breadcrumbs_delimiter شبکه‌های اجتماعی breadcrumbs_delimiter شریل سندبرگ و مرگ «معامله»
شبکه‌های اجتماعی

شریل سندبرگ و مرگ «معامله»

خرداد 11, 1401 2092

پنج سال. این مدت زمانی است که شریل سندبرگ تصور می‌کرد که در فیس‌بوک، اکنون متا نامیده می‌شود الف>، زمانی که او در سال 2008 به عنوان مدیر عملیات و شریک بسیار مورد علاقه مارک زاکربرگ مشغول به کار شد. زمان کافی برای تعدیل فرهنگ سرسام آور شرکت به چیزی پایدار، ایجاد یک تجارت تبلیغاتی بسیار موفق و راه اندازی یک عملیات خط مشی در دی سی است. و خود را به عنوان یک استاندارد بین المللی برای مدیران زن معرفی کند. پس از آن او کنار می رفت – شاید برای کاندیداتوری یا ریاست یک شرکت غول پیکر مانند دیزنی.

اما تا امروز، 14 سال بعد، شریل سندبرگ اعلام کرد شرکت را ترک می کند. برای سوپراستار شرکتی جاه‌طلبی مانند سندبرگ، 14 سال در همان پست – و نه در پست برتر – یک ابدیت است. اکثر ناظران مدتی پیش او را ترک می‌کردند، یا به دلیل فروپاشی شهرت شرکت در پی مشکلات بی‌امان رسوایی‌های مربوط به حریم خصوصی و مدیریت محتوا یا به سادگی از اینکه مجبور هستید همیشه از آن دفاع کنید خسته شده‌اید. اما او آنقدر ماندگار شد که حتی نام شرکت هم تغییر کرد.

محتوا

این محتوا را نیز می توان در سایت مشاهده کرد

این محتوا را نیز می توان مشاهده کرد. /player.spokenlayer.net/v1-wired-homepage?__v=linear&url=http://www.wired.com/story/sheryl-sandberg-leaves-meta” target=”_blank” rel=”nofollow noreferrer” class= “BaseWrap-sc-UABmB BaseText-fETRLB BaseLink-hawaGs ConsentBannerLink-gnxXBr hkSZSE jvVExK lgiSjE”>منشأ از کلاس

پس چه کسی می تواند او را انکار کند e از پست خداحافظی 1529 کلمه ای او – مناسب برای یک مقاله متوسط ​​”من اخبار شخصی دارم” اما وفادارانه در فید برنامه آبی فیس بوک پست شد – جایی که او به شدت از همکارانش تشکر کرد و از همه کارهای خوبی که شرکتش برای آن انجام داد به رخ کشید. کاربران و صاحبان مشاغل کوچک او حتی به یک زن تصادفی در لهستان اشاره کرد که حیوانات عروسکی را روی پلتفرم می فروشد. مانند هر ارتباط عمومی دیگری که از او می‌آید، با دقت طراحی شده بود، به حدی که به سختی می‌توان گفت که این شرکت یکی از سرزنش‌شده‌ترین شرکت‌های جهان است. بخش تند این خبر نه در نامه استعفای خوشبینانه او، بلکه در داده های خداحافظ با او.

سندبرگ همیشه تحت الشعاع قراردادی است که او انجام داده است. با زاکربرگ هنگام پیوستن. در حالی که او به زاکربرگ گزارش می‌داد، مدیر عامل ۲۳ ساله آن زمان به او استقلال فوق‌العاده‌ای در بخش‌های خاصی از شرکت داد – حوزه‌های غیرمحصولی که کمترین علاقه را به او داشت. منطقی بود که سندبرگ مسئولیت فروش تبلیغات را بر عهده بگیرد. اما طبق گفته The Deal، دنیای او شامل ارتباطات، لابی، سیاست و سایر زمینه‌های غیرمهندسی نیز می‌شد. در یک نقطه، افسر ارشد امنیتی به مشاور عمومی گزارش داد و او به سندبرگ گزارش داد. وقتی همه چیز پس از انتخابات 2016 از هم پاشید، مشکلات در دنیای سندبرگ به کندی راه خود را به زاکربرگ پیدا کردند. عواقب آن فاجعه بار بود. زاکربرگ بعداً برای من توضیح داد که معامله را یک اشتباه نمی‌داند، بلکه آن را یک ضرورت می‌دانست. او به من گفت: “بدون داشتن تجربه زندگی در همه این زمینه ها، درونی کردن تمام بخش های مختلف مدیریت یک شرکت غیرممکن بود.”

در کتاب خود در پست امروز، زاکربرگ از مدیر ارشد اجرایی در حال رفتنش قدردانی و تمجید کرد. اما در حالی که مقاله سندبرگ دوران تصدی او را با رنگ‌آمیزی‌ترین رنگ‌هایی که می‌توان تصور کرد، ترسیم کرد، اظهارات زاکربرگ یک اصلاح بزرگ مسیر شرکتی بود. او اعلام کرد که خروج سندبرگ پایان یک دوره است – و سپس او تغییراتی را در سازمان متا اجباری کرد تا مطمئن شود که هیچ چیز مانند آن دوره هرگز تکرار نخواهد شد. او نوشت، جانشین احتمالی سندبرگ، خاویر اولیوان، “یک نقش مدیر ارشد سنتی تر” را بر عهده خواهد گرفت. اولیوان، که دندان هایش را در سازمان رشد فراری شرکت قطع کرد، مانند شریل به تنهایی بخش هایی از شرکت را اداره نمی کند.

برخی از آنها قبلاً در این شرکت بوده اند. حرکت – جنبش. اولین تغییر بزرگ سال گذشته زمانی رخ داد که زاکربرگ داد مسئولیت سیاست و ارتباطات به معاون ارشد نیک کلگ، که قبلاً به سندبرگ گزارش داده بود. جنیفر نیوزتد، افسر ارشد حقوقی نیز به گزارش مستقیم زاکربرگ منتقل شد. اما امروز، حتی زمانی که زاکربرگ از سندبرگ جشن گرفت، سازمان او را پاره کرد و مستقیماً تحت کنترل خود قرار داد. رئیس HR، لوری گولر نیز به او گزارش خواهد داد. این امر ماکسین ویلیامز، افسر ارشد تنوع، را نیز در حوزه زاکربرگ قرار می دهد.

***

منبع : https://www.wired.com

به این نوشته امتیاز بدهید!

افراد نیوز

افراد نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×