breadcrumbs_delimiter رمز ارز‌ها breadcrumbs_delimiter توییتر واقعاً چه برنامه‌ای برای کریپتو دارد
رمز ارز‌ها

توییتر واقعاً چه برنامه‌ای برای کریپتو دارد

فروردین 16, 1401 2061

شاید نام توییتر کریپتو شنیده باشید، گوشه ای از شبکه اجتماعی که در آن حساب ها Bored Apes را به عنوان نمایه دارند. تصاویر، پست‌ها مملو از صحبت در مورد توکن‌ها، بلاک چین و خرید افت بیت کوین است و ایلان ماسک مورد احترام است.

عکس: طاووس مسیحی

ممکن است دوباره نام Twitter Crypto را شنیده باشید، واحد تجاری که به توسعه شبکه های اجتماعی اختصاص دارد. استراتژی شبکه برای ارزهای رمزنگاری شده، بلاک چین و آن دسته از فناوری‌های غیرمتمرکز که تحت عنوان Web3 قرار دارند. رونمایی در نوامبر 2021 از طریق توییتی از سرپرست پروژه تازه استخدام شده، تس راینارسون، یک برلین- انجام شد. دانشمند کامپیوتر آمریکایی مستقر که شغل او شامل فعالیت در شرکت های بلاک چین مانند Tendermint و Interchain است.

Rinearson در لحظه ای مهم به توییتر پیوست. جک دورسی، مدیر عامل شرکت پر سر و صدای طرفدار بیت کوین، چند هفته بعد را ترک می کند، با CTO Parag Agrawal جایگزین شود. آگراوال نقش مهمی در Bluesky ایفا کرده بود، پروژه ای که توسط توییتر برای ایجاد پروتکلی – احتمالاً با اجزای بلاک چین – برای ایجاد شبکه های اجتماعی غیرمتمرکز انجام می شد.

همانطور که رمزارزها در سطح جهانی و توییتر کریپتو رایج شد. رشد کرد، شرکت سعی کرد بر فضا تسلط یابد. تحت سرپرستی مدیر محصول استر کرافورد، در سپتامبر 2021 توییتر معرفی شد یک ویژگی “انعام” که به سازندگان در توییتر کمک می کند تا از طریق لایتنینگ مشارکت بیت کوین را دریافت کنند – شبکه ای برای پرداخت های سریع بیت کوین. در ژانویه، توییتر به مشترکین سرویس پریمیوم توییتر، Twitter Blue، اجازه داد تا NFT های خود را به عنوان تصاویر نمایه شش ضلعی، از طریق مشارکت با بازار NFT OpenSea.

Twitter Crypto به تازگی شروع شده است. در حالی که راینارسون با افراد در سراسر شرکت کار می کند، تیم او هنوز کمتر از 10 نفر است، اگرچه بر اساس آگهی‌های شغلی اخیر. بنابراین ارزش این را دارد که بپرسیم بعدی چیست. من در جریان یک تماس ویدیویی با راینارسون و کرافورد قرار گرفتم تا درباره اینکه توییتر Crypto به کجا می‌رود صحبت کنم.

مکالمه برای وضوح و اختصار ویرایش شده است.

WIRED: اجازه دهید با اصول اولیه شروع کنیم. چرا توییتر یک واحد رمزنگاری دارد؟

تس رینارسون: ما واقعاً رمزنگاری – و آنچه را که اکنون Web3 می نامیم – را به عنوان چیزی می بینیم. که می تواند این ابزار فوق العاده قدرتمند باشد که قفل زیادی را برای کاربران ما باز کند. کل دنیای رمزنگاری مانند یک اینترنت پول است، یک اینترنت با ارزش که کاربران ما به طور بالقوه می‌توانند از آن برای ایجاد روش‌های جدیدی برای مالکیت محتوای خود، کسب درآمد از محتوای خود، داشتن هویت خود و حتی ارتباط با یکدیگر استفاده کنند.

یکی از اهداف من این است که واحد رمزنگاری توییتر را به گونه‌ای بسازم که به جوامعی که فراتر از آن جامعه اصلی رمزنگاری هستند پاسخ دهد. من فضای توییتر رمزنگاری را دوست دارم، بدیهی است – من یک عضو بسیار مفتخر از جامعه رمزنگاری هستم. و در عین حال، من تشخیص می‌دهم که افرادی که واقعاً در فضای رمزنگاری عمیق هستند ممکن است با مفاهیمی مانند تغییرناپذیری بلاک چین ارتباطی نداشته باشند، به همان شکلی که ممکن است شخصی که کمتر درگیر آن است، در مورد آن چیزها احساس کند.

بنابراین بسیاری از چیزهایی که ما سعی می کنیم به آن فکر کنیم این است که از این گروه از افرادی که فوق العاده درگیر هستند و واقعاً خلاق هستند، چه چیزی می توانیم بیاموزیم؟ و سپس، چگونه می‌توانیم برخی از آن چیزها را به قالب یا مکانیزم یا محصولی ترجمه کنیم که برای افرادی که چنین پیش‌زمینه‌ای ندارند، کمی در دسترس‌تر باشد؟

***

منبع : https://www.wired.com

به این نوشته امتیاز بدهید!

افراد نیوز

افراد نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×