breadcrumbs_delimiter استارت آپ breadcrumbs_delimiter استارت‌آپ‌های امروزی سرشار از پول نقد هستند و هر پنی را تماشا می‌کنند
استارت آپ

استارت‌آپ‌های امروزی سرشار از پول نقد هستند و هر پنی را تماشا می‌کنند

اسفند 12, 1400 30102

لیز گیورگی انتظار داشت در ماه آوریل پول بیشتری برای استارتاپ خود، Soona جمع آوری کند. اما وقتی دید که چقدر پول در سرتاسر جهان استارت‌آپ سرازیر می‌شود، تصمیم گرفت زودتر دست به کار شود. جورجی در ماه اکتبر، شش ماه کامل جلوتر از برنامه، ملاقات با سرمایه گذاران خطرپذیر را آغاز کرد، در حالی که استارتاپ او هنوز پول نقد کافی برای تامین مالی عملیات خود را برای یک سال دیگر داشت.

تا سال نو، گیورگی تا به حال داشت. 35 میلیون دلار به دست آورد و به 18 میلیون دلاری که سونا قبلاً جمع آوری کرده بود اضافه کرد. قرار است این پول نقد تا دو سال دیگر دوام بیاورد در حالی که سونا، یک استودیوی عکس مجازی، یک استراتژی فروش ایجاد می کند و محصولات را به آن اضافه می کند. جورجی می گوید: «نسخه ای وجود دارد که می توانم آن را تا دو سال و نیم یا حتی سه سال افزایش دهم. هدف از این باند این است که اطمینان حاصل شود که Soona می‌تواند قبل از اینکه نیاز به جمع‌آوری مجدد پول داشته باشد، رشد کند، در حالی که ممکن است بازار چندان هم شلوغ نباشد. جورجی می‌گوید: «این موضوع است و این سؤالی است که هر بنیان‌گذار از خود می‌پرسد. «آیا این بازار کف آلود می‌تواند دوام بیاورد؟»

علاقه سرمایه‌گذاران اکوسیستم استارت‌آپ را در چند سال گذشته تقویت کرد، زیرا ارزیابی‌ها و دورهای متوسط ​​بودجه به اوج جدیدی رسیدند. همانطور که سرمایه گذاران چک های بزرگ تری می نویسند، بسیاری از بنیانگذاران از این مزیت استفاده کرده اند و سرمایه گذاری های عظیمی را انجام داده اند که به طور قابل توجهی عمر استارتاپ آنها را افزایش می دهد.

کروز مشاور، یک شرکت حسابداری که با بیش از 600 شرکت سرمایه گذاری کار می کند. استارت‌آپ‌ها می‌گویند که مشتریانش اکنون به طور متوسط ​​5.42 میلیون دلار پول نقد دارند. هیلی جونز، معاون در Kruze می‌گوید: «من هرگز چنین چیزی را ندیده‌ام. برای مقایسه، در سال 2018 مشتریان Kruze به طور متوسط ​​3.27 میلیون دلار پول نقد داشتند. جونز می‌گوید در حالی که موجودی‌های بانکی بزرگ‌تر است، استارت‌آپ‌ها نیز هزینه‌های خود را کاهش داده‌اند: مشتریان Kruze انتظار دارند که مانده‌های نقدی آن‌ها به طور متوسط ​​۲۶ ماه دوام داشته باشد. این بیش از دو برابر میانگین 12 ماهه در سال 2018 است و تنها حدود 65 درصد پول نقد بیشتر دارد.

در دهه های گذشته، دور سرمایه گذاری بزرگ به بنیانگذاران مجوز داد تا دفتری شیک اجاره کنند، یک مهمانی بزرگ برپا کنند، یا کمپین آگاهی از برند راه اندازی کنند. استارت آپ های امروزی به طور قابل توجهی مقتصدتر هستند. الکساندرا موزر، مدیر اجرایی استارت‌آپ بهینه‌سازی تقویم که در ژانویه 45 میلیون دلار جمع‌آوری کرد، می‌گوید: «ما در مورد سوختگی واقعا محافظه‌کار هستیم. در جهت عقربه‌های ساعت، مانند سایر نرم‌افزارهای محل کار، در طول همه‌گیری استفاده از آن افزایش چشمگیری داشت. اما موزر می‌گوید که او و تیمش در مورد اینکه دوران رونق چقدر طول می‌کشد محتاط بوده‌اند. موزر می‌گوید در حالی که بودجه استارت‌آپ را ارزیابی می‌کند، این شرکت هزینه‌های «غیرضروری» مانند سوآگ برند را کاهش می‌دهد.

سایر استارت‌آپ‌ها مانند دفاترشان از هزینه‌های بزرگ‌تری صرف نظر کرده‌اند. جونز می‌گوید قبل از همه‌گیری، استارت‌آپ‌هایی که او در Kruze با آنها کار می‌کرد، به‌طور متوسط ​​45000 دلار در هر سه ماهه برای اجاره هزینه می‌کردند. اکنون، او می‌گوید: «کمتر از نیمی از مشتریان ما اجاره بها پرداخت می‌کنند». پس انداز به میزان قابل توجهی سرعت “سوختن” پول نقد آن شرکت ها را کاهش داده و آنها را آزاد کرده است تا بیشتر در بخش های دیگر کسب و کار خود خرج کنند.

البته هزینه هایی نیز وجود دارد که وجود دارد. استارت‌آپ‌ها نمی‌توانند اجتناب کنند، از جمله کارمندان. هزینه اولیه برای استارت‌آپ‌های در مراحل اولیه، افراد است و مردم بسیار گران‌تر شده‌اند. جونز، از مشاوران Kruze، می‌گوید استارت‌آپ‌ها 20 درصد بیشتر از سال گذشته برای مهندسان پرداخت می‌کنند. اریک تارکزینسکی، موسس شرکت VC Contrary Capital می گوید: «بازار کار واقعاً تنگ است. استارت‌آپ‌های موجود در کارنامه او نسبت به چند سال پیش «به‌طور معناداری بیشتر» برای استخدام هزینه می‌کنند و با رقابت بیشتری برای نامزدهای مورد علاقه روبرو هستند.

مد سول، بنیان‌گذار، می‌گوید: «همان‌طور که صحبت می‌کنیم، غرامت برای مهندسان نرم‌افزار در حال افزایش است. سیستم های موازی، که وسایل نقلیه ریلی خودران را با باتری کار می کند. “فقط استخدام استعدادها تقریباً سرمایه بر می شود.”

Parallel 50 میلیون دلار در ژانویه جمع آوری کرد. مقدار قابل توجهی از این پول صرف توسعه تیم و استخدام ده ها مهندس دیگر می شود. سول می‌گوید که در شرایط فعلی استخدام، مهندسان نرم‌افزار میان‌کار می‌توانند انتظار دستمزد 200000 دلار یا بیشتر را داشته باشند. مهندسان باتجربه می توانند بیش از 400000 دلار پول نقد به اضافه حقوق صاحبان سهام دریافت کنند – اغلب بیش از 1 میلیون دلار در کل غرامت. او می‌گوید: «در جریان ماندن در «بازار» یک چالش است زیرا رقابت بسیار شدید است. “پول به سمت نامزدهای مورد تقاضا برای بستن آنها ریخته می شود.”

***

منبع : https://www.wired.com

به این نوشته امتیاز بدهید!

افراد نیوز

افراد نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×