breadcrumbs_delimiter شبکه‌های اجتماعی breadcrumbs_delimiter چگونه اوکراین در جنگ تبلیغاتی پیروز می شود
شبکه‌های اجتماعی

چگونه اوکراین در جنگ تبلیغاتی پیروز می شود

خرداد 23, 1401 2036

اوکراین نیز مانند هر کشور در حال جنگ، تلاش کرده است تا اطلاعاتی را که مردمش می بینند شکل دهد. ارتش اجازه ندارد تلفات را فاش کند شماره‌ها، عکس‌های سربازان کشته شده اوکراینی نادر و تصاویر زلنسکی با لباس سوپرمن توسط مقامات به اشتراک گذاشته شده است. فدوروف این کمپین را چیزی شبیه تقویت روحیه توصیف می کند. او می‌گوید: «ما می‌خواستیم [اوکراینی‌ها] بدانند که تلاش‌های آنها بی‌توجه نمی‌ماند، بنابراین به مقاومت ادامه می‌دهند.

اما مرز ظریفی بین پیام‌رسانی وجود دارد که می‌تواند روحیه را در خانه تقویت کند و تبلیغاتی که می تواند به اعتبار یک کشور در خارج از کشور آسیب برساند. جلسه بین مدیران باندا و وزارت دیجیتال در حالی برگزار شد که اوکراین در اوایل درگیری با بررسی دقیق برای اشتباهات ارتباطی روبرو بود. بلافاصله پس از تهاجم، داستانی در اینترنت پخش شد که در آن یک خلبان ناشناس که در حال خارج کردن جت های جنگنده روسی بالای کیف بود، توصیف می کرد. حساب رسمی توییتر اوکراین بازنشر نسخه خود از داستان Ghost of Kiev را در 27 فوریه منتشر کرد، با ویدئویی که به نظر می رسید یک هواپیمای جنگنده دیگر را ساقط می کند. اما این فیلم که بررسی‌کنندگان حقایق تأیید نشدند واقعی—از یک بازی ویدیویی برداشته شده بود.

دو ماه طول کشید تا مقامات اوکراینی تصدیق کنند که داستان یک افسانه است. فرماندهی نیروی هوایی اوکراین در Facebook در 30 آوریل. “لطفاً فضای اطلاعات را با جعلی پر نکنید!” لورا ادلسون، دانشمند کامپیوتر در دانشگاه نیویورک که در زمینه ارتباطات سیاسی تحقیق می کند، می گوید:

روح کیف یک درس اولیه برای مقامات اوکراینی بود. “من فکر می کنم که آنها از این نوع چیزها عقب نشینی کردند. وقتی با اروپای غربی و آمریکای شمالی صحبت می‌کنید، باید قابل اعتماد بدانید.» «از بیان داستان این خلبان جنگنده افسانه‌ای تا روایت داستان‌های روزمره اوکراینی‌ها، یک چرخش وجود داشت.»

تبلیغات اوکراینی باید با مخاطبان متعددی صحبت کند: خود اوکراینی‌ها، انگلیسی‌ها جهان سخنگو و همچنین مردم داخل روسیه. در داخل کشور، روحیه برای موفقیت کشور در یک جنگ وحشیانه بسیار مهم است. ادلسون می‌گوید: مردم باید احساس کنند که از چیزی فراتر از زمین خود دفاع می‌کنند. “شما باید از هویت مشترک خود دفاع کنید. شما باید از احساس خود دفاع کنید.

پاول بینز، استاد بازاریابی سیاسی، می‌گوید اگر روسیه در اراضی اشغالی رفراندوم انجام دهد، تشویق مقاومت بسیار مهم‌تر می‌شود. در دانشکده بازرگانی دانشگاه لستر. او درباره استراتژی ارتباطی اوکراین می‌گوید: «این راهی است برای اطمینان از اینکه مردم آن مناطق در آن رفراندوم‌های جعلی رأی نمی‌دهند». در پایان ماه آوریل، فدوروف ویدئویی را در تلگرام منتشر کرد که نام تجاری باندا را با تصاویری از شهر خرسون، که در آن زمان توسط روسیه اشغال شده بود، ترکیب کرد. فدروف نوشت: «در خرسون، ساکنان بار دیگر به یک تجمع می‌روند تا به اشغالگران توضیح دهند که «رفراندم» وجود نخواهد داشت. “از شجاعت شما متشکرم.”

اما ارتباطات داخلی نیز باید با پیام‌های بین‌المللی همسو باشد: اینکه اگر اوکراین سلاح‌های بهتری داشت، می‌توانست روسیه را شکست دهد و دموکراسی در اروپا به این بستگی دارد. موفقیت کشور جان روزنبیک، محقق اطلاعات نادرست در دانشگاه کمبریج، می گوید: «تامین مالی به [جنگ اطلاعاتی] بستگی دارد، تحریم ها به آن بستگی دارد.

***

منبع : https://www.wired.com

به این نوشته امتیاز بدهید!

افراد نیوز

افراد نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×