breadcrumbs_delimiter سیاست breadcrumbs_delimiter قانون بازارهای دیجیتال اروپا به فناوری بزرگ ضربه می زند
سیاست

قانون بازارهای دیجیتال اروپا به فناوری بزرگ ضربه می زند

فروردین 5, 1401 30110

پاول تانگ، عضو پارلمان اروپا، می‌گوید

همه فکر می‌کنند که برقراری تماس بدون اطلاع از ارائه‌دهنده طرف مقابل، طبیعی است. این باید یک تبادل مشترک باشد. این فقط به این دلیل نیست که Threema یا سیگنال آن را نمی‌خواهند، بلکه باعث راحتی کاربر نیز می‌شود.”

برخی از نمایندگان پارلمان، از جمله تانگ، نسبت به مصالحه‌ای که این ایده را خنثی می‌کند ابراز ناامیدی کردند. قابلیت همکاری، به جای اعمال آن در سرویس های بیشتر. مارتین شیردوان، عضو پارلمان آلمان، رئیس گروه چپ در پارلمان اروپا، از طریق ایمیل به WIRED گفت: «قابلیت همکاری برای رسانه‌های اجتماعی به آینده‌ای دور کشیده می‌شود. او همچنین آن را به عنوان یک “رسوایی” توصیف کرد که کاربران باید سه سال منتظر بمانند تا چت‌های گروهی بتوانند اعضایی از برنامه‌های مختلف را شامل شوند.

قانون بازارهای دیجیتال نیمی از قانون‌های فناوری دوقلو نمایندگان پارلمان اروپا است. وعده روابط اروپا با غول های فناوری ایالات متحده را تغییر خواهد داد. در حالی که همتای آن، قانون خدمات دیجیتال، بر محتوای غیرقانونی تمرکز دارد، DMA پاسخ اروپا به شکایاتی است که سال‌ها در سراسر قاره سرازیر شده است. Spotify سوئد می‌گوید هزینه‌های فروشگاه برنامه اپل به Apple Music “مزیت ناعادلانه” می‌دهد. ارائه دهنده ایمیل سوئیسی ProtonMail می‌گوید گوگل و اپل از تنظیمات پیش‌فرض برای استفاده از برنامه‌های ایمیل خود در اندروید و آیفون استفاده می‌کنند. و ارائه‌دهنده ابر آلمانی NextCloud دارای برند روشی که مایکروسافت سرویس ذخیره سازی ابری OneDrive خود را با سایر محصولات این شرکت به عنوان ضدرقابتی بسته بندی می کند.

با این حال، شرکت های فناوری اروپایی در جشن گرفتن مردد بودند. قوانین جدید اندی ین، بنیانگذار ProtonMail، که از داده های صفحه‌های انتخاب، یا فهرستی از ارائه‌دهندگان ایمیل که کاربران می‌توانند هنگام راه‌اندازی دستگاه جدید انتخاب کنند. او می‌گوید: «بر اساس آنچه تاکنون عمومی شده است، به‌نظر می‌رسد که صفحه‌های انتخابی تنها برای طیف بسیار محدودی از خدمات اجرا می‌شوند، اما برای اطلاع دقیق باید منتظر متن نهایی باشیم.

فرانک کارلیچک، مدیر عامل و موسس Nextcloud می‌گوید: «ما فکر می‌کنیم [DMA] آنقدر قوی نیست که بتواند رفتار ضدرقابتی غول‌های فناوری را متوقف کند. علاوه بر این، اثرات DMA به اجرا بستگی دارد و نشان دادن نتایج واقعی به زمان نیاز دارد. Rich Stables، مدیر عامل شرکت فرانسوی کلکو گروه خدمات مقایسه قیمت، DMA را تنها به عنوان “بالقوه تغییردهنده” توصیف می کند.

تانگ می گوید شرکت ها نباید DMA را بر اساس قوانین قبل از آن قضاوت کنند. . این قانون برخلاف GDPR که توسط کشورهای عضو اجرا شد، توسط کمیسیون اجرا خواهد شد. تانگ می گوید: «این یک تغییر اساسی است. او اضافه می‌کند که حتی اگر شرکت‌ها پاسخ‌های مشخصی برای مشکلات خود در قانون نبینند، DMA شامل ابزارهایی برای رسیدگی به طیف گسترده‌ای از مشکلات است. او می‌گوید: «ما همچنین ماده 10 را داریم که به کمیسیون اجازه می‌دهد تعهدات جدیدی را برای دروازه‌بانان مطرح کند.

با این حال، این روحیه بدبینانه توسط غول‌های فناوری منعکس شد که با هم مبارزه کردند. برخلاف قانون سازمان شفافیت بین‌الملل اتحادیه اروپا مستقر در بروکسل به WIRED گفت: لابی‌هایی که به نمایندگی از گوگل، اپل، فیس‌بوک، آمازون و مایکروسافت کار می‌کنند، از دسامبر 2019 تاکنون 48 جلسه با مقامات پارلمان اروپا و کمیسیون اروپا برگزار کرده‌اند، اگرچه این گروه گفته است که این تنها بخشی جزئی است. تصویر، زیرا همه MEPS جلسات لابی را منتشر نمی کنند.

***

منبع : https://www.wired.com

به این نوشته امتیاز بدهید!

افراد نیوز

افراد نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×