breadcrumbs_delimiter رمز ارز‌ها breadcrumbs_delimiter صنعت کریپتو بیش از حد صادق است
رمز ارز‌ها

صنعت کریپتو بیش از حد صادق است

اردیبهشت 15, 1401 3092

یک آگهی تجاری برای پلتفرم تجارت ارزهای دیجیتال FTX وجود دارد که در سراسر پلی آف NBA پخش شده است. این فیلم فوق ستاره استف کوری را نشان می‌دهد که نسخه احمقانه‌ای از روزگار خود را سپری می‌کند – خوردن غلات، درست کردن ماکارونی، حکاکی یک مجسمه یخی – در حالی که راوی شکیل اونیل اصرار دارد که کوری همه چیزهایی را که درباره رمزارز باید بداند می‌داند. کری خشمگین بارها آن را انکار می کند. کری در نهایت می‌گوید: «من متخصص نیستم—و نیازی هم ندارم که باشم». دوربین، برنامه FTX را روی گوشی خود نگه داشته است. “با FTX، من همه چیزهایی را که برای خرید، فروش و تجارت ارزهای دیجیتال با خیال راحت نیاز دارم، دارم.”

برای صداقت به کری و FTX امتیاز بدهید. آگهی تجاری جدید چیزی را می گوید که باید برای هر کسی که به آن توجه می کرد واضح بود: افراد مشهور بی شماری که از رمز ارز استفاده کرده اند (و NFT) bandwagon تقریباً مطمئناً اطلاعات کمی در مورد آنچه می فروشند دارند. این امر فراتر از ماهیت معاملاتی ذاتی حمایت های شرکتی است. همه می‌دانند که ورزشکاران تبلیغات تبلیغاتی را به این دلیل انجام می‌دهند که به آنها پول می‌دهند، نه به این دلیل که واقعاً از محصول استفاده می‌کنند. (Hulu یک سری تجاری واقعاً خنده دار دارد که این واقعیت را نشان می دهد.) من به کری شک دارم که 45 میلیون دلار دستمزد دریافت کرده است. برای بازی بسکتبال در فصل گذشته، ساندویچ های Subway زیادی می خورد. با این حال، من اعتماد دارم که او می تواند تفاوت بین استیک و پنیر و کلوپ آمریکایی را که شیل می کند، تشخیص دهد. در یک آگهی تجاری اخیر. از سوی دیگر، شگفت‌انگیز خواهد بود که بدانیم کری – یا تام برادی، پاریس هیلتون، چارلی داملیو، اسنوپ داگ یا مت دیمون – می‌تواند توضیح دهد که شخصی هنگام سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال چه چیزی می‌خرد.

افسوس، صداقت تبلیغ کاری با بدبینی آن خنثی می شود، که استاندارد جدیدی را برای صنعتی تعیین می کند که چیزهای زیادی در اختیار دارد. تبلیغات کریپتو در اواخر سال گذشته به طور جدی آغاز شد و همراه با قیمت دارایی های دیجیتال افزایش یافت. Super Bowl به طرز بدنامی چندین آگهی تبلیغاتی با بودجه کلان از این صنعت را به نمایش گذاشت. قابل توجه‌ترین تبلیغ FTX بود که در آن کمدین لری دیوید، رمزنگاری را به عنوان یک مد گذرا رد می‌کرد، با شعار «مثل لری نباش». همانطور که چندین ناظر اشاره کردند out، این تبلیغات به وضوح هر چیزی در مورد مزیت های اساسی رمزنگاری را حذف کردند. . در عوض، آنها سعی کردند با پیشنهاد به بینندگانی که اکنون خرید نمی‌کنند، حس FOMO یا ترس از دست دادن را القا کنند، مانند لری، پشیمان شوند.

این تبلیغات FOMO حداقل این امکان را ایجاد می‌کند که مصرف‌کننده قبل از سرمایه‌گذاری در کریپتو با آن آشنا شود. تبلیغات کاری از این تظاهر صرف نظر می کند. انصافاً بین متخصص نبودن در مورد چیزی و نادان بودن در مورد آن تفاوت وجود دارد. اما این تبلیغ به وضوح متوجه افرادی است که در تجارت رمزنگاری تردید دارند زیرا آنها آن را درک نمی کنند. پیام به آنها: نگران نباشید، استف هم همینطور! و شاید، به تعبیری، هیچ کس هم این کار را نمی کند! اگر دیگران در ناآگاهی کار می کنند، شاید شما در ضرر بزرگی نباشید. پس ادامه بده، معامله کن. FTX به درخواست‌ها برای اظهار نظر پاسخ نداد.

گفته می‌شود که وارن بافت، سرمایه‌گذار افسانه‌ای، توصیه کرده است: «هرگز در کسب‌وکاری که نمی‌توانید آن را درک کنید، سرمایه‌گذاری نکنید.» (معلوم نیست که او تا به حال دقیقاً از این کلمات استفاده کرده است، اما این ضرب المثل زندگی خود را به خود گرفته است.) سرمایه گذاری سنتی شرطی است که کسب و کاری که در آن سرمایه گذاری می کنید در طول زمان ارزشمندتر می شود. همانطور که اصول اولیه بهبود می یابد، و کسب و کار رشد می کند و سودآورتر می شود، افراد بیشتری مایل خواهند بود برای بخشی از آن هزینه بیشتری بپردازند و ارزش سهام شما افزایش یابد. اگر نمی‌توانید درک کنید که کسب‌وکار چگونه درآمد کسب می‌کند، هیچ مبنایی برای قضاوت منطقی در مورد عملکرد سهام آن ندارید. با این حال، همانطور که تبلیغات Curry مشخص می کند، بازار ارزهای دیجیتال راهی برای کنار گذاشتن این مرحله میانی دارد. اصول را فراموش کنید: برای سرمایه گذاران معمولی، تصمیم به خرید یک ارز دیجیتال خاص به نظر می رسد شرط بندی خالصی باشد که شخص دیگری بخواهد آن را با پول بیشتری در آینده بخرد. این نیز اخلاقی است که در پس پدیده سهام میم وجود دارد، از نظر فلسفی به دنیای رمزنگاری نزدیک‌تر از سرمایه‌گذاری سنتی در بازار سهام است.

نامی برای سرمایه‌گذاری‌هایی وجود دارد که ارزش آنها صرفاً به یافتن خریداران آینده‌ای که مایل به پرداخت بیشتر از آنچه شما می‌کنید بستگی دارد: طرح های پونزی تقریباً تا زمانی که رمزارز وجود داشته است، منتقدان رمزارز را با آن برچسب برچسب گذاری کرده اند. اخیراً، این نقد از یک منبع بعید حمایت شده است. سم بنکمن-فرید، بنیانگذار و مدیر عامل FTX، هفته گذشته در Odd Lots پادکست. در طول بحث، مت لوین، مقاله نویس مالی بلومبرگ، از بانکمن-فرید خواست تا «کشاورزی بازده» را توضیح دهد، شکلی از سرمایه گذاری رمزنگاری که در آن افراد می توانند در “استخرهای نقدینگی” خریداری کنند که می توانند نرخ های بهره فوق العاده بالایی بپردازند اما همچنین می توانند با عجله به سمت جنوب بروند.

***

منبع : https://www.wired.com

به این نوشته امتیاز بدهید!

افراد نیوز

افراد نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×