 2022، متا حداقل 30.3 میلیون دلار درآمد تبلیغاتی از شبکه هایی داشت که از پلتفرم های خود حذف کرد. برای شرکت در رفتار غیراصیل هماهنگ (CIB)، داده ها گردآوری شده توسط نمایش های WIRED. مارگاریتا فرانکلین، رئیس ارتباطات امنیتی متا، به WIRED تأیید کرد که در صورت قطع شدن شبکه، این شرکت پول تبلیغات را پس نمی‌دهد. فرانکلین تصریح کرد که برخی از پول ها از تبلیغاتی است که قوانین شرکت را نقض نمی کند، اما توسط همان روابط عمومی یا سازمان های بازاریابی منتشر شده است که بعداً به دلیل شرکت در عملیات CIB ممنوع شد.

h4 class = ”

این محتوا را نیز می‌توانید در سایت آن مشاهده کنید منشأ از.

گزارشی از وال استریت ژورنال تخمین می‌زند که تا پایان سال 2021، متا 17 درصد از پول موجود در بازار تبلیغات جهانی و 114 میلیارد دلار از تبلیغات. حداقل بخشی از پول از تبلیغات خریداری شده توسط شبکه‌هایی که خط‌مشی‌های متا را نقض می‌کنند و خود شرکت آن‌ها را پرچم‌گذاری و حذف کرده است، به دست آمده است.

«صنعت تبلیغات در سطح جهانی حدود 400 میلیارد دلار تخمین زده می‌شود. به 700 میلیارد دلار رسید.» “این یک قلم مو بزرگ است، اما هیچ کس نمی داند که صنعت چقدر بزرگ است. هیچ‌کس نمی‌داند درون آن چه می‌گذرد.”

اما اتکین می‌گوید که بخشی از آنچه باعث می‌شود اطلاعات، از جمله تبلیغات، در رسانه‌های اجتماعی مشروع به نظر برسد، زمینه‌ای است که در آن ظاهر می‌شوند. اینستاگرام، واتس‌اپ، کل این شبکه در تجربه اینترنتی ما، جایی است که ما با نزدیک‌ترین دوستان و خانواده‌مان ارتباط برقرار می‌کنیم. اتکین می‌گوید: اینجا مکانی در اینترنت است که در آن ما صمیمی‌ترین احساسات خود را درباره اتفاقاتی که در زندگی‌مان می‌گذرد به اشتراک می‌گذاریم. “این مکان مورد اعتماد ما برای اتصال است.”

برای نزدیک به چهار سال، متا گزارش های دوره ای را منتشر کرده است که شبکه های CIB از حساب ها و صفحات جعلی را شناسایی می کند که هدف آنها فریب کاربران و در بسیاری از موارد است. ، تبلیغات یا اطلاعات نادرست را به روش هایی که برای ظاهری ارگانیک و تغییر افکار عمومی طراحی شده اند، تحت فشار قرار دهند. این شبکه ها را می توان توسط دولت ها، گروه های مستقل، یا شرکت های روابط عمومی و بازاریابی اداره کرد.

-UABmB BaseText-fETRLB MessageBannerContent-gbOyDT hkSZSE jvVExK gPHDfG” readability=”27.428571428571″>

سال گذشته، این شرکت همچنین شروع به پرداختن به چیزی کرد که آن را “آسیب های اجتماعی هماهنگ، که در آن شبکه ها از حساب های واقعی به عنوان استفاده می کردند. بخشی از عملیات اطلاعاتی آنها ناتانیل گلیچر، رئیس سیاست امنیتی متا، این تغییرات را در یک پست وبلاگی اعلام کرد و خاطرنشان کرد که «عاملان تهدید عمداً مرزهای بین فعالیت‌های معتبر و غیراصیل را محو می‌کنند و اجرای آن را در صنعت ما چالش‌برانگیزتر می‌کنند».

با این حال، این تغییر نشان می‌دهد که معیارهای شرکت برای CIB چقدر خاص است، به این معنی که متا ممکن است برخی از شبکه‌هایی را که از تاکتیک‌های دیگر استفاده می‌کنند، مستند نکرده باشد. عملیات اطلاعاتی گاهی اوقات می‌تواند از حساب‌های واقعی استفاده کند، یا از طرف یک کمیته اقدام سیاسی یا LLC اجرا شود، که طبقه‌بندی رفتار آنها را به‌عنوان «غیراصیل» دشوارتر می‌کند.

“یک تاکتیک این است که سارا کی وایلی، محقق مرکز یدک کش برای روزنامه نگاری دیجیتال در دانشگاه کلمبیا، می گوید که حداقل از سال 2016 بیشتر مورد استفاده قرار گرفته است، نه ربات ها، بلکه افراد واقعی که بیرون می روند و چیزهایی را پست می کنند. CIB از فیس‌بوک گزارش می‌دهد، آنها به نوعی متوجه آن می‌شوند، اما تشخیص آن واقعاً سخت است.

منشا از.

روسیه بیشترین تبلیغات را در شبکه‌هایی دارد که متا آنها را به عنوان CIB و متعاقبا حذف کنید د ایالات متحده، اوکراین و مکزیک بیشتر مورد هدف قرار گرفتند، اگرچه تقریباً تمام کمپین هایی که مکزیک را هدف قرار می دادند به بازیگران داخلی مرتبط بودند. (اطلاعات اسناد درآمد عمومی میزان درآمد شرکت را بر اساس کشور، فقط بر اساس منطقه محاسبه نکنید.)

بیش از 22 میلیون دلار از 30.3 میلیون دلار تنها توسط هفت شبکه، بزرگترین شبکه، خرج شده است. که یک کمپین جهانی 9.5 میلیون دلاری بود که به گروه رسانه ای راستگرا و ضد چین در پشت عصر عصر.

***

منبع : https://www.wired.com

به این نوشته امتیاز بدهید!

افراد نیوز

افراد نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×