» کامپیوتر و نرم افزار » شرکت ها راه خود را برای رفع کمبود تراشه هک می کنند
کامپیوتر و نرم افزار

شرکت ها راه خود را برای رفع کمبود تراشه هک می کنند

خرداد 9, 1401 60161

به عنوان جهانی کمبود تراشه تا مرز دو سال پیش می‌رود، تولیدکنندگان ترفندهای غیرمعمولی را برای حفظ حرکت خطوط تولید انجام می‌دهند. خودروسازان از نیمه هادی های گرفته شده از ماشین های لباسشویی استفاده می کنند، کدها را بازنویسی می کنند تا سیلیکون کمتری مصرف کنند و حتی محصولات خود را بدون تراشه ارسال می کنند در حالی که قول می دهند بعداً آنها را اضافه کنند. با توجه به اینکه کمبود نیمه هادی ها اکنون یک امر عادی جدید است، همه مجبور به سازگاری هستند.

می گوید: «در بازار استیصال وجود دارد» بیل وایزمن، یک شریک ارشد در شرکت مشاوره مک کینزی. «اگر در حال ساخت یک طیف‌سنج جرمی 350000 دلاری هستید و نمی‌توانید آن را به دلیل نداشتن تراشه 50 سنتی ارسال کنید، تقریباً حاضرید هر چیزی را بپردازید.»

محتوا

این محتوا را می‌توان در سایت آن نیز مشاهده کرد JvExK”> از.

مک کینزی با ایجاد تیمی که به تامین تراشه برای شرکت‌هایی که برای آنها مشاوره می‌دهد اختصاص داده شده است، از احساس فوریت استفاده کرده است. وایزمن می‌گوید این تیم فراتر از زنجیره‌های تامین معمولی نگاه خواهد کرد و تراشه‌های بسیار مورد نیاز را در کشورهایی از جمله مراکش، هلند و ژاپن پیدا کرده است. آنها همچنین توانسته‌اند تراشه‌هایی را شناسایی کنند که ممکن است کمی متفاوت از تراشه‌هایی باشند که در ابتدا مورد استفاده قرار می‌گرفتند. البته تولیدکنندگان و کارگزاران می‌توانند حق بیمه را دریافت کنند و شرکت‌ها چاره‌ای جز پرداخت ندارند. وایزمن می‌گوید: «تراشه‌ها در واقع وجود دارند. “فقط مسئله یافتن و به دست آوردن آنهاست.”

در برخی موارد، این به معنای انجام اقدامات ناامیدانه است. ماه گذشته، پیتر ونینک، مدیر عامل شرکت هلندی ASML، که این مجتمع را می سازد ماشین‌های مورد نیاز برای برش تراشه‌های کامپیوتری پیشرفته، نمونه چشم‌گیر دیگری را نشان داد. Wennink می‌گوید که یک شرکت بزرگ صنعتی به خرید ماشین‌های لباسشویی متوسل شده بود تا تراشه‌های داخل آن‌ها را برای محصولات خود بخرد.

کمبود تراشه ناشی از عوامل متعددی از جمله عجله برای خرید لوازم الکترونیکی بود. در همه‌گیری، انباشت تراشه‌ها که ناشی از تنش‌های تجاری بین ایالات متحده و چین و اختلال در جریان قطعات از طریق زنجیره تامین نیمه‌رسانای پیچیده در سراسر جهان است، نیاز به کار از خانه داشت.

***

منبع : https://www.wired.com

به این نوشته امتیاز بدهید!

افراد نیوز

افراد نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×