breadcrumbs_delimiter رمز ارز‌ها breadcrumbs_delimiter چگونه مردم واقعاً از ارزهای دیجیتال درآمد کسب می کنند
رمز ارز‌ها

چگونه مردم واقعاً از ارزهای دیجیتال درآمد کسب می کنند

اسفند 22, 1400 30113

شما بسیاری از تبلیغات Super Bowl مربوط به ارزهای دیجیتال را دیدید و شاید آنها را پیدا کرده باشید عجیب، یا دیستوپیایی عمیق، یا فقط به طرز نگران کننده ای آشنا. با این وجود، شاید فکر می‌کنید که بلاک چین پاداش‌های مالی دارد و می‌خواهید به آن بپرید، یا قبلاً بخشی از پول خود را از طریق شرکت‌هایی مانند Coinbase و FTX که در طول بازی بزرگ تبلیغ می‌کردند، در ارزهای دیجیتال بسته شده‌اید.

حالا چی؟ پیگیری فراز و نشیب های بیت کوین، اتریوم و سایر سکه های کریپتو و تجارت فعال بر روی این نوسانات می تواند یک کار تمام وقت باشد. تجارت روزانه، اساسا. و پرش به NFT ها، بابل های دیجیتالی که می توانید ضرب کنید، بخرید یا بفروشید، هنوز دلهره آور است. بسیاری.

برای بسیاری از معامله‌گران ارزهای دیجیتالی که در دوره‌های متوسط ​​تا طولانی در آن فعالیت می‌کنند، راه‌های دیگری نیز برای کسب درآمد از ارزهای دیجیتال وجود دارد که به سادگی در کیف پول رمزنگاری شما: ذخیره سازی و کشاورزی بازده در شبکه های DeFi. “DeFi” فقط یک اصطلاح مهم برای “مالی غیرمتمرکز” است – تقریباً همه خدمات و ابزارهایی که بر روی بلاک چین برای ارزها و قراردادهای هوشمند ساخته شده اند.

در ابتدایی ترین آنها، سرمایه گذاری ارزهای دیجیتال و کشاورزی بازده تقریباً یکسان است: آنها شامل سرمایه‌گذاری پول در یک ارز دیجیتال (یا بیش از یک در یک زمان) و جمع‌آوری سود و کارمزد از تراکنش‌های بلاک چین می‌شوند.

Staking در مقابل کشاورزی بازده

استکینگ ساده است. معمولاً شامل نگه‌داشتن ارز دیجیتال در یک حساب و اجازه دادن به آن برای جمع‌آوری سود و کارمزد است زیرا این وجوه به اعتبارسنجی‌های بلاک چین متعهد است. زمانی که اعتبار سنجی بلاک چین تراکنش ها را تسهیل می کند، کارمزدهای ایجاد شده تا حدی به ذینفعان می رسد.

این نوع نگه داشتن برای بهره به قدری محبوب شده است که فروشندگان رایج رمزارز مانند Coinbase آن را ارائه می دهند. برخی از توکن‌ها، مانند USDC بسیار پایدار (مرتبط با دلار آمریکا)، نرخ بهره سالانه حدود 15/0 درصد را ارائه می‌کنند (که تفاوت زیادی با قرار دادن پول شما در بانک در حساب جاری کم بهره ندارد)، در حالی که سایر ارزهای دیجیتال ممکن است 5 یا 6 درصد در سال درآمد کسب می کنید. برخی از خدمات برای قفل کردن وجوه برای مدت معینی به شرط بندی نیاز دارند (به این معنی که نمی توانید هر زمان که بخواهید سپرده گذاری و برداشت کنید) و ممکن است به حداقل مبلغی برای جلب سود نیاز داشته باشد.

بازده. کشاورزی کمی پیچیده تر است، اما نه آنقدرها متفاوت است. کشاورزان سودآور، اغلب با جفت کردن بیش از یک نوع توکن در یک زمان، وجوهی را به استخرهای نقدینگی اضافه می کنند. به عنوان مثال، یک استخر نقدینگی که توکن Raydium را با USDC جفت می‌کند، ممکن است یک توکن ترکیبی ایجاد کند که می‌تواند 54 درصد APR (نرخ درصد سالانه) به دست آورد. به نظر می رسد بسیار زیاد است، و عجیب تر می شود: برخی توکن های جدیدتر و بسیار فرار ممکن است بخشی از مزارع بازدهی باشند که صدها درصد APR و 10000 تا 20000 APY ارائه می دهند (APY مانند APR است اما ترکیب را در نظر می گیرد).

جوایز، که جمعاً 24 می شود /7، معمولاً به عنوان توکن های رمزنگاری قابل برداشت پرداخت می شود. آن سکه‌های برداشت شده را می‌توان دوباره در استخر نقدینگی سرمایه‌گذاری کرد و برای پاداش‌های بزرگ‌تر و سریع‌تر به مزرعه بازده اضافه کرد، یا می‌توان برداشت کرد و به پول نقد تبدیل کرد.

***

منبع : https://www.wired.com

به این نوشته امتیاز بدهید!

افراد نیوز

افراد نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×