» استارت آپ » سریع، ارزان و خارج از کنترل: ظهور ناگهانی Shein
استارت آپ

سریع، ارزان و خارج از کنترل: ظهور ناگهانی Shein

اردیبهشت 14, 1401 60208

نیکول لیسی، مادر کلی، لباس ها را جمع کرد و به سمت حمام رفت تا آنها را بخار کند. کلی گفت: “سلام، الکسا، موسیقی کریسمس را پخش کن.” او در حمام به مادرش ملحق شد، سپس در نیم ساعت بعد با لباس‌های جدید یکی پس از دیگری ظاهر شد – ژاکت کش باف پشمی با طرح قلب، دامن ستاره‌دار – و بی‌صدا جلوی دوربین آی‌پد مدل‌سازی کرد، چهره‌های بوسیدنی، لگد زدن. یک پا بالا، یک سجاف در اینجا یا یک کراوات در آنجا. در یک نقطه، اسفنکس خانواده، گوئن، داخل قاب فرو رفت و آنها در آغوش گرفتند. بعدها، گربه دیگر، آگاتا، ظاهر شد.

سال‌ها، چهره عمومی شین به شکل افرادی مانند کلی درآمده است، که فدراسیونی از اینفلوئنسرها را تشکیل می‌دهند که در حال فیلمبرداری برای فیلم‌برداری هستند. شرکت. به گفته نیک باکلانوف، متخصص بازاریابی و تحقیقات در شرکتی به نام HypeAuditor، شین در این صنعت برای تعداد زیادی از تأثیرگذارانی که لباس رایگان برای آنها ارسال می کند، غیرمعمول است. آنها به نوبه خود کدهای تخفیف را با دنبال کنندگان خود به اشتراک می گذارند و از فروش کمیسیون دریافت می کنند. HypeAuditor می‌گوید این استراتژی، آن را به محبوب‌ترین برند از هر نوع در اینستاگرام، YouTube و TikTok.

همراه با لباس های رایگان، Romwe همچنین به کلی یک آپارتمان پرداخت می کند. برای پست های او امتیاز دهید او هزینه‌اش را نام نمی‌برد، اگرچه می‌گوید در چند ساعت کار ویدیویی بیشتر از آن چیزی است که برخی از دوستانش با مشاغل عادی بعد از مدرسه در یک هفته کسب می‌کنند. در ازای آن، برند بازاریابی نسبتاً کم‌هزینه‌ای را در مکان‌هایی دریافت می‌کند که مخاطبان هدفش، نوجوانان و بیست‌ساله‌ها، ترجیح می‌دهند که در آن‌ها بنشینند. در حالی که شین با افراد مشهور و اینفلوئنسرهای بزرگ (کیتی پری، لیل ناس ایکس، ادیسون ری) همکاری کرده است، به نظر می‌رسد که نقطه شیرین آن افرادی هستند که دنبال کنندگان متوسطی دارند.

در دهه 1990 قبل از اینکه کلی متولد شود، زارا مدلی از ایده های طراحی وام گرفتن از هر چیزی که در باند فرودگاه ها مورد توجه قرار می گرفت را رایج کرد. با تولید لباس در نزدیکی مقر خود در اسپانیا و ساده‌سازی زنجیره تامین، این سبک‌های از قبل اثبات شده را در عرض چند هفته با قیمت‌هایی عرضه کرد که به‌طور تکان‌دهنده‌ای پایین به نظر می‌رسید. کانی چان، سرمایه‌گذار در آندرسن هوروویتز که روی یک رقیب شین به نام سیدر سرمایه‌گذاری کرد، به من گفت که شین نمایانگر مرحله جدیدی از مد سریع است: اکنون، آنچه در باند فرودگاه‌ها و مجلات مد ظاهر می‌شود اهمیت کمتری دارد و مردم به دنبال چه چیزی هستند. پوشیدن. او گفت: «آنها اهمیتی نمی‌دهند که Vogue فکر نمی‌کند این قطعه جالبی است. Boohoo، یک شرکت مستقر در بریتانیا، و Fashion Nova، مستقر در ایالات متحده، بخشی از همین روند هستند.

بعد از اینکه کلی فیلمبرداری را تمام کرد، لیسی از من پرسید که چقدر فکر می کنم همه قطعات – 21 قطعه از آنها، به علاوه یک کره برفی تزئینی – در وب سایت Romwe هزینه دارند. آنها بهتر از آنچه من با کلیک کردن عمدی روی ارزان ترین اقلام خریده بودم به نظر می رسیدند، بنابراین حداقل 500 دلار را حدس زدم. لیسی که تقریباً هم سن من است، لبخند زد. او گفت: «170 دلار بود.» او چشمانش را گشاد کرد که گویی خودش نمی‌توانست آن را باور کند.

در اواسط دهه 2000، سریع مد الگوی غالب در خرده فروشی بود. چین به سازمان تجارت جهانی ملحق شده بود و به سرعت به یک مرکز بزرگ تولید پوشاک تبدیل شده بود و شرکت های غربی بیشتر تولیدات خود را به آنجا منتقل کردند. در همان زمان، در سال 2008، نام مدیر عامل شین برای اولین بار در پرونده های تجاری چینی به نام Xu Yangtian ظاهر شد. او به عنوان یکی از مالکان یک شرکت تازه ثبت شده به نام فناوری اطلاعات نانجینگ دیانوی به همراه دو نفر دیگر به نام‌های وانگ شیائوهو و لی پنگ ثبت شده است. بایگانی نشان می دهد که زو و وانگ هر کدام 45 درصد از کسب و کار را دارند و لی 10 درصد باقی مانده را دارد.

وانگ و لی خاطرات خود را از آن زمان به اشتراک گذاشتند. وانگ گفت که او با شو به عنوان یک همکار کاری آشنا شده است و در سال 2008، آنها تصمیم گرفتند با هم یک تجارت بازاریابی و تجارت الکترونیک برون مرزی راه اندازی کنند. وی گفت وانگ توسعه کسب و کار و برخی از جنبه های مالی را بر عهده گرفت، در حالی که خو مسئول طیف وسیعی از مسائل فنی بیشتر از جمله بازاریابی SEO بود.

***

منبع : https://www.wired.com

به این نوشته امتیاز بدهید!

افراد نیوز

افراد نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×