» اندروید » 10 شبیه ساز برتر Game Boy Advance (GBA) برای اندروید
اندروید - کامپیوتر و نرم افزار

10 شبیه ساز برتر Game Boy Advance (GBA) برای اندروید

دی 30, 1400 2052

950

Hبا فروش 81.51 میلیون دستگاه، Game Boy Advance در همان روزگار به اوج شکوه بازی رسید. امروزه به عنوان چیزی در نظر گرفته می شود که شما را به مسیر حافظه می برد و تجربه ای بسیار نوستالژیک را ارائه می دهد. GBA میزبان عناوین باکیفیتی بود، و برخی از مردم حتی می‌خواهند آن‌ها را امروز بازی کنند!

اگر شما هم از علاقه مندان مشابه هستید، بازی های یکپارچهسازی با سیستمعامل را که توسط یک شبیه ساز GBA برای Android طراحی شده است، دوباره مشاهده کنید که به شما امکان می دهد عناوین Game Boy Advance را با خیال راحت در تلفن Android خود بازی کنید. در اینجا 10 مورد از این شبیه سازها آورده شده است تا بتوانید به راحتی بازی های GBA را راه اندازی و اجرا کنید.

شبیه سازهای Game Boy Advance (GBA) برای اندروید

1. GBA.emu

GBA.emu

طراحی شده توسط Robert Broglia، GBA.emu اولین انتخاب ما در لیست است. این به این دلیل است که یکی از پیشرفته‌ترین، راحت‌ترین و مفیدترین شبیه‌سازهای GBA برای اندروید تا به امروز است. این مجموعه دارای ویژگی‌های بسیار خوبی است، قابلیت پشتیبانی فوق‌العاده دارد و حتی به شما امکان می‌دهد از سخت‌افزار خارجی با تلفن هوشمند دستی خود استفاده کنید.

یکی از ویژگی‌هایی که GBA.emu را به یک شبیه‌ساز واقعاً منحصربه‌فرد تبدیل می‌کند، توانایی آن در ایجاد حالت‌های ذخیره/بارگیری است، که در آن می‌توانید بدون هیچ زحمتی در حال حرکت بازی کنید و عملکرد را از سر بگیرید. همچنین دارای شبیه سازی بایوس است و حتی می توانید از کدهای تقلب با GBA.emu استفاده کنید که هر بازی را بسیار سرگرم کننده می کند.

شبیه‌ساز GBA همچنین به پشتیبانی بسیاری از رام‌ها علاقه نشان می‌دهد و شما را قادر می‌سازد تا پیشرفته‌ترین بازی‌ها و عناوین Game Boy را بدون دردسر بازی کنید. علاوه بر این، GBA.emu به شما امکان می دهد بازی های چند پلتفرمی داشته باشید. این به این معنی است که شما از طرفی که در رایانه شخصی بازی می کند غافل نخواهید شد. امکانات با این شبیه ساز اندروید درجه یک بی پایان است.

GBA.emu در دو نسخه ارائه می شود – یک نسخه پولی و یک نسخه رایگان نیز وجود دارد. بنابراین اگر می‌خواهید از توسعه‌دهنده برای خدمات جادویی‌اش تشکر کنید، می‌توانید ادامه دهید و شبیه‌ساز را خریداری کنید که قیمت آن حدود 4.99 دلار است. با این حال، اگر حوصله آن را ندارید، همیشه می‌توانید شبیه‌ساز را به صورت رایگان در فروشگاه Google Play دانلود کنید، که از نظر ویژگی با نوع پولی مشابه است.

در دنیای بسیار متنوع شبیه‌سازهای Game Boy Advance، تنها تعداد انگشت شماری از آنها ارزش زحمت را دارند و GBA.emu که یک شبیه‌ساز منبع باز است، بدون شک یکی از معدود آن‌هاست. آن را اینجا دریافت کنید.

2. جان GBA

John GBA

دومین شبیه ساز Game Boy Advance برای اندروید John GBA است که در عملکرد GBA.emu کاملاً مشابه است. این یک شبیه‌ساز ارزشمند دیگر است که می‌توانید زمانی که در حال و هوای عناوین خوب Game Boy Advance هستید، دانلود کنید. خوشبختانه، این ویژگی به شدت غنی است و یک تجربه بازی راحت را فراهم می کند.

شما می‌خواهید تمام ویژگی‌های فوق‌العاده حالت‌های ذخیره/بارگذاری را همراه با تقلب‌های داخلی، حتی به جلو سریع همراه با حالت‌های کاهش سرعت، و بیشتر با John GBA دریافت کنید. همچنین دارای طراحی مینیمالیستی است که همه چیز را در همه جا حاضر و ساده نگه می دارد. علاوه بر این، می‌توانید با شبیه‌ساز اسکرین‌شات بگیرید و مستقیماً از فایل‌های ROM فشرده استفاده کنید.

توسعه‌دهنده John GBA John Emulators است – تیمی از سازندگان که سعی در ساخت شبیه‌سازهای مختلف برای پلتفرم‌های بازی مختلف دارند. علاوه بر این، آنها مطمئن شدند که John GBA تقریباً روی همه دستگاه‌های Android که از Android نسخه 2.3 یا بالاتر پشتیبانی می‌کنند، اجرا می‌شود.

همچنین برای عناوین GBA پشتیبانی سخت افزاری خارجی وجود دارد تا بتوانید از بازی های خود با کنترلر مورد علاقه خود لذت ببرید. گزینه دیگری که امکان رندر پیشرفته را فراهم می کند، پشتیبانی از Dropbox است. می‌توانید از این ویژگی برای همگام‌سازی و ایمن‌سازی فایل‌های ذخیره‌شده خود در فضای ابری استفاده کنید تا بتوانید بازی خود را بدون هیچ مشکلی در دستگاه Android دیگری از سر بگیرید.

John GBA یک شبیه ساز GBA پولی است که حدود 2.99 دلار قیمت دارد، اما Lite وجود دارد نسخه ای که همان تجربه واقعی را دارد. تنها تفاوت این دو در نمایش تبلیغات است. البته، همیشه می‌توانید نوع پولی را برای حذف تبلیغات و پشتیبانی از توسعه‌دهنده John GBA دریافت کنید. آن را اینجا دریافت کنید.

3. VGBAnext

VGBAnext

VGBAnext، در حقیقت، مجموعه ای از شبیه سازهای عالی Game Boy در داخل است. شبیه سازهای عالی برای Game Boy Advance، Game Boy Color و حتی سیستم سرگرمی نینتندو را ببینید. عملکرد روان راه را برای یک تجربه بازی فوق‌العاده با  VGBAnext هموار می‌کند و شما را قادر می‌سازد تا بهترین عناوین را در سه مورد از آن پلتفرم‌های عالی به‌طور یکپارچه بازی کنید.

یکی از ویژگی‌های مهم VGBA قابلیت پشتیبانی از یک کنترلر واقعی با بازی‌ها است. اگر به اندازه کافی از کنترل‌های موبایل روی صفحه استفاده کرده‌اید، می‌توانید به سرعت یک کنترلر وصل کنید تا از بازی‌های فوق‌العاده در GBA، GBC و NES لذت ببرید. بنابراین، MOGA ویژگی های یک تجربه با کیفیت را پشتیبانی می کند.

کار سرگرم‌کننده دیگری که می‌توانید انجام دهید این است که با VGBAnext، بازی خود را ۱۶ ثانیه به عقب برگردانید، که پتانسیل سرگرم‌کننده‌ای دارد. علاوه بر این، اگر از آن دسته افرادی هستید که دوست دارید با دوستان خود بازی کنید، می توانید به راحتی این کار را با قابلیت Network Play از طریق شبکه های بی سیم انجام دهید. APK رایگان را از اینجا دانلود کنید.

4. پسر من!

My Boy!

پسر من! احتمالاً پیشرفته ترین، با عملکرد بالا و یکی از بهترین شبیه سازهای GBA در لیست است. این شهرت را به دلیل دقت غیرقطعی، راحتی و امکانات فراوانی به دست آورده است. شما نمی توانید با این یکی اشتباه کنید.

تجربه ای که شبیه هیچ تجربه ای نیست، پسر من! مانند چیز واقعی اجرا می شود. از ما بگیر؛ تفاوت زیادی بین بازی در شبیه ساز و بازی در کنسول واقعی وجود ندارد. عمیقا، اصالت با پسر من پایدار است! هر عنوانی را که می خواهید بازی کنید به طور هماهنگ شبیه سازی می کند، که یکی از دلایل اصلی آن صدها و هزاران بارگیری است.

درجه بالایی از راحتی و ثبات در پسر من وجود دارد! زمانی که از آن در دستگاه اندرویدی خود استفاده می کنید. این شما را برای سرگرمی بسیار آماده می کند، و به ندرت با اشکال یا اشکال روبرو می شوید. حتی اگر این کار را انجام دهید، چیزی نیست که بازی شما را خراب کند و تجربه شما را خراب کند. علاوه بر این، پسر من! با پشتیبانی سخت افزاری سازگار است و می توانید از Xbox، MOGA یا هر کنترلر دیگری که می خواهید با شبیه ساز استفاده کنید.

پسر من! شما را وادار می کند تمام عناوین محبوب GBA مانند Zelda و Pokemon را بدون هیچ زحمتی بازی کنید و احساس برتر را تضمین می کند. از لحاظ بصری، شبیه ساز میزبان رندر OpenGL است که نسبت به شبیه سازهای دیگر، گرافیک بسیار بهتری دارد. علاوه بر این، راه‌اندازی آن با شبیه‌سازی BIOS بسیار آسان است، و محدودیت داشتن یک فایل بایوس برای اجرای بازی‌ها را لغو می‌کند.

پسر من! در فروشگاه Google Play با قیمت 4.99 دلار موجود است، اما بدون شک سرمایه گذاری شایسته با این حال، یک نسخه سبک تر با ویژگی های کمتری وجود دارد که به خوبی اجرا می شود. اما، اتصال لینک، وضعیت‌های ذخیره فوری، سرعت بخشیدن به گیم‌پلی و تعداد زیادی کد تقلب را دریافت نخواهید کرد. نسخه رایگان را اینجا دریافت کنید.

5. VinaBoy Advance

VinaBoy Advance

یکی دیگر از شبیه سازهای رایگان GBA VinaBoy Advance است که توسط NIKIDO Games توسعه یافته است. این یک شبیه ساز سریع، سریع و بسیار پاسخگو است که کار را به نحو احسن انجام می دهد. رابط کاربری نرم و مکانیزم‌های تعامل درون برنامه‌ای، امکان بازی راحت و شیک را فراهم می‌کند.

در اصل، VinaBoy advance آسان برای استفاده و یک انتخاب عالی برای شبیه ساز GBA است. بارگیری یک بازی به آسانی ABC با چندین فرمت پشتیبانی مانند .gba، .gbc، .sgb، .zip، .7z، و .rar است. این سریع، بسیار عالی، چند رشته ای است و بازی ها را در کمترین زمان ممکن می کند.

VinaBoy Advance همچنین دارای کدهای تقلب و گزینه ای برای ذخیره خودکار است که با توجه به خاموش شدن تصادفی که باعث از دست دادن پیشرفت شما می شود بسیار مفید است. آن را اینجا دریافت کنید.

6. MyGBA- Gameboid Emulator

MyGBA- Gameboid Emulator

MyGBA یکی دیگر از شبیه‌سازهای باورنکردنی است که به شما امکان می‌دهد از شکوه Game Boy Advance لذت ببرید. این یک شبیه ساز مطمئن کوتاه است که مینیمال ساخته شده است، و همه اینها دلیل خوبی دارند. MyGBA مانند هر شبیه‌ساز دیگر GBA کار می‌کند و می‌توانید از بازی ساده و روان لذت ببرید.

در اصل، MyGBA یک نوع بسیار سفارشی شده از کد منبع Gameboid است. پیش از این، Gameboid شبیه ساز بود که نمی توانست به خوبی کار کند و از تمرکز توسعه دهندگان خود دور می شد. با این وجود، تحت این شبیه ساز جدید دوباره ظاهر شد و در نهایت تأثیر ماندگاری گذاشت.

به طور فعال از رام‌های با فرمت .gba و .zip پشتیبانی می‌کند اما به شما اجازه نمی‌دهد کدهای تقلب را اعمال کنید. ما می دانیم که مشکلی نیست، اما همچنان می توانید بازی خود را ذخیره کنید و هر زمان که بخواهید بدون دردسر آن را بارگذاری کنید. این به صورت رایگان در دسترس است و می‌توانید MyGBA را در فروشگاه Google Play از اینجا دانلود کنید.

7. RetroArch

RetroArch

RetroArch یکی دیگر از گزینه‌های ارزشمند در لیست است که بازی Game Boy Advance را در تلفن Android شما فعال می‌کند. این خود یک شبیه ساز نیست؛ در عوض، به شما امکان می دهد با بسیاری از شبیه سازهای درون آن تعامل داشته باشید. استفاده از RetroArch یک تجربه کاملا متفاوت است که احتمالات زیادی را در اختیار شما قرار می دهد.

شما با “هسته” روبرو هستید، یک اصطلاح درون برنامه ای که نماد شبیه سازها است. RetroArch شامل چندین هسته با ویژگی‌های منحصر به فرد و ویژگی‌های علامت تجاری است که سرگرمی غیرقابل پیش‌بینی را برای شما فراهم می‌کند. ما VBA-M و mGBA را توصیه می‌کنیم که هر دو گزینه‌های رضایت‌بخشی هستند.

به‌علاوه، راه‌اندازی RetroArch کمی دشوار است، اما با این وجود، مطمئناً آن را در کوتاه‌مدت راه‌اندازی و اجرا خواهید کرد. توصیه می کنیم آن را امتحان کنید تا ببینید که آیا برای شما مناسب است یا خیر. آن را اینجا دریافت کنید.

8. پسر پیتزا

Pizza Boy

Pizza Boy یک شبیه ساز GBA بسیار رقابتی برای اندروید است که به گونه ای ساخته شده است که از همه انتظارات فراتر رفته و تجربه کاربری باورنکردنی را ارائه دهد. این برنامه عمیقاً با برنامه نویسی C و Assembly توسعه یافته است و آن را به یک شبیه ساز سبک تبدیل می کند. این کار عمر باتری Android شما را آسان می کند و عملکرد را به شدت افزایش می دهد.

دقت و دقت Pizza Boy به طور مکرر مورد آزمایش قرار گرفته است و همیشه برتر بوده است. همچنین به‌روزرسانی‌های منظمی دارد تا سرعت خود را با رقبا حفظ کند، و گفته می‌شود که می‌توانید با استفاده از این پسر بد، بازی‌های مورد علاقه‌تان را با سرعت 60 فریم در ثانیه انجام دهید.

برای تکمیل آن، Pizza Boy یک شبیه ساز بسیار مدرن با نرم افزار درجه یک است که از ابتدا با احتیاط ساخته شده است. توسعه دهندگان به اندازه کافی توجه داشتند که شبیه ساز Game Boy Color بسازند، که می توانید اینجا. با این حال، برای Game Boy Advance، Pizza Boy در دو نسخه Pro و Lite عرضه می‌شود.

Pizza Boy Pro حدود 4.99 دلار قیمت دارد و دسترسی کامل شما را به ویژگی های برجسته شبیه ساز باز می کند. نسخه Lite، در اخبار دیگر، به همان اندازه خارق‌العاده است و برخی از ویژگی‌ها اینجا و آنجا از دست رفته است. به طور کلی، Pizza Boy یکی از شبیه سازهای قابل توجه است که مورد علاقه شخصی بسیاری است. آن را در فروشگاه Google Play دانلود کنید.

9. GemBoy!

GemBoy!

GemBoy! اگر مشتاق شبیه سازی های بی معنی همراه با لذت بازی های عالی Game Boy Advance هستید، شبیه ساز شما است. دریانوردی با این یکی، به عنوان GemBoy، واقعاً ساده است! همه ویژگی‌های معمولی را که در هر شبیه‌ساز دیگر پیدا می‌کنید، بسته‌بندی می‌کند – وضعیت‌های ذخیره/بارگیری و پشتیبانی سخت‌افزاری را می‌توان نام برد.

یک ویژگی کیفی دیگر که GemBoy را می سازد! بسیار متمایز این است که به عنوان یک شبیه ساز دوگانه عمل می کند و گزینه ای برای شبیه سازی همزمان عناوین Game Boy Advance و Game Boy Color نیز در اختیار شما قرار می دهد. تعداد زیادی از عناوین هیجان انگیز توسط GemBoy پشتیبانی می شود! زیرا میزبان GBC و GBA هر دو به روشی مناسب است.

این برای GemBoy طبیعی بود! با توجه به اینکه چگونه دو شبیه ساز را همزمان اجرا می کند، یک برنامه سنگین است، اما در کمال تعجب ما اینطور نیست. در عوض، بسیار سبک وزن است و باتری گوشی را زیاد مصرف نمی کند. این یک امتیاز مثبت چشمگیر است که GemBoy را می سازد! نهمین انتخاب ما در لیست APK را به صورت رایگان از اینجا دانلود کنید.

10. aGBA

aGBA

aGBA یک نوع ساده و بدون سوال از شبیه ساز GBA است که مستقیماً به استخوان عمل می کند. این لگ یا پرگل نیست و وقتی همه چیز را در نظر می گیرید بسیار روان کار می کند. مطمئناً، به اندازه My Boy ویژگی‌ها وجود نخواهد داشت! در aGBA، اما مطمئن باشید، این شبیه ساز ساده به هیچ وجه شما را ناامید نخواهد کرد.

این رابط کاربری صیقلی با تجربه بازی رضایت‌بخش و قانونی دارد که شما را عقب نمی‌اندازد. در عوض، چند ویژگی برای تضمین وجود دارد. اولین مورد، توانایی بارگیری و ذخیره بازی شما در هر نقطه در حین استفاده از یک بازی شبیه سازی شده است. ثانیاً، پرش فریم هایلایت شده به شما این امکان را می دهد که از کسالت بازی عبور کرده و مستقیماً به قسمت اکشن برش دهید.

aGBA با هر دو حالت افقی و عمودی Android، همراه با گزینه سفارشی کردن طرح‌بندی کنترل پشتیبانی می‌شود. شبیه ساز رایگان است و می توانید آن را از اینجا دانلود کنید.

نتیجه گیری

برای در نظر گرفتن همه چیز، شبیه سازهای GBA برای اندروید به ما این امکان را داده اند که خاطرات دوران کودکی خود را دوباره زنده کنیم و حتی شکل جدیدی از سرگرمی را نیز تجربه کنیم. همه این شبیه سازها نام های داغ هستند، بنابراین توصیه می کنیم هر کدام را امتحان کنید تا ببینید چه چیزی با روحیه شما سازگار است. با این حال، اگر می‌خواهید شبیه‌ساز کاملی داشته باشید که می‌دانید اندروید شما از پس آن بر می‌آید، به My Boy بروید. از سوی دیگر، اگر فکر می‌کنید که با یک شبیه‌ساز GBA به خوبی کنار می‌آیید، MyGBA- Gameboid Emulator نیز انتخاب خوبی است.

به این نوشته امتیاز بدهید!

افراد نیوز

افراد نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×