» شبکه‌های اجتماعی » امپراتوری روسیه گوگل با آینده نامعلومی روبروست
شبکه‌های اجتماعی

امپراتوری روسیه گوگل با آینده نامعلومی روبروست

خرداد 16, 1401 50206

برخی از تحلیلگران پیشنهاد کرده اند که دولت معتقد است یوتیوب آنقدر محبوب است که نمی‌توان آن را بدون خطر بازپس‌گیری سیاسی یا افزایش محبوبیت VPN مسدود کرد. اما برخی دیگر استدلال می کنند که معافیت گوگل به برگ برنده این شرکت مرتبط است، که تقریباً در جیب 75 درصد روس‌ها. «بیشتر گوشی‌های هوشمند در روسیه اندروید هستند [که قابل اجراست. سرگئی سانوویچ، یکی از همکاران پژوهشی در دانشگاه پرینستون، می گوید: در سیستم عامل گوگل]، نه اپل، زیرا ارزان تر هستند. کارن کازاریان، مدیر و موسس این سرویس، می‌گوید: «سانسور کردن داده‌ها و برنامه‌های تلفن همراه در مقایسه با وب‌سایت‌ها از نظر فنی بسیار سخت‌تر است.»

مسدود کردن برخی از سرویس‌های Google بدون تأثیرگذاری بر برخی دیگر نیز ممکن است دشوار باشد. موسسه تحقیقات اینترنتی مستقر در مسکو. کازاریان می گوید: «زیرساخت ابری گوگل چیز بسیار پیچیده ای است. «وقتی شروع به تلاش برای مسدود کردن چیزی می‌کنید، به‌طور تصادفی می‌توانید چیزی غیرمرتبط را مسدود کنید و سپس برخی از سرویس‌های مهم دیگر کار نمی‌کنند.»

تهاجم روسیه به اوکراین به سادگی مشکلاتی را تشدید کرد که شرکت تابعه Google قبلاً با آن مواجه بود. در کشور. در طول سال‌ها، دفتر مسکو با قوانین سختگیرانه‌تر حاکم بر اینترنت و جریان ثابت جریمه، از 11000 دلار تا href=”https://www.washingtonpost.com/world/2021/12/24/google-russia-fine-banned-content/”>100 میلیون دلار، به دلیل امتناع از حذف محتوا. Google به WIRED گفت که هیچ تغییری در خط‌مشی‌های تعدیل محتوای YouTube در ارتباط با پرونده ورشکستگی آن ایجاد نخواهد شد.

این اولین باری نیست که Google یک دفتر در مسکو را تعطیل می‌کند. در سال 2014، مهندسان خود را اخراج کرد شهر در اعتراض به قوانین جدید حفاظت از داده ها. اما در سال های اخیر، ریسک ها بیشتر شده است. در سپتامبر 2021، مقامات روسی از خانه یکی از مدیران ارشد گوگل بازدید کردند و به او گفتند که برنامه مرتبط با فعال الکسی ناوالنی را از فروشگاه Google Play حذف کند در غیر این صورت با زندان مواجه خواهد شد. بر اساس واشنگتن پست، که نامی از مجری آن ذکر نکرد. در عرض چند ساعت، این برنامه حذف شد.

کازاریان فکر می‌کند که بخشی از دلیل اینکه گوگل علیرغم چالش‌های بسیار در روسیه استقامت کرده است، این است که موسس آن روسی است. او می گوید: «من معتقدم که به خاطر سرگئی برین کمی احساساتی است. برین، که تا 5 سالگی در اتحاد جماهیر شوروی زندگی می کرد، قبلاً در مورد اینکه چگونه تجربه رشد خود در یک سیستم سیاسی که سخنرانی سانسور شده سیاست گوگل را شکل داده است، صحبت کرده است. او به گفت: نیویورک تایمز در سال 2010.

شرکت تابعه روسی این شرکت نیز میلیاردها دلار درآمد داشت. در یک تماس درآمدی، Google گفت 1 درصد از درآمد جهانی آن در سال 2021 از روسیه حاصل شده است، در مقایسه با 0.5 درصد در سال قبل از آن. ، که بالغ بر 2.5 میلیارد دلار خواهد بود – همان مبلغی که از بریتانیا دریافت کرد در سال 2020. به گفته دن آیوز، تحلیلگر Wedbush، شرکت انتظار داشت این درآمدها رشد کند. او می‌گوید: «گوگل همان مسیر مایکروسافت را طی کرد، جایی که امید زیادی وجود داشت که بتواند در دهه‌های آینده در روسیه گسترش یابد.

***

منبع : https://www.wired.com

به این نوشته امتیاز بدهید!

افراد نیوز

افراد نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×