breadcrumbs_delimiter رمز ارز‌ها breadcrumbs_delimiter یک شهر سوئیسی رویاهای کلان شهر رمزنگاری خود را به تتر متصل می کند
رمز ارز‌ها

یک شهر سوئیسی رویاهای کلان شهر رمزنگاری خود را به تتر متصل می کند

اردیبهشت 22, 1401 2053

عصر دوشنبه، چند ده مغازه دار و تاجر در سالن فرش آبی یک مرکز کنفرانس جمع شدند. در شهر ایتالیایی زبان لوگانو، سوئیس، برای یادگیری نحوه شروع پذیرش پرداخت های ارز دیجیتال. پائولو آردوینو، مدیر ارشد فناوری تتر، شرکتی که در پشت یکی از محبوب‌ترین استیبل کوین‌های جهان (نوعی ارز رمزنگاری شده که قیمت آن با قیمت مشخص شده است، در کنار صفی از حسابداران، کارآفرینان و مقامات شهری مانند شهردار میشل فولتی، به آنها خطاب می‌کرد. ارزهای واقعی مانند دلار). دبیر کل لوگانو، رابرت برگی، می‌گوید که تجار حاضر «بیشتر از آنچه انتظار داشتیم به این نوع پرداخت‌های جدید علاقه‌مند بودند.

این جلسه بخشی از ابتکار طرح B لوگانو، که در مارس 2022 راه اندازی شد با مشارکت Tether، که هدف آن ایجاد شهر مرکز نوآوری ارزهای دیجیتال جدا از مجموعه ای از سرمایه گذاری ها در برنامه های تجاری و آموزشی در مورد فناوری بلاک چین و سازماندهی رویدادهای صنعتی، جذاب ترین عنصر این طرح این است که شهر شروع به پذیرش بیت کوین، تتر و ارز دیجیتال LVGA خود به عنوان پرداخت مالیات های شهرداری کند. دسترسی به برخی خدمات و رویدادهای عمومی این شهر همچنین متعهد به تشویق و کمک به کسب‌وکارهای محلی برای گنجاندن داوطلبانه آن ارزهای دیجیتال در روش‌های پرداخت پذیرفته‌شده خود است (فروش سخت، در میان سقوط عظیم کنونی در قیمت بیت کوین).

این حرکت کاملاً به صراحت برای جذب استعدادهای تکنولوژیک، شرکت ها و صاحبان ارزهای دیجیتال پولدار به شهری طراحی شده است که – در حالی که مناظر خیره کننده دارد. و آب و هوای نسبتاً معتدل – هنوز از نظر رشد اقتصادی از سایر مناطق سوئیس عقب است. برگی می‌گوید که تا کنون، به نظر می‌رسد این طرح جواب داده است، زیرا شهر در محاصره شرکت‌های ارز دیجیتال، کارآفرینان و دانشجویانی که به دنبال نقل مکان به آنجا هستند، بوده است. لارس شلیتینگ، وکیل شرکت حقوقی سوئیسی Kellerhals-Carrard که در بخش کریپتو تخصص دارد، می‌گوید که در حال حاضر با «حداقل 10 شرکت، که بسیار بالاتر از حد معمول است» کار می‌کند و همه به دنبال نقل مکان به لوگانو هستند.

Ardoino می‌گوید که Plan B راهی است برای گذاشتن «فرش قرمز» برای شرکت‌ها و طرفداران ارزهای دیجیتال که می‌خواهند به لوگانو بروند. اما خود تتر در جلو و محور قرار خواهد گرفت: از زمانی که این طرح اعلام شد، این شرکت دفاکتو مدیر پروژه قابلیت‌های رمزنگاری لوگانو شده است، که در شکل‌دهی به ثروت دیجیتال شهر تأثیر قابل‌توجهی دارد.

لوگانو اکنون در رقابت با کانتون (یا ایالت) آلمانی زبان زوگ است، منطقه سوئیس که به‌خاطر فعالیت رمزنگاری‌اش مشهور است، که به مرور زمان نام “دره کریپتو” را به خود اختصاص داده است. زوگ در حالی که کوچک و خواب آلود است، برخی از پایین‌ترین نرخ‌های مالیات بر درآمد شرکت‌ها در کشور برای آن – عاملی که به آن کمک کرد چندین سازمان برجسته را در فضای رمزنگاری جذب کنید، به ویژه بنیاد اتریوم. Zug همچنین اجازه می دهد مالیات های ایالتی به بیت کوین یا اتر، ارز دیجیتال اتریوم پرداخت شود.

به نظر می‌رسد طرح لوگانو با گسترش پذیرش پرداخت‌های رمزنگاری به طیف گسترده‌تری از خدمات عمومی، و به طور کلی ادغام رمزنگاری عمیق‌تر در بافت اقتصادی آن، این طرح را فراتر می‌برد. برگی می‌گوید که در حالی که جذابیت زوگ بیشتر مبتنی بر دلایل مالیاتی است، زمین لوگانو به عنوان «مکانی ایده‌آل برای زندگی، انجام تجارت کریپتو و رونق است». او می افزاید که نرخ مالیات شهر در آینده قابل پیش بینی هرگز به سطح شهر زوگ کاهش نخواهد یافت.

***

منبع : https://www.wired.com

به این نوشته امتیاز بدهید!

افراد نیوز

افراد نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×