breadcrumbs_delimiter رمز ارز‌ها breadcrumbs_delimiter پارادوکس بزرگ ارزهای دیجیتال
رمز ارز‌ها

پارادوکس بزرگ ارزهای دیجیتال

فروردین 23, 1401 3079

به اولین نسخه به روز رسانی سیستم خوش آمدید. من گیدئون لیچفیلد، سردبیر WIRED هستم، و System Update نگاه من به مسائلی است که تیم ما در تلاش است تا آنها را درک کند—و شانس شما برای گفتن به ما چه چیز دیگری باید به آن توجه کنیم. این ستون ماهانه همچنین به عنوان یک خبرنامه برای مشترکین WIRED ارسال می شود و می توانید نظرات و سوالات خود را در بخش نظرات زیر بررسی کنید. بدون هیچ مقدمه ای، این به روز رسانی است.

هیچ چیزی که در سال اول من به عنوان ویراستار WIRED منتشر کرده ایم، به دست نیامده است. من به سختی جلد داستان ماه آینده. این گزیده ای است از forthcoming book Tracers in the Dark: The Global Hunt for the Crime Lords of Cryptocurrency، و نشان می دهد که چگونه گروهی متشکل از محققان فدرال و تحلیلگران بلاک چین بزرگترین مخزن آنلاین مواد سوء استفاده جنسی از کودکان را از بین بردند – یک سایت تاریک وب این نام بسیار پیش پاافتاده «به ویدیو خوش آمدید» – و صدها سوءاستفاده کننده را با ردیابی پرداخت های ناشناس ارز دیجیتال که به این سایت انجام داده بودند، دستگیر کردند.

اخطار داده شود که داستان حاوی ارجاعاتی (البته نه گرافیکی) به کودک آزاری و خودکشی؛ حتی اگر کسی نیستید که به راحتی تحریک می شود، خواندن آن می تواند سخت باشد. اما این یک پاداش است. مشاهده اینکه افراد شرور با همان روشی که برای فرار از آن استفاده می‌کنند به دست عدالت می‌رسند، رضایت منحصر به فردی دارد.

این به لطف پارادوکس بزرگ ارز دیجیتال است: تراکنش‌های آن ناشناس هستند، اما از آنجایی که تک تک آنها عمومی هستند و روی یک بلاک چین ذخیره می شوند که (طبق طراحی) هرکسی می تواند به آن نگاه کند، مانند ساقه های شکسته ای هستند که توسط دزدی که از مزرعه گندم فرار می کند باقی می ماند – انبوهی از داده ها برای متخصصان پزشکی قانونی دیجیتال که می توانند الگوهای شناسایی را با هم ترکیب کنید همانطور که اندی قبلاً نوشته است، این شکل ظاهراً غیرقابل ردیابی و ایمن پول در واقع به طرز مشهوری شستشوی سخت و دزدیدن آسان، و کاغذ دیجیتال مسیرهای ایجاد شده توسط مجرمان بی تجربه که بیش از یک دهه با بی دقتی از آن استفاده می کردند، “عصر طلایی” کشف جرم را آغاز کرده است.

و نه فقط مجریان قانون تحقیق را انجام می دهند. همانطور که جیان ولپیچلی پاییز گذشته نوشت، تعدادی از علاقه مندان به ارزهای دیجیتال نگران بودند که کلاهبرداری فراگیر نام بدی به ارزهای دیجیتال می دهد، به عنوان کارآگاهان آماتور با هم متحد شده اند و از ماهیت باز بلاک چین برای ردیابی کلاهبرداران استفاده می کنند.

***

منبع : https://www.wired.com

به این نوشته امتیاز بدهید!

افراد نیوز

افراد نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×