breadcrumbs_delimiter استارت آپ breadcrumbs_delimiter Airbnb فهرست‌های اوکراین را سرکوب کرد. برخی از اهداکنندگان آرزو می کنند که اینطور نبود
استارت آپ

Airbnb فهرست‌های اوکراین را سرکوب کرد. برخی از اهداکنندگان آرزو می کنند که اینطور نبود

فروردین 1, 1401 2054

دو هفته پس از حمله روسیه به اوکراین، گرگوری آفنر به دنبال راه هایی برای کمک از خانه خود در فیلادلفیا بود. او در توییتر پیمایش کرد و افرادی را دید که رسیدهای Airbnbs را که در اوکراین رزرو کرده بودند ارسال می کردند تا مستقیماً به حساب های بانکی اوکراین پول دریافت کنند. آفنر الهام گرفته بود. او آپارتمانی را در خارکف، شهری در شمال شرقی انتخاب کرد که به شدت آسیب دیده است. و چهار شب رزرو کرد، در مجموع 214 دلار. او یادداشتی گذاشت و توضیح داد که واقعاً برای ماندن نخواهد آمد—این کمک بشردوستانهبود. >.

میزبان روز بعد پاسخ داد. او نوشت: “بسیار از حمایت شما متشکرم، اکنون برای ما بسیار مهم است.” it-army-russia-war-cyberattacks-ddos/”>ارتش اوکراین. اما پرداخت Offner هرگز نرسید. روز بعد، Airbnb رزرو را لغو کرد و وجه را پس داد. آفنر می‌گوید: «یک ایمیل دریافت کردم که می‌گفت فردی که میزبان یا از حساب Airbnb در اوکراین استفاده می‌کند، دیگر قادر به دریافت پول از Airbnb نیست. «مثلاً، اصلاً به چه معناست؟»

به این معناست که – اگرچه پلتفرم هرگز مستقیماً این موضوع را به Offner اعلام نکرد – که Airbnb مشکوک بود که میزبان قانونی نیست. بن بریت، مسئول ارتباطات اعتماد جهانی در Airbnb می‌گوید: «ما تعداد کمی از میزبان‌ها را شناسایی کردیم که با روحیه مورد نظر از این تلاش حمایت نکردند. پس از شروع رزروهای اهدایی، برخی از میزبانان برای آپارتمان هایی در اوکراین که وجود نداشتند “فهرست ارواح” ایجاد کردند. در برخی موارد ممکن است اصلاً در اوکراین زندگی نکنند. این با خط مشی Airbnb در مورد فهرست های جعلی، حتی اگر آن لیست ها برای جمع آوری کمک مالی باشد. پس از اینکه آفنر اقامت خود را رزرو کرد، میزبان Airbnb او را به چندین فهرست در کیف راهنمایی کرد که به گفته او می تواند از کمک خیرینی مانند Offner استفاده کند. همه فهرست‌ها در این ماه ایجاد شدند.

تا کنون، افراد کلاس بیش از 434000 شب در شهرهایی مانند کیف، اودسا و لویو برای نشان دادن همبستگی با اوکراینی‌ها. به گفته Airbnb، این رزروها بیش از 15 میلیون دلار کمک جمع آوری کرده اند. (شرکتی که معمولاً حدود 20 درصد از هر رزرو را می گیرد، از هزینه های خود در اوکراین صرف نظر می کند.) اما در عجله برای دریافت پول به اوکراینی ها از خارج از کشور، برخی از “مهمانان” رزروهای خود را بدون توضیح زیاد لغو کردند و آنها را گیج و سردرگم کرد. در مورد استفاده از Airbnb برای چنین مشارکت‌هایی ناراحت هستم.

در اواسط ماه مارس، Airbnb به طور کلی اجازه ایجاد لیست در اوکراین به میزبان‌های جدید را متوقف کرد، تلاشی برای به حداقل رساندن کلاهبرداری‌ها که همچنین از دریافت وجوه توسط اوکراینی‌های واقعی جلوگیری می‌کند. از طریق پلت فرم این شرکت همچنین گفته است که در حال «ارزیابی دقیق» تمام فعالیت‌های فهرست‌بندی در اوکراین است و اقداماتی را برای کشف تقلب در نظر گرفته است. علاوه بر اهدای مستقیم به میزبانان Airbnb اوکراین، بریت خاطرنشان کرد که مردم می توانند به Airbnb.org نیز کمک کنند، که متعهد شده است برای 100000 پناهجوی که از اوکراین فرار می کنند مسکن رایگان و کوتاه مدت فراهم کند.

تلاش های اجرایی و همراه با آن عدم شفافیت باعث سردرگمی شده است. کوین کوین در اوایل این ماه زمانی که در مورد تلاش های اهدایی شنید، هفت Airbnb مختلف را در اوکراین رزرو کرد. برای هر یک، او یک یادداشت شخصی فرستاد. بیشتر میزبانان برای ابراز قدردانی نامه نوشتند. تا پایان هفته، Airbnb سه مورد از رزروهای او را لغو کرد. این شرکت فقط نوشت که میزبان ها “دیگر قادر به دریافت پول نیستند.” کانر مارتین پنج شب اقامت در کیف رزرو کرد. شرکت پول او را در آخرین روزی که رزرو کرده بود پس داد. او می‌گوید که از پیام‌های ضعیف Airbnb درباره اینکه چرا ژست حسن نیت او رد شده بود، ناراحت بود. او می‌گوید: «حرکت وحشتناک آن‌ها.

سیبیل ناکس دو Airbnb در اوکراین رزرو کرد – یک انبار در مرکز کیف و یک اتاق خواب مدرن با جکوزی – هر دو که توسط شرکت لغو شد. او هیچ توضیحی در مورد چرایی دریافت نکرد و می‌گوید به نظر می‌رسد هیچ یک از میزبانان هیچ پرچم قرمزی نداشته باشند: هر دو توسط Airbnbs “تأیید هویت” شده بودند و به ترتیب در سال‌های 2013 و 2019 به این پلتفرم پیوسته بودند. یکی از آپارتمان هایی که او رزرو کرده بود، 125 نظر داشت، با رتبه 4.92 ستاره. دیگری 33 بررسی و امتیاز 4.67 داشت. وقتی WIRED خط‌مشی Airbnb را علیه میزبانانی که در بحبوحه بحران فهرست‌های جدیدی ایجاد کرده‌اند توضیح داد، ناکس احساسات متفاوتی داشت. او گفت که بازیگران بد مطمئناً می توانند از افراد با نیت خوب در یک بحران سوء استفاده کنند و او می خواست بداند که پول او به یک شهروند واقعی اوکراینی می رود. از سوی دیگر، او می‌گوید: «افراد در موقعیت‌های وخیم به راه‌هایی فکر می‌کنند که خلاق باشند تا پول بیشتری را برای هدف خود جمع کنند. «این کمپین محدود به کسانی بود که قبلاً ارائه دهندگان Airbnb بودند. افراد دیگر نتوانستند سوار شوند.”

هم مهمانان و هم میزبانانی که رزروهایشان را لغو کرده بودند، می‌گویند که خط‌مشی‌های Airbnb در مورد اقامت اهدایی به وضوح ابلاغ نشده است. پس از بازپرداخت Offner توسط Airbnb، میزبان در واتس اپ به او پیام داد و شکایت کرد که حساب کاربری او بدون هیچ توضیحی مسدود شده است. او نوشت: “من سعی کردم با تیم پشتیبانی Airbnb تماس بگیرم و آنها نتوانستند پاسخ خاصی ارائه دهند.” “در نتیجه این مسدود کردن، تمام رزروها متوقف شد و دیگر دریافت کمک های مالی از طریق سیستم Airbnb امکان پذیر نیست.” از آنجایی که پول هرگز به او نرسید، او از Offner خواست مستقیماً با استفاده از WayForPay، نوعی PayPal اوکراینی، پرداختی را بفرستد.

Offner می‌گوید که از میزبان برای استفاده از تاکتیک‌هایی مانند شبح ناراحت نیست. لیست هایی برای جمع آوری بودجه بیشتر، اگر این اتفاق افتاده است. بالاخره هدف از رزرو Airbnb او، دادن پول به او بود. او می‌گوید: «تا زمانی که به یک فرد واقعی اوکراینی برسد، من فکر می‌کنم کمک کمک است». “مطمئناً در بحث اخلاقیات بسیار خوب است، اما نمی توانم بگویم که من به خاطر خلاقیت آن پسر مقصر هستم.”

در همین حال، کمک های مالی دیگر با موفقیت از طریق Airbnb انجام شده است. ، فقط برای دسترسی به شرکت های مدیریت دارایی که دارای Airbnbs در اوکراین هستند یا میزبان هایی که در حال حاضر در این کشور زندگی نمی کنند. در دو هفته گذشته، الکساندرا باکلانوا از 18 نفر برای آپارتمان خود در نزدیکی میدان کنتراکتوا، در مرکز کیف، رزرو دریافت کرده است. این آپارتمان که دارای مبلمان شیک و دیوارهای آجری است، شبی 142 دلار است و باکلانوا چندین هزار دلار از افرادی که می خواهند به او کمک کنند دریافت کرده است. برخی از “مهمانان” او پیام هایی را ارسال کرده اند که برای او آرزوی سلامتی کرده اند. او می‌گوید: «آنها عمدتاً نوشتند که امیدوارند من در مکانی امن باشم.

خوشبختانه، باکلانوا در مکانی امن است: وقتی جنگ در اوکراین شروع شد، او در تعطیلات در مکزیک او همچنین عمدتاً در انگلستان زندگی می کند. از آنجایی که باکلانوا برای امنیت خود نیازی به کمک‌های مالی ندارد، او از این پول برای حمایت از زنانی استفاده می‌کند که Airbnb او را تمیز می‌کنند، که در “وضعیت مالی بسیار دشوار” هستند و از کمک‌های خیریه خارج از کشور بهره نمی‌برند. .


داستان های WIRED عالی بیشتر

***

منبع : https://www.wired.com

به این نوشته امتیاز بدهید!

افراد نیوز

افراد نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×