» ارتباطات » چرا خطوط هوایی در حال مبارزه با عرضه 5G هستند؟
ارتباطات

چرا خطوط هوایی در حال مبارزه با عرضه 5G هستند؟

دی 29, 1400 70240

فعال‌سازی فرکانس‌های باند C توسط AT&T و Verizon به این معنی است که شبکه های 5G اکنون برای میلیون ها آمریکایی در دسترس است. عرضه‌ای که مدت‌ها پیش‌بینی می‌شد در 19 ژانویه آغاز شد، اما با یک اخطار: هر دو شرکت به‌طور موقت برنامه‌های شبکه‌های 5G را در نزدیکی فرودگاه‌های خاص پس از انتقاد اداره هوانوردی فدرال و چندین شرکت هواپیمایی در مورد تداخل تکرارکننده‌های 5G که بر ارتفاع‌سنجی رادیویی خطوط هوایی تأثیر می‌گذارد، عقب انداختند.

فرکانس‌های باند C AT&T و Verizon در درجه اول بین 3.7 تا 3.98 گیگاهرتز است. خطوط هوایی نگران هستند که این امواج باند میانی ممکن است بر ارتفاع سنج های رادیویی که خلبانان برای دانستن فاصله هواپیما از زمین استفاده می کنند، تأثیر بگذارد. بیانیه از United Airlines می‌گوید که «هنگامی که سیگنال‌های 5G در کنار باند فرودگاه مستقر شوند، می‌توانند با تجهیزات ایمنی کلیدی که خلبانان برای برخاستن و فرود در آب‌وهوای نامساعد به آن تکیه می‌کنند، تداخل ایجاد کند.»

دو روز قبل از عرضه 5G، سازمان تجارت ایرلاین برای آمریکا نامه ای ارسال کرد ، امضا شده توسط مدیران عامل شرکت های هواپیمایی بزرگ، به وزیر حمل و نقل ایالات متحده، Pete Buttigieg و دیگران، و از آنها می خواهد که مداخله کنند و اجرای 5G را در فاصله 2 مایلی فرودگاه ها متوقف کنند، چیزی که سایر کشورها به عنوان بخشی از عرضه 5G خود به آن نیاز دارند.

زمانی که AT&T و Verizon 5G توسط فرودگاه ها را به مدت شش ماه به تعویق انداختند، این شرکت ها بر استقلال تصمیم خود تأکید کردند. در بیانیه‌ای به WIRED، سخنگوی AT&T می‌گوید: «به صلاحدید خود ما داوطلبانه موافقت کرده‌ایم که به طور موقت روشن کردن تعداد محدودی از برج‌ها در اطراف باند فرودگاه‌های خاص را به تعویق بیندازیم زیرا همچنان به همکاری با صنعت هوانوردی و FAA برای ارائه اطلاعات بیشتر ادامه می‌دهیم. در مورد استقرار 5G ما، زیرا آنها از دو سالی که برای برنامه ریزی مسئولانه برای این استقرار برنامه ریزی کرده اند، استفاده نکرده اند.”

نظر مشابه در مورد وضعیت متمرکز بر این بود که چگونه شرکت “به‌طور داوطلبانه تصمیم گرفت” عرضه را متوقف کند و FAA و خطوط هوایی را به دلیل عدم آمادگی برای رسیدگی به فرکانس‌های 5G، “علیرغم آن” سرزنش کرد. بودن در بیش از 40 کشور دیگر ایمن و کاملاً عملیاتی است.”

به نوبه خود، FAA در تلاش است تا بفهمد کدام ارتفاع‌سنج‌های رادیویی م تحت تأثیر قرار نخواهند گرفت. با استقرار 5G هنگامی که C-Band در نزدیکی فرودگاه ها آزاد می شود، اپراتورهای بوئینگ 787 توصیه FAA برای استفاده از احتیاط بیشتر در طول طوفان. در صورت لزوم، هواپیماها را می‌توان با ارتفاع‌سنج‌های بهبودیافته برای کمک به فرود در موقعیت‌های کم دید مجهز کرد.

طبق انتشار در 16 ژانویه از FAA، “آژانس دو ارتفاع سنج رادیویی را تایید کرد. مدل هایی که در طیف گسترده ای از هواپیماهای بوئینگ و ایرباس نصب می شوند. این ترکیبی از تأییدیه هواپیما و ارتفاع‌سنج، باندهای فرودگاه را در 48 فرودگاه از 88 فرودگاهی که مستقیماً تحت تأثیر تداخل باند C 5G قرار دارند، باز می‌کند. در 19 ژانویه، FAA هواپیماهای بوئینگ 717، 777 و ایرباس A380 را به لیست برخی از مدل های هواپیمای مورد تایید خود اضافه کرد.

رئیس جمهور جو بایدن بیانیه ای منتشر کرد با تشکر از AT&T و Verizon برای تاخیر. می‌گوید: «این توافق از اختلالات بالقوه ویرانگر در سفر مسافران، عملیات بار و بهبود اقتصادی ما جلوگیری می‌کند، در حالی که اجازه می‌دهد بیش از 90 درصد استقرار برج‌های بی‌سیم طبق برنامه‌ریزی انجام شود.»

***

منبع : https://www.wired.com

به این نوشته امتیاز بدهید!

افراد نیوز

افراد نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×