» استارت آپ » روزهای بد برای استارت‌آپ‌ها در راه است
استارت آپ

روزهای بد برای استارت‌آپ‌ها در راه است

اردیبهشت 26, 1401 50186

هفته گذشته، کارمندان Cameo، استارت آپی که به فروش می رساند ویدیوهای شخصی شده از افراد مشهور، برای یک جلسه همه جانبه جمع شده اند. خبر خوب نبود: نزدیک به یک چهارم کارکنان اخراج شده بودند.

استیو گالانیس، مدیر عامل شرکت، “امروز یک روز بی رحمانه در دفتر بود.” data-offer-url=”https://twitter.com/Mr312/status/1521970016920477696″ class=”external-link” data-event-click=”{“element”:”ExternalLink”,”outgoingURL”:”https ://twitter.com/Mr312/status/1521970016920477696″}” href=”https://twitter.com/Mr312/status/1521970016920477696″ rel=”nofollow noopener” target=”_blank”>در توییتر نوشت > درست بعد از اعلام من تصمیم دردناکی گرفتم که 87 عضو محبوب Cameo Fameo را رها کنم. در پاسخ ها، مردم عصبانی بودند. Cameo در سال 2021 استخدام گسترده ای را آغاز کرده بود و بسیاری از اخراج ها بر افرادی که کمتر از یک سال در آنجا کار کرده بودند تأثیر گذاشت. این که آواتار توییتر Galanis یک Bored Ape NFT بود کمکی نکرد.

فقط چند ساعت بعد، داگ لودلو، مدیر عامل استارتاپ فین‌تک Mainstreet، اعلام کرده بود 30 درصد از کارکنان شرکت. لادلو توییت کرد، “و احتمالاً برای ماه ها، اگر نه سال ها، چنین خواهد ماند.”

اخراج‌ها و زبان پیرامون آن، انحراف شدیدی از خوش‌بینی دو سال گذشته است، زمانی که سرمایه‌گذاران خطرپذیر معاملات چند میلیون دلاری را مانند کاناپه در یک مهمانی کوکتل انجام دادند. افزایش ارزش گذاری ها و رونق IPO ها باعث شده استارتاپ ها یک شرط مطمئن به نظر برسند که الهام بخش صدها صندوق جدید است. اکنون، به نظر می‌رسد که مهمانی ناگهان به پایان می‌رسد – و کوچک‌سازی ممکن است نشان‌دهنده زمان‌های بدتری در آینده باشد.

بر اساس داده‌های جمع‌آوری‌شده توسط Layoffs.fyi. در میان آنها شرکت هایی مانند Robinhood و Peloton هستند که پس از رشد بسیار زیاد در طول همه گیری، اکنون با واقعیت های اقتصاد کمتر شکوفاتر و پول نقد کمتر روبرو هستند. استارت‌آپ‌هایی مانند Cameo مجبور شده‌اند هزینه‌های دو سال گذشته را معکوس کنند. گالانیس به اطلاعات مبنی بر اینکه اخراج‌ها یک اصلاح دوره‌ای «دردناک اما ضروری» برای «تعادل کردن هزینه‌های ما با ذخایر نقدی ما» است.

ذخایر نقدی برای مقابله با طوفان به طور فزاینده ای مهم خواهد بود – استارتاپ هایی که اخیراً یک دور افزایش نیافته اند احتمالاً در آینده با مشکلات بیشتری روبرو خواهند شد. سه ماه اول سال 2022 رکورد بالایی را برای معاملات VC در میان استارتاپ‌های مرحله آخر رقم زد، اما این سرعت دیوانه‌وار شروع به کند شدن کرده است. اکنون، بسیاری از سرمایه‌گذاران به بنیان‌گذاران توصیه کرده‌اند که محافظه‌کارانه خرج کنند با این توقع که افزایش درآمد بعدی را داشته باشند. دور ممکن است چندان خوشایند نباشد.

«در حال حاضر، استارت‌آپ‌هایی که در سخت‌ترین وضعیت قرار دارند، استارت‌آپ‌های مرحله رشد با ارزش‌گذاری‌های نوع تک‌شاخ، نرخ سوخت بالا، خوب اما نه هستند. مت تورک، شریک در شرکت سرمایه گذاری خطرپذیر Firstmark می گوید: معیارهای عالی و 12 ماه پول نقد. «شما شاهد اخراج‌های زیادی در آنجا خواهید بود، زیرا شرکت‌ها اگر نمی‌خواهند پول نقدشان تمام شود، باید فوراً کار خود را کاهش دهند. کایل استنفورد، تحلیلگر ارشد VC در PitchBook می گوید که سرمایه داران در حال حاضر به طور قابل توجهی از سال 2021 تغییر کرده اند. این شور و شوق، تا حدی، به دلیل عوامل اقتصادی گسترده‌تر – افزایش نرخ بهره، تورم، و عدم اطمینان ژئوپلیتیک – که قبلاً رکود در بازارهای عمومی ایجاد کرده است، کاهش یافته است. مدت زمان بیشتری طول می کشد تا این عوامل بر شرکت های خصوصی تأثیر بگذارند، اما اخراج های گسترده در استارتاپ های مرحله رشد یکی از نشانه های آن است. استارت‌آپ‌هایی که برای عرضه اولیه سهام در سال 2022 برنامه‌ریزی کرده بودند، تا حد زیادی این کار را متوقف کردند و شرکت‌های فناوری عمومی مانند اوبر تصمیم گرفتند هزینه‌های بازاریابی و استخدام را کاهش دهند. شرکت‌های بزرگ‌تر، مانند متا، قبلاً تعلیق استخدام را اعمال کرده‌اند و به کارکنان هشدار داده‌اند که ممکن است کاهش‌هایی در راه باشد.

***

منبع : https://www.wired.com

به این نوشته امتیاز بدهید!

افراد نیوز

افراد نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×