breadcrumbs_delimiter استارت آپ breadcrumbs_delimiter موجی از استارت‌آپ‌ها در حال مقابله با آروغ گاو و سایر مسائل آب و هوایی هستند
استارت آپ

موجی از استارت‌آپ‌ها در حال مقابله با آروغ گاو و سایر مسائل آب و هوایی هستند

فروردین 11, 1401 3061

براون که قبل از راه اندازی Alga Biosciences در یک استارت آپ داده کار می کرد، می گوید:

“این باور واقعی وجود دارد که می توانیم با سرعتی که بیشتر شبیه به یک شرکت نرم افزاری است حرکت کنیم.” . (بنیانگذاران او هر دو شیمیدان هستند.) محققان تازه مطالعه روی تأثیر جلبک ها در خوراک گاو را آغاز کرده اند، اما براون استارت‌آپ قصد دارد تا پاییز امسال با تغذیه تجاری محصول خود به 15000 گاو، سریع‌تر حرکت کند.

این سرعت ممکن است برای سرمایه‌گذاران جذاب باشد، اما محققان هشدار می‌دهند که علم به دلایلی به کندی پیش می‌رود. متیو هایک، استادیار مطالعات زیست محیطی در دانشگاه نیویورک، می‌گوید: اکثر افزودنی‌های خوراک دام با جلبک هنوز «ادعای خود را مبنی بر کاهش انتشار گازهای گلخانه‌ای در طول چرخه تولید گوشت گاو ثابت نکرده‌اند و در عین حال ممکن است منجر به ایجاد انگیزه برای تولید بیشتر گوشت گاو شود». >

هایک در یک مقاله برای WIRED استدلال کرد. که چنین «راه‌حل‌های سریع فناوری» باعث می‌شود مردم از احساس گناه در آب و هوا غافل شوند. حتی بدتر از آن، فن‌آوران می‌توانند تأثیر خود را بیش از حد تخمین بزنند و راه‌حل‌های تأثیرگذارتر را کاهش دهند. در همان زمان، هایک می گوید که با Alga Biosciences مشکلی ندارد. او می‌گوید: «خوشحالم که همه این شرکت‌ها به‌جای فروش افست در بازارهای کربن، به دنبال سرمایه‌گذاری خصوصی و رشد هستند.

رابرت استونر، معاون مدیر علم و فناوری در ابتکار انرژی MIT، موافقت کرد که هنوز خیلی زود است که ببینیم کدام یک از این جدیدترین ایده های فناوری آب و هوا تأثیر واقعی خواهد گذاشت. او می‌گوید: «پاسخ در هر مورد در مورد دوام آن‌ها به چیزهای معمولی می‌رسد، که شامل تعیین تقاضا و میزان فداکاری تیم است. من به این ایده‌های خاص بر اساس اطلاعات محدودی که می‌بینم خیلی خوشبین نیستم، اما نیمی از لذت استارت‌آپ‌های در مراحل اولیه تلاش برای ساختن چیزی از آنهاست، بنابراین نمی‌خواهم حتی یک کلمه دلسردکننده به آنها بگویم یا در مورد هر یک از آنها.”

این استارت آپ ها اکنون باید جامعه سرمایه گذاری گسترده تر را متقاعد کنند که ایده های آنها می تواند تجارت خوبی باشد. در برنامه های روز نمایشی خود، بنیانگذاران بر این امکان تأکید کردند که استارتاپ های آنها می توانند هم انتشار کربن را کاهش دهند و هم از انجام این کار درآمد کسب کنند. اما حال و هوای اتاق بسیار متفاوت از همین چند سال پیش است، زمانی که به بنیان‌گذارانی که روی استارت‌آپ‌های فناوری آب و هوا کار می‌کردند اغلب گفته می‌شد که ایده‌های آنها نمی‌تواند پول درآورد، یا بهتر است به عنوان یک سازمان غیرانتفاعی زندگی کنند.

آلن رودریگز، یکی از بنیانگذاران SINAI Technologies، که نرم افزاری برای مدیریت کربن می سازد، می گوید: «بنیانگذاران امروزی در موقعیت بسیار خوش شانسی قرار دارند. SINAI در سال 2020 از Y Combinator عبور کرد، زمانی که تنها سه شرکت فناوری آب و هوا در این دسته وجود داشت و سرمایه‌گذاران بسیار کمتری به دنبال گنجاندن آب و هوا در مجموعه‌های خود بودند. “مردم دیگر نمی‌پرسند که آیا بازاری وجود دارد.”

***

منبع : https://www.wired.com

به این نوشته امتیاز بدهید!

افراد نیوز

افراد نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×