breadcrumbs_delimiter سیاست breadcrumbs_delimiter سقوط Roe فن آوری بزرگ را در تنگنا قرار می دهد
سیاست

سقوط Roe فن آوری بزرگ را در تنگنا قرار می دهد

اردیبهشت 16, 1401 3079

در آوریل 2017، لتیس فیشر، زنی از می سی سی پی که از سقط جنین رنج می برد، وارد بیمارستان شد. او بعداً به اتهام قتل درجه دوم. دادستان ها از سابقه جستجوی او و خرید آنلاین داروی سقط جنین میزوپروستول به عنوان مدرکی برای ادعای قتل جنینش استفاده کردند.

بعد از Politico پیش نویس نظر اکثریت دیوان عالی ایالات متحده را برای مقابله با رو علیه وید /em> روز دوشنبه، فعالان، دانشگاهیان و وکلایی که با WIRED صحبت کردند، می‌گویند نگران هستند که مواردی مانند فیشر رایج‌تر شود و شرکت‌های فناوری برای انتخاب‌هایی که در آمریکای پسا رو به رو خواهند شد، آماده نیستند.

سینتیا کونتی کوک، وکیل دادگستری و همکار فنی در بنیاد فورد که در مورد این موضوع تحقیق کرده است، می‌گوید: «آنچه که ما می‌دانیم همان کاری است که قبلاً دیده‌ایم [نیروهای اجرای قانون] در دادگاه جنایی انجام می‌دهند. استفاده از فناوری نظارت برای جرم انگاری سقط جنین “نیازی نیست برای حدس و گمان کلاه های فویل بگذاریم.”

برخی از شرکت های بزرگ فناوری، از جمله Salesforce و Amazon، با ارائه به پشتیبانی از کارمندانی که به دنبال آن هستند برای جابجایی، یا بازپرداخت هزینه کارگرانی که برای مراقبت های پزشکی به خارج از ایالت سفر می کنند. اما سوالاتی در مورد اینکه آیا آنها داده‌های کاربر را با مجریان قانون به اشتراک می‌گذارند یا همچنان اجازه می‌دهند محتوای مرتبط با سقط جنین در پلتفرم‌هایشان باقی بماند، باقی می‌ماند.

“آنها از راه دور برای آنچه در راه است آماده نیستند، آلبرت فاکس کان، مدیر اجرایی پروژه نظارت بر فناوری نظارت می‌گوید.

بیشتر شرکت‌های فناوری بزرگ، به‌ویژه گوگل، متا و آمازون که بر درآمد تبلیغات متکی هستند، می گویند که داده های کاربر را نمی فروشند. اما این واقعیت که آن‌ها اطلاعات زیادی درباره کاربران خود جمع‌آوری و ذخیره می‌کنند، آنها را به اهداف طبیعی برای مقامات مجری قانون تبدیل می‌کند که به دنبال تشکیل پرونده هستند.

اوایل این هفته، Motherboard گزارش داد که قادر به خرید اطلاعات مکان افرادی است که بازدید کرده بودند کلینیک سقط جنین از یک دلال داده در بازار آزاد. جولین دلینگر، مدرس دانشکده حقوق دوک که در اخلاق داده‌ها تخصص دارد، می‌گوید این نوع اطلاعات می‌تواند توسط مجریان قانون برای ایجاد علت احتمالی مورد استفاده قرار گیرد – به اندازه کافی برای ارائه خدمات به شرکتی مانند Google یا Meta با درخواست داده یا جستجوی کاربر. تاریخچه.

فاکس کان، که اشاره کرد که Google دریافت کرده است، می‌گوید: «ساده‌ترین راه برای شرکت‌ها برای عدم پیروی از درخواست‌های قانونی برای داده، نگهداری و ذخیره نکردن داده‌های کاربر است. a href=”https://transparencyreport.google.com/user-data/overview?hl=en&dlr_requests=authority:US;assisting_country:;time:&lu=dlr_requests”>تعداد فزاینده

درخواست‌ها برای ضمانت‌های geofence ، که همه کاربران را در یک مکان خاص در یک زمان خاص نشان می دهد. در سال 2020، 25 درصد از درخواست‌هایی که Google از مقامات ایالات متحده دریافت کرد، ضمانت‌هایی برای داده‌های geofenced شده بودند.

اگرچه کوپر کوئینتین، محقق در بنیاد مرز الکترونیکی، می‌گوید که شرکت‌ها در برابر احضاریه‌های داده‌ای که به اعتقاد آنها غیرقانونی است، مقاومت کرده‌اند، ماه گذشته گزارشی از بلومبرگ دریافتند که اپل، متا، آلفابت و توییتر در میان تعدادی از شرکت هایی بودند که پاسخ داده اند. به درخواست‌های قانونی تقلبی برای داده‌های کاربر که سپس برای استفاده از آنها استفاده شد الاغ و اخاذی از زنان و کاربران زیر سن قانونی.

***

منبع : https://www.wired.com

به این نوشته امتیاز بدهید!

افراد نیوز

افراد نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×