» استارت آپ » بنیانگذاران لاتین برای جمع آوری پول از VC ها مشکل دارند
استارت آپ

بنیانگذاران لاتین برای جمع آوری پول از VC ها مشکل دارند

بهمن 6, 1400 50189

چند سال پیش، Rocío van Nierop از شتاب دهنده فناوری Y Combinator بازدید کرد. نیروپ یکی از بنیانگذاران و مدیر اجرایی گروه حمایتی Latinas in Tech است. همانطور که در ساختمان قدم می زد، عکس پشت عکس تیم هایی که Y Combinator سرمایه گذاری کرده بود، رد شد. نیروپ متوجه شد که همه آنها مرد سفید پوست هستند. “ماده ها کجا هستند؟” او از خود پرسید. “مردم قهوه ای کجا هستند؟”

این تجربه نیروپ را به انتشار پایگاه داده از کارآفرینان لاتین که حداقل 1 میلیون دلار جمع آوری کرده اند، به به بنیانگذاران مشتاق نشان دهید که وجود داشته اند. اما در سال های پس از آن، پولی که به بنیانگذاران لاتین تبار می رود به سختی افزایش یافته است. داده‌های Crunchbase نشان می‌دهد که استارت‌آپ‌های آمریکایی با بنیان‌گذار لاتین تبار فقط ۲.۱ دریافت کردند. درصد از بودجه سرمایه گذاری خطرپذیر در سال 2021. این میزان نسبت به 1.8 درصد در سال 2018 اندکی افزایش یافته است. سهم لاتینی ها از تأمین مالی در مراحل اولیه، که می تواند برای استارت آپ هایی که کمتر حضور دارند، بسیار مهم باشد، از سال 2018 اندکی کاهش یافته است.

گزارش اخیر دیگری از Bain، به 500 معامله برتر سرمایه گذاری خطرپذیر و سهام خصوصی در سال 2020 پرداخته است. کمتر از 1 درصد شامل یک بنیانگذار لاتین تبار بود. این گزارش همچنین نشان می‌دهد که سرمایه‌گذاران به طور متوسط ​​چک‌های کوچک‌تری را به بنیان‌گذاران لاتین تبار کاهش می‌دهند، به طوری که بنیان‌گذاران لاتین تبار تقریباً دو برابر سرمایه‌گذاران بیشتری نیاز دارند تا بتوانند همان میزان سرمایه‌گذاری را در مقایسه با استارت‌آپ‌های با بنیان‌گذاران سفیدپوست دریافت کنند.

h4 class = ”

این محتوا را نیز می توان در سایت آن مشاهده کرد منشا از.

کارلوس هرناندز، موسس Crediverso، یک پلتفرم آموزش مالی با هدف لاتین و لاتین‌ها می‌گوید: «فکر نمی‌کردم جمع‌آوری کمک مالی به همان اندازه چالش‌برانگیز باشد. اسپانیایی زبانان در ایالات متحده هنگامی که هرناندز سال گذشته شروع به افزایش دور اولیه خود کرد، متوجه شد که سرمایه‌گذاران می‌خواهند سوابق او در امور مالی و فرصتی برای رفع نیاز میلیون‌ها مصرف‌کننده لاتین تبار فراهم شود. در عوض، او می‌گوید: «ما با سرمایه‌گذاران زیادی مواجه شدیم که نمی‌توانستند نقاط دردناکی را که ما به آن می‌پردازیم تشخیص دهند». سرمایه‌گذاران دیگر به هرناندز گفتند که بیشتر به تأمین مالی فین‌تک‌ها در آمریکای لاتین علاقه‌مند هستند.

در واقع، تأمین مالی به استارت‌آپ‌های آمریکای لاتین منفجر شده است. استارت‌آپ‌های منطقه بیش از 15 میلیارد دلار سرمایه در سال گذشته، بیش از دوجین استارت آپ آمریکای لاتین را به جایگاه تک شاخ رساند. بنیان‌گذارانی مانند هرناندز می‌گویند که این فرصت‌های سرمایه‌گذاری بسیار خوبی است، اما فرصت‌های سرمایه‌گذاری مشابهی در ایالات متحده وجود دارد – و به نظر نمی‌رسد سرمایه‌گذاران ریسک‌پذیر به آن‌ها علاقه‌مند باشند.

برخی از VC‌ها “صندوق‌های متنوع” را برای افزایش خود اختصاص داده‌اند. سرمایه گذاری برای بنیانگذاران کم نمایندگی. الخاندرو گوئررو، شریک Act One Ventures، که متعلق به گروه‌های حمایتی VCFamilia و LatinxVC است، می‌گوید، این برنامه‌ها اساساً چیزی را در مورد دسترسی یا سرمایه‌ای که برای بنیان‌گذاران لاتین تبار جریان می‌یابد تغییر نداده است. او می‌گوید: «شواهد در داده‌ها است. “فقط افراد کافی در این جوامع سرمایه گذاری نمی کنند.”

گوئررو معتقد است که از آنجایی که جریان معاملات VC به شبکه های شخصی متکی است، بسیاری از کارآفرینان لاتین حتی برای اولین جلسه با مشکل مواجه می شوند. . او می‌گوید، بنیان‌گذاران آمریکای لاتین که در سال گذشته گردهمایی‌های بزرگی را مطرح کرده‌اند، اغلب «از پس‌زمینه‌های بسیار ممتاز می‌آیند و بسیار تحصیل کرده‌اند». بنیانگذار بانک دیجیتال نوبانک، با ارزش ترین استارتاپ خصوصی در آمریکای لاتین، به استانفورد رفت. بنیانگذاران استارت آپ املاک و مستغلات برزیلی QuintoAndar نیز همین کار را کردند که نزدیک به 800 میلیون دلار جمع آوری کرده است. بنیانگذار Kavak که سال گذشته به اولین تک شاخ مکزیک تبدیل شد، دارای مدرک تحصیلی از آکسفورد است. هرناندز که در نهایت 3 میلیون دلار را برای Crediverso جمع آوری کرد، به هاروارد رفت.

***

منبع : https://www.wired.com

به این نوشته امتیاز بدهید!

افراد نیوز

افراد نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×