breadcrumbs_delimiter شبکه‌های اجتماعی breadcrumbs_delimiter استدلال ضعیف که قانون ضد انحصار فناوری را به خطر می اندازد
شبکه‌های اجتماعی

استدلال ضعیف که قانون ضد انحصار فناوری را به خطر می اندازد

خرداد 26, 1401 2048

مخالفان ضد انحصار هدف قرار دادن فناوری بزرگ، انواع استدلال ها را برای تضعیف حمایت از فناوری های جدید مطرح کرده اند. قانون گذاری. آنها ممکن است بالاخره یکی را پیدا کرده باشند که می چسبد.

این هفته، گروهی متشکل از چهار سناتور دموکرات، به رهبری برایان شاتز از هاوایی، نامه ای به امی کلوبوچار ارسال کردند و از او خواستند که ترمز کند. در قانون نوآوری و انتخاب آنلاین آمریکا. این لایحه، که کلوبوچار با حمایت دو حزبی حمایت کرد، بزرگترین شرکت های فناوری را از سوء استفاده از قدرت خود برای آسیب رساندن به مشاغلی که بر روی پلتفرم های آنها فعالیت می کنند، منع می کند. اما گروه شاتز استدلال می کند که یک عارضه جانبی وحشتناک در قانون مدفون شده است. آنها ادعا می‌کنند که این لایحه از اجرای سیاست‌های محتوایی پلتفرم‌های مسلط جلوگیری می‌کند، که به نوبه خود “محتوای مضر آنلاین را افزایش می‌دهد و مبارزه با آن را دشوارتر می‌کند.”

در اینجا چیزی است که در صورتحساب در مورد آن آمده است. تعدیل محتوا: هیچی. بخش مربوطه می گوید که یک «پلتفرم تحت پوشش» – مانند گوگل، آمازون، اپل، متا یا مایکروسافت – نمی تواند «در اعمال یا اجرای شرایط خدمات پلت فرم تحت پوشش در میان کاربران تجاری با موقعیت مشابه به شیوه ای تبعیض قائل شود. که به طور مادی به رقابت آسیب می رساند.» به نظر نمی‌رسد که این سیاست‌های محتوا را ممنوع یا محدود کند. برعکس، این نشان می‌دهد که پلتفرم‌ها می‌توانند به اجرای شرایط خدمات خود ادامه دهند—نه به شیوه‌ای تبعیض‌آمیز. در ظاهر، این بدان معنی است که یک پلت فرم مسلط نمی تواند قوانین خود را به طور ناعادلانه علیه شرکتی که برای دستیابی به مشتریان به آن متکی است، اعمال کند. به عنوان مثال، اگر یک برنامه اشتراک‌گذاری ویدیوی جدید سهم بازار YouTube را می‌خورد، این ماده مانع از آن می‌شود که Google به طور انتخابی از برخی سیاست‌های کم استفاده برای ممنوع کردن آن از فروشگاه برنامه خود استفاده کند.

اگر لایحه تعدیل محتوا را مورد بحث قرار ندهد، برخی از افراد این تصور را از کجا دریافت کردند که با این وجود بر آن تأثیر می گذارد؟ تا حدی، این یک نقطه صحبت از سوی صنعتی است که از ایجاد استدلال های خلاقانه برای شکست مقررات پیشنهادی. اما خودی های فناوری تنها کسانی نیستند که این ادعا را مطرح می کنند. هفته گذشته، استادان حقوق، جین بامباور و آنوپام چاندر منتشر کردند. مقاله ای در واشنگتن پست که تقریباً همان هشدار را صادر می کند. روز چهارشنبه، چاندر، که در جورج تاون تدریس می‌کند، مرا در این بحث راهنمایی کرد. آنچه را که برای پارلر رخ داد، جایگزین توییتر «آزادی بیان» دوستدار محافظه‌کاران را در نظر بگیرید. سال گذشته، پس از شورش 6 ژانویه، اپل و گوگل ممنوع شدند. Parler از فروشگاه های برنامه آنها و Amazon AWS قرارداد میزبانی خود را لغو کرد. پارلر شکایت کرد اما پای قانونی نداشت. (سرانجام یک خط مشی محتوا را اجرا کرد و اجازه بازگشت به فروشگاه های اپلیکیشن را پیدا کرد.) با این حال، طبق لایحه جدید، یک دادستان کل ایالت محافظه کار، مانند کن پکستون تگزاس، می تواند از پلتفرم ها شکایت کند و ادعا کند که آنها علیه پارلر تبعیض قائل شده اند. به دلیل وابستگی محافظه کارانه آن.

خوب، اما آیا شرکت ها نمی توانند به سادگی بگویند: “اما این تبعیض نبود. این سیاستی است که آنها نقض کردند، و در اینجا شواهدی وجود دارد که آنها آن را نقض کردند.» چاندر استدلال می کند که خیلی سریع نیست. واقعاً مهم نیست که گوگل یا آمازون چه می گویند. آنچه اهمیت دارد این است که یک قاضی فدرال و در نهایت دادگاه عالی چه تصمیمی می گیرد. و بسیاری از قضات فدرال منصوب شده توسط جمهوریخواهان ممکن است موافق باشند که شرکت‌های فناوری با محافظه‌کاران بدرفتاری می‌کنند.

چندر می‌گوید: «تصمیم‌های اعتدال محتوا، تصمیم‌های واضح و روشن نیستند. «تبعیض‌آمیز تلقی کردن این قضاوت‌ها آسان است، به‌ویژه زمانی که قضاتی دارید که احساس می‌کنند طرف آن‌ها کسی است که مورد تبعیض قرار می‌گیرد.» او می افزاید: “پسرم، آیا شما به قضات محافظه کار در این دادگاه ها اسلحه ای پر می دهید، زیرا می دانید که همه قضات محافظه کار دیوان عالی از آنها حمایت خواهند کرد.”

***

منبع : https://www.wired.com

به این نوشته امتیاز بدهید!

افراد نیوز

افراد نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×