breadcrumbs_delimiter سیاست breadcrumbs_delimiter بایدن مدل کسب و کار مورد علاقه فناوری بزرگ را به اطلاع می رساند
سیاست

بایدن مدل کسب و کار مورد علاقه فناوری بزرگ را به اطلاع می رساند

اسفند 11, 1400 2090

اگر رهبران پلتفرم‌های فناوری بزرگ فکر می‌کردند که ژئوپلیتیک در طول اولین ایالت جو بایدن، گرمای شرکت‌های آنها را از بین می‌برد. از آدرس اتحادیه، آنها اشتباه کردند. رئیس‌جمهور در سخنرانی‌ای که زمینه‌های زیادی را پوشش می‌داد، وقت گذاشت تا شرکت‌های رسانه‌های اجتماعی را به خاطر آنچه او «آزمایش ملی که برای سودجویی روی فرزندان ما انجام می‌دهند» سرزنش کند. بایدن از کنگره خواست “حفاظت از حریم خصوصی را تقویت کند، تبلیغات هدفمند را برای کودکان ممنوع کند، و از شرکت های فناوری بخواهد جمع آوری داده های شخصی را متوقف کنند. بر روی فرزندانمان.

اگرچه این فقط یک مرجع گذرا بود، درخواست بایدن برای ممنوع کردن تبلیغات هدفمند برای کودکان – که تشویق قابل توجهی را به همراه داشت – یک نقطه عطف بود. تنظیم تبلیغات هدفمند تا همین اواخر حتی به یک ایده اصلی نزدیک هم نبود. اکنون در وضعیت اتحادیه قرار دارد.

چند وقت پیش، نمونه برجسته قانونگذاران فدرال که به تبلیغات آنلاین پرداختند، زمانی بود که اورین هچ از مارک زاکربرگ، در طول اولین حضور مدیرعامل، پرسید. ظاهر قبل از کنگره، چگونه فیس بوک از یک محصول رایگان درآمد کسب کرد. زاکربرگ به‌خاطر deadpanning در فضای مجازی منتشر شد: “سناتور، ما تبلیغات اجرا می‌کنیم.”

هچ در واقع می دانستم فیس بوک تبلیغات فروخته است. او تظاهر به ناآگاهی برای تأثیر لفاظی می کرد، همانطور که قانونگذاران اغلب در جلسات استماع انجام می دهند. ایرادی نداره. این مبادله به عنوان نمونه ای از اینکه کنگره در مورد فناوری چقدر از دسترس خارج شده بود، در فضای مجازی پخش شد. کارمندان فیس بوک تی شرت هایی می پوشیدند که عبارت زاکربرگ روی آن چاپ شده بود. به این افراد قدیمی نگاه کنید: آنها حتی نمی دانند که شرکت های رسانه های اجتماعی چگونه درآمد کسب می کنند. چگونه آنها را تنظیم خواهند کرد؟

تا همین اواخر، دو سال پیش، کنگره در این زمینه پیشرفت چندانی نکرده بود. در مارس 2020 قطعه با عنوان، “چرا نکنیم فقط تبلیغات هدفمند را ممنوع کنید؟ من در مورد گروه کوچکی از متفکران نوشتم که شروع به نسبت دادن علناً بدی‌های فراوانی را به عمل ردیابی کاربران برای ارائه تبلیغات شخصی به آنها نسبت می‌دادند. واضح‌تر از همه، این شامل تقریباً هر چیزی است که به آنلاین حریم خصوصی سوءاستفاده ها. مثلاً وقتی یک کشیش کاتولیک اخراج شد به دلیل رفت و آمد در بارهای همجنسگرایان ، به لطف کارفرمایانش بود که از داده‌های هدف‌گیری جغرافیایی Grindr استفاده می‌کردند که عمدتاً برای کمک به هدف‌یابی تبلیغات وجود دارد. اما تبلیغات خرد هدفمند با مشکلات دیگری نیز مرتبط است. درآمد تبلیغات را از سازمان‌هایی که محتوای رسانه‌ای تولید می‌کنند و به پلتفرم‌های جمع‌آوری که گسترده‌ترین فایل‌ها را روی کاربران نگه می‌دارند، منحرف می‌کند. و احتمالاً انگیزه های پلتفرم هایی مانند فیس بوک، اینستاگرام و یوتیوب را برای بهینه سازی بی وقفه برای تعامل کاربر.

اما small کلمه موثر برای توصیف آن گروه از منتقدان بود: یک وکیل اینجا، یک استاد آنجا . نشانه اندکی وجود داشت که آنها با افرادی که واقعاً می توانستند تغییر ایجاد کنند پیشرفت کرده بودند. کنگره دو سال را صرف بحث در مورد اینکه با فناوری بزرگ، به‌ویژه رسانه‌های اجتماعی چه باید کرد، پرداخته بود. اما اعضای آن به طرز محو شدنی به مدل کسب و کار که آن را هدایت می‌کند توجه چندانی نکرده بودند.

این دیگر صدق نمی‌کند. در طول یک سال گذشته، قانون‌گذاران شروع به استفاده از مدل تبلیغاتی که پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی را حفظ می‌کند، کرده‌اند، که به طور فزاینده‌ای به عنوان «تبلیغات نظارتی» نامیده می‌شود، اصطلاحی که نه تنها هدف‌گذاری، بلکه جمع‌آوری داده‌هایی را که هدف‌یابی نیاز دارد، در بر می‌گیرد. . (این تا حدی به لطف فشار یک گروه مدافع به نام ممنوعیت تبلیغات نظارتی است که راه اندازی شد در مارس 2021.) کلی آرمسترانگ (R-ND) عضو کنگره در جلسه استماع در دسامبر گفت: «مشکل در مدل کسب و کار است. “یکی که برای جلب توجه، جمع آوری و تجزیه و تحلیل آنچه که توجه را حفظ می کند، و قرار دادن تبلیغات طراحی شده است.” و بنابراین، او پرسید: “آیا باید تبلیغات هدفمند را محدود کنیم؟” در ژانویه، اعضای مجلس نمایندگان آنا اشو (D-CA) و Jan Schakowsky (D-IL)، به همراه سناتور کوری بوکر (D-NJ)، قانون ممنوعیت تبلیغات نظارتی را معرفی کرد. در همان ماه، سناتور مایک لی (R-UT) یک دو حزب را معرفی کرد لایحه تنظیم بازار تبلیغات آنلاین بیشتر شبیه بازار سهام، به طور مستقیم وضعیت فعلی Google را به عنوان خریدار، فروشنده و بازار اصلی برای تبلیغات هدفمند به چالش می کشد.

***

منبع : https://www.wired.com

به این نوشته امتیاز بدهید!

افراد نیوز

افراد نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×