breadcrumbs_delimiter کامپیوتر و نرم افزار breadcrumbs_delimiter سالی که همه به یاد آوردند که چیپس ها مهم هستند
کامپیوتر و نرم افزار

سالی که همه به یاد آوردند که چیپس ها مهم هستند

دی 6, 1400 2059

مهم ترین فناوری سال، Metaverse، جک دورسی blockchain، یا ایلان ماسک، اشتباه، ربات رقصنده.

به احتمال زیاد همان چیزی است که برای چندین دهه باعث پیشرفت در صنعت فناوری شده است. دستگاهی که به ماشین ها اجازه می دهد هر سال سریعتر و کارآمدتر اطلاعات را دستکاری و دستکاری کنند. البته این تراشه سیلیکونی است.

اهمیت ممکن است در دهه گذشته با ظهور وب، رسانه های اجتماعی و برنامه ها، نیمه هادی ها از نظر محو شده باشند. سیلیکون ولی احتمالاً اکنون مترادف تر با جستجوی گریز ناپذیر وب Google، امپراتوری تجارت الکترونیک آمازون، یا Facebook نسبت به اینتل جدیدترین تراشه. اما سال گذشته شواهد زیادی ارائه کرد که نشان می‌دهد تراشه‌ها در واقع مهم‌تر از همیشه هستند.

تقاضای رو به افزایش برای تراشه‌ها از انواع مشتریان جدید همراه با هندمی و تنش های ژئوپلیتیک برای اعمال فشار فوق العاده بر عرضه هر دو ساده و پردازنده های کامپیوتری پیشرفته در سال 2021، که منجر به کمبود همه چیز از ماشین گرفته تا کنسول بازی می شود. کنترل بر تولید سیلیکون پیشرفته در حال شکل دادن به رقابت و درگیری بین دو ابرقدرت برتر جهان است. و بسیاری از دولت‌ها قرار است مبالغ هنگفتی را برای تقویت قابلیت‌های تولیدی خود تخصیص دهند.

طراحی‌های تراشه‌های سفارشی به سرعت برای حوزه‌های نوظهور مانند هوش مصنوعی، خودران ماشین‌ها و 5G. این معماری‌های تخصصی، به‌جای تراشه‌های هدف عمومی، به شکل‌دهی مسیر نوآوری کمک می‌کنند.

می‌گوید: «واقعاً هیچ چیز فروتنانه‌ای در مورد تراشه سیلیکونی وجود ندارد،» Jésus del Alamo، استاد دانشگاه MIT که دوره های میکروالکترونیک پیشرفته را تدریس می کند. “آنها در قلب همه چیز قرار دارند و کارهای حیاتی بسیاری را در مکان های بسیار ارزشمند انجام می دهند و مزایای باورنکردنی برای جامعه دارند.”

دل آلامو خاطرنشان می کند که تراشه ها اکنون در یک مجموعه ای گیج کننده از محصولات، ساخت لوازم آشپزخانه، ماشین آلات صنعتی، و حتی اشیایی به اندازه لامپ های متصل و قابل برنامه ریزی.

هندمی به سرعت نشان داد که تراشه ها چقدر برای اقتصاد حیاتی شده اند. هنگامی که خودروسازان در اوایل سال 2020 کارخانه‌های خود را تعطیل کردند، به‌دلیل کاهش رشد اقتصادی، سفارش‌های تراشه‌های ارزان‌قیمتی را که به طور فزاینده‌ای در موتورها، سیستم‌های ایمنی و نمایشگرهای سرگرمی مورد نیاز بودند، لغو کردند. حتی ابتدایی ترین خودروی گازسوز هم اکنون بیش از 100 تراشه دارد، در حالی که آخرین خودروی الکتریکی ممکن است بیش از 1000 تراشه را در خود جای دهد. هنگامی که خرید خودرو به طور غیرمنتظره ای بهبود یافت، تولیدکنندگان سیلیکون کافی نداشتند و مجبور شدند تولید را متوقف کنند، بهبود اقتصادی در بسیاری از کشورها را کاهش می دهد.

کامپیوتری شدن همه چیز از روبات های صنعتی گرفته تا دستگاه های پزشکی به این معنی بود که کمبود تراشه در همه جا احساس می شد. در همین حال، هزینه هنگفت ساخت کارخانه های تولید تراشه جدید و ماهیت چرخه ای این صنعت، باعث شد خشکسالی ادامه یابد … و در. Gaurav Gupta، معاون رئیس در Gartner، یک شرکت تحقیقاتی، که ردیابی الکترونیک “اکنون همه باید روی تهیه نیمه هادی ها تمرکز کنند و استراتژی داشته باشند.”

UABmB BaseText-fETRLB MessageBannerContent-gbOyDT hkSZSE jvVExK gPHDfG” readability=”27.428571428571″>

به این نوشته امتیاز بدهید!

افراد نیوز

افراد نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×