breadcrumbs_delimiter شبکه‌های اجتماعی breadcrumbs_delimiter چه کسی مالک 4chan است؟
شبکه‌های اجتماعی

چه کسی مالک 4chan است؟

خرداد 5, 1401 3054

تا سال 2016، نیشیمورا اعلام کرد که هزینه‌های اجرای 4chan به سادگی بسیار زیاد است و بسته شدن سایت قریب‌الوقوع است. در سال 2018، نیشیمورا تلاش کرد تا سایت را به دو قسمت تقسیم کند – 4chan را دست نخورده باقی گذاشت، با تابلوهای زشت و مستهجن آن، اما یک جایگزین امن برای کار، جذاب برای تبلیغ کنندگان، در کانال 4 ایجاد کرد. دامنه های جداگانه تا به امروز ادامه دارد، اما هر دو سایت بر یک پلت فرم تبلیغاتی خود-سرویس متکی هستند. به نظر می رسد دامنه 4chan غیرایمن برای کار بیشتر تبلیغات پورن را نشان می دهد، در حالی که 4channel دارای تبلیغات برای بازی های Steam، رمزارزها و NFT است.

شرکت تجزیه و تحلیل وب سایت Similarweb تخمین می زند که هر دو 4chan و 4channel هنوز در بین 1000 وب سایت محبوب در جهان قرار دارند.

هنگامی که کمیته انتخاب به حمله 6 ژانویه به ساختمان کنگره ایالات متحده را بررسی کنید نامه ای به 4chan در آگوست گذشته ارسال کرد و از آن خواست تا اسنادی را که می تواند قیام را روشن کند، حفظ کند، کمیته آن را به 4chan LLC ارسال کرد و آن را به نیشیمورا ارسال کرد. بازرسان کنگره می‌خواهند بدانند که 4chan چه نقشی در حمله به ساختمان کنگره ایفا کرده است.

در پاسخ به این سوال که آیا 4chan حتی به این درخواست پاسخ داده است یا اینکه آیا نیشیمورا ممکن است به آن فراخوانده شود. کمیته از اظهار نظر خودداری کرد.

4chan LLC در دلاور تأسیس شده است اما کسب و کارهایی را در نیویورک، ویرجینیا و اوهایو ثبت کرده است. 4chan Community Support LLC، شرکتی که به عنوان مالک در وب سایت 4chan ذکر شده است، به طور مشابه در دلاور ثبت شده است. بر اساس اسنادی که در ایالت نیویورک و اداره ثبت اختراعات و علائم تجاری ایالات متحده ثبت شده است، دفتر مرکزی 4chan در آمریکا به عنوان لس آنجلس ذکر شده است. هر دو شرکت با مسئولیت محدود نشانی خود را به عنوان صندوق پستی در مرکز لس آنجلس گزارش می‌کنند.

نیشیمورا گفته است که در پاریس مستقر است، اگرچه در سال 2019 او تصمیم گرفت اخبار BuzzFeed در مورد دریافت ویزای لتونی.

به نظر نمی رسد 4chan دفتر فیزیکی مستقلی داشته باشد. در ایالات متحده، و نه هیچ کارمندی. اما یک شرکت ژاپنی دیگر با دفاتری در لس آنجلس وجود دارد که می‌تواند در مورد مالکیت و عملکرد مبهم تابلو تصویر توضیح دهد.

شرکت لبخند خوب یک اسباب‌بازی و سرگرمی بسیار محبوب است. شرکت – برند فیگورهای پلاستیکی آن، به نام Nendoroids، قراردادهای مجوز از دیزنی، مارول، برادران وارنر و تعداد زیادی از شرکت‌های آمریکایی و ژاپنی دیگر را جذب کرده است. (نه دیزنی، مارول و نه برادران وارنر به درخواست‌های WIRED برای اظهار نظر پاسخ ندادند.)

در سال 2018، Good Smile یک Nendoroid از Yotsuba Koiwai، یک شخصیت انیمیشنی محبوب را منتشر کرد که اتفاقاً همچنین طلسم غیر رسمی 4chan باشد. در اینستاگرام، طرفداران اتصال “4chan نمایندگی!” را دریافت کردند. یکی نوشت “تبریک 4chan!” دیگری نوشت.

بسیاری از اسباب‌بازی‌های Good Smile، که برخی از آنها با وجود تصویر کردن دختران زیر سن قانونی با زبانی تلقین‌کننده جنسی به بازار عرضه می‌شوند، در 4chan محبوب هستند، جایی که انیمه‌های صریح جنسی بسیار محبوب هستند.

منابع با دانش Good Smile می گویند که این شرکت حداقل بخشی از 4chan را در اختیار دارد و Good Smile بیش از آن که به صورت عمومی اجازه دهد درگیر است. WIRED نام آن منابعی را که می‌ترسند از تلافی به‌خاطر صحبت علنی درباره Good Smile بیمناک باشد، نمی‌برد.

اسناد داخلی Good Smile که توسط WIRED به دست آمده است، به یک “توافق محرمانگی” در آوریل 2015 اشاره می‌کنند – فقط چند ماه پس از Poole. اعلام کرد که 4chan را ترک خواهد کرد، اما حدود پنج ماه قبل از اینکه نیشیمورا به عنوان خریدار اعلام شود. یکی از اسناد دوانگو، Future Search Brazil، و Hiroyuki Nishimura را به عنوان طرفین در «در نظر گرفتن M & A [ادغام و اکتساب] در مورد 4CHAN، LLC نام می‌برد». مدیر اجرایی این قرارداد پنج ساله به عنوان “安藝” – مدیر عامل لبخند خوب تاکانوری آکی فهرست شد.

***

منبع : https://www.wired.com

به این نوشته امتیاز بدهید!

افراد نیوز

افراد نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×