breadcrumbs_delimiter سیاست breadcrumbs_delimiter اتحادیه اروپا طرحی برای رفع حریم خصوصی اینترنت دارد: بیشتر شبیه اپل باشید
سیاست

اتحادیه اروپا طرحی برای رفع حریم خصوصی اینترنت دارد: بیشتر شبیه اپل باشید

بهمن 5, 1400 2080

مثل میلیون ها کاربر اینترنت دیگر در اروپا، زمانی که الکساندرا گیز، نماینده آلمانی پارلمان اروپا ( MEP)، می‌خواهد چیزی را در اینترنت بخواند، ابتدا باید چندین گزینه را باز کرده و مرور کند تا از اشتراک‌گذاری داده‌های خود با تبلیغ‌کنندگان شخص ثالث خودداری کند. قانون مهم حریم خصوصی اروپا، مقررات عمومی حفاظت از داده ها (GDPR)، به این معنی است که وب سایت ها باید از کاربران برای ردیابی آنلاین درخواست رضایت کنند. اما بسیاری از شرکت‌ها امتناع از رضایت را بسیار سخت‌تر از اعطای آن می‌کنند، به این معنی که جستجوی Geese برای انصراف می‌تواند بیشتر از زمانی که قصد داشت در یک وب‌سایت صرف کند، طول بکشد. او می‌گوید: «مشکل GDPR کنونی این است که به درستی اجرا نمی‌شود و بنابراین مردم یک انتخاب واقعی ندارند.

Geese یکی از قانون‌گذاران اروپایی است که در حال حاضر برخی از آنها را تهیه می‌کند. از سخت‌گیرانه‌ترین قوانین جهان علیه شرکت‌های فناوری در تلاش برای اصلاح عملکرد انصراف اینترنت.

در حالی که نمایندگان پارلمان اروپا در ماه ژانویه به این فکر می‌کردند که چگونه این انتخاب واقعی را به کاربران اینترنت اروپایی بدهند، یک سیستم موجود توسعه یافته توسط اپل به عنوان یک الگوی ممکن برای تغییر شکل اینترنت ارائه شد. در سال 2021، غول فناوری یک پاپ آپ جدید برای حفظ حریم خصوصی معرفی کرد که به گفته آن کاربران حق انتخاب واقعی در مورد اینکه آیا می خواهند ردیابی شوند یا خیر را می دهد. این ویژگی هنگام دانلود برنامه‌های جدید، دو گزینه بسیار ساده را در اختیار کاربران آیفون قرار می‌دهد: «Ask App Not To Track» یا «Allow». آماری که به 98 درصد برخی از کاربران آیفون از این فرصت برای انصراف استفاده کردند، توسط برخی از نمایندگان پارلمان اروپا به عنوان مدرکی در نظر گرفته شد که افراد در صورت داشتن فرصت، حفظ حریم خصوصی خود را انتخاب می کنند. Tiemo Wölken، عضو پارلمان آلمان، از اتحاد مترقی سوسیالیست‌ها و دموکرات‌ها، می‌گوید: «من واقعاً معتقدم که حریم خصوصی نباید تنها گزینه‌ای برای افرادی باشد که می‌توانند دستگاه‌های ممتاز یا محصولات ممتاز اپل را بخرند.

عکس: کریستف درنباخ/گتی ایماژ

اما افشاگری های اخیر در مورد سیستم زمانی مورد تمجید اپل نشان می دهد که این گزینه روشن اتحادیه اروپا نیست. شاید قانونگذاران امیدوار بودند. در برابر راه‌حل‌ها آسیب‌پذیر است و گزینه «ردیابی نشود» همه ردیابی‌ها را از تبلیغ‌کنندگان مسدود نمی‌کند. از زمانی که تغییرات ردیابی در ماه جولای اعمال شد، شرکت‌هایی مانند Snapchat مادر Snap و Facebook سیگنال‌های کاربران را از آیفون‌ها به اشتراک می‌گذارند، تا زمانی که آن داده‌ها ناشناس و جمع‌آوری شوند. اپل گفت که توسعه دهندگان مجاز به استفاده از سیگنال های دستگاه برای شناسایی کاربر نیستند، اما این امر مانع از جمع آوری اطلاعات ناشناس برای کاربران هدف نشده است. یکی از سخنگویان اپل می گوید این قوانین «به طور یکسان برای همه توسعه دهندگان اعمال می شود.»

یک سخنگوی اسنپ گفت که این شرکت راه حل های محافظت از حریم خصوصی را طراحی کرده است که «داده های تبدیل انبوه را بدون گره زدن به خارج از پلتفرم اندازه گیری می کند. فعالیت‌ها (مانند نصب یک برنامه یا بازدید از یک وب‌سایت) به Snapchatters خاص بازمی‌گردند.” فیس بوک از اظهار نظر خودداری کرد.

مشخص نیست که آیا اپل این تکنیک ها را تایید کرده است یا خیر، اما به این معنی است که اگر کاربران این تصور را داشته باشند که قوانین جدید اپل به این معنی است که همه ردیابی ها اکنون متوقف شده است، اشتباه می کنند. . رگولاتورها به این واقعیت توجه کرده اند. در دسامبر 2021، تنظیم کننده رقابت لهستان به برخی تصورات غلط در مورد ویژگی شفافیت ردیابی اپلیکیشن اپل پرداخت. رگولاتور، معروف به UOKIK، گفته شده در آن زمان. اپل همچنین با کاوش عمیق در فرانسه برای تعیین اینکه آیا تغییر حریم خصوصی به تبلیغ کنندگان آسیب می رساند یا خیر.

***

منبع : https://www.wired.com

به این نوشته امتیاز بدهید!

افراد نیوز

افراد نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×