» رمز ارز‌ها » مطمئناً کریپتو در حال خراب شدن است، اما همه چیز کاملاً خوب است
رمز ارز‌ها

مطمئناً کریپتو در حال خراب شدن است، اما همه چیز کاملاً خوب است

خرداد 27, 1401 60191

جمی برک، مدیر عامل صندوق سرمایه گذاری ارزهای دیجیتال Outlier Ventures، می گوید که کریپتو دقیقاً مانند یک سهام رفتار می کند و این دو در حال حرکت هستند زیرا خطوط بین آنها تار شده اند. اوج قیمت‌های سرگیجه‌آور و هیاهوی تب‌آمیز پیرامون کریپتو پول‌های جدید زیادی را جذب کرده است زیرا سرمایه‌گذاران نهادی و خرد پول محرک خود را در پلتفرم معاملات سهام Robinhood خرج می‌کنند. برک می‌گوید: «دارایی‌های دیجیتالی شروع به پیوند با محیط کلان گسترده‌تر کردند». پول زیادی وارد سیستم مالی شد: آنها شروع به استفاده از آن برای حدس و گمان کردند و بنابراین رمزارزها قطعاً از آن سود بردند. اما به طور مشابه، وقتی محیط کلان گسترده‌تر تغییر می‌کند، می‌بینید که منعکس‌کننده منفی در دارایی‌های دیجیتال است.”

“​همچنین فکر می‌کنم کریپتو ممکن است در اخبار خوب از اوج‌ترین قیمت‌ها و پایین‌ترین قیمت‌ها برخوردار شود. خبر بد. به عنوان مثال، اگر روسیه صلح را اعلام کند، فکر می‌کنم ارزهای دیجیتال پمپ می‌شوند. چرا؟ او می‌گوید: «این واقعاً معنی ندارد، اما احتمالاً چنین خواهد بود.

روش دیگری برای بررسی آن این است که کریپتو هرگز در برابر تورم محافظت نمی‌کند – یا در برابر هر چیزی. برای آن موضوع درعوض، همیشه موظف بود که به بخش دیگری از اکوسیستم مالی گسترده‌تر تبدیل شود. سم داکتر، مدیر ارشد استراتژی در مشاور BitOoda، می‌گوید که رمزارز اکنون به عنوان یکی از بسیاری از دارایی‌های احتمالی «ریسک‌پذیر» استفاده می‌شود. افرادی که به دنبال مکانی برای پارک سرمایه خود هستند و احتمالاً قبلاً در سهام شرکت‌های فناوری پرخطر سرمایه گذاری کرده‌اند، به طور طبیعی پله‌های ترقی را به سمت بیت‌کوین و سپس به سمت دارایی‌های رمزنگاری مبهم‌تر خواهند رفت. دکتر می‌گوید: «با نرخ‌های بهره نزدیک به صفر، بازار اساساً گفت: «بیایید جلو برویم و کمی ریسک کنیم، خوب است». او استدلال می‌کند که اکنون که نرخ‌ها بالا می‌روند و تورم گزنده است، کریپتو اولین چیزی است که از یک پورتفولیو حذف می‌شود. این تنها باری است که اکنون ما واقعاً به بیت کوین نگاه می کنیم و می پرسیم که آیا واقعاً یک محافظ تورم است یا خیر. و پاسخی که بازارها به ما می‌گویند این است: نه.»

اما تنها می‌توان به دلیل تأثیرگذاری بر روند نزولی ارزهای دیجیتال، شرایط کلی اقتصاد کلان و تحولات بازار سهام را مقصر دانست. برخی از دردها بدون شک به خودی خود وارد می شوند. به نابودی terra luna نگاه کنید، یک پروژه “استیبل کوین الگوریتمی” که ظاهراً ارزش آن نیز تثبیت شده است. نسبت به دلار، که در ماه مه تقریباً 99 درصد از ارزش خود را از دست داد و 42 میلیارد دلار از پول سرمایه گذاران را در این فرآیند پودر کرد، براساس شرکت پزشکی قانونی ارزهای دیجیتال Elliptic. برابری دلاری Terra به انگیزه‌ها و کدهای اقتصادی متکی بود، در مقابل پول نقد. اقتصاددانان اشاره کرده بودند که این مکانیسم نمی تواند کار کند و تقاضای فزاینده ای برای این دارایی را متوقف می کند. وقتی مردم شروع به نقدینگی دسته جمعی کردند، ارز فرو ریخت. (خالق Terra، Do Kwon، به چندین درخواست برای مصاحبه پاسخ نداد.) سلسیوس که سرمایه‌گذاری قابل توجهی در Terra داشت، اکنون با مسائل نقدینگی سروکار دارد و در آخر هفته تمام برداشت‌ها را به حالت تعلیق درآورد. (مدیران سلسیوس به ایمیل‌ها، پیام‌های متنی یا پیام‌های صوتی پاسخ نمی‌دادند.) به عبارت دیگر، در چند سال گذشته، به عنوان یک بازار همه‌چیز پر از پول نقد، به دنبال مکان‌های جدیدی برای ریختن پول بودند، طرح‌هایی که اقتصاد ضعیفی داشتند. عوامل بنیادی سرمایه را جذب کردند – تا زمانی که موج تغییر کرد.

***

منبع : https://www.wired.com

به این نوشته امتیاز بدهید!

افراد نیوز

افراد نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×