breadcrumbs_delimiter ارتباطات breadcrumbs_delimiter پهنای باند خانگی سریعتر باید در قانون گنجانده شود
ارتباطات

پهنای باند خانگی سریعتر باید در قانون گنجانده شود

آذر 26, 1400 40402

روش استفاده ما از اینترنت تغییر کرده است — و سریع. قبل از همه‌گیری، ارائه‌دهنده خدمات مخابراتی و اینترنتی BT پنج ترابیت داده در هر ثانیه از مشتریان بریتانیایی خود در طول روز. وقتی همه‌گیری شیوع پیدا کرد و جهان قفل شد، حجم داده‌ها دو برابر شد. در آلمان، DE-CIX فرانکفورت، یک نقطه اتصال اصلی برای اینترنت جهانی، رکوردهای پهنای باند متعددی را با بیشترین حجم در سال 2020 شکست و نرخ های سال 2019 را شکست داد با 28 درصد.

یک هفته، دفاتر دنیا شلوغ بودند. بعد، سکوت کردند. در شرایط عادی جدید، کارکنان اداری روزهای خود را با جهش از یک سرویس ویدئو کنفرانس به سرویس دیگر می گذرانند و هر یک از آنها از پهنای باند حیاتی استفاده می کنند. پلتفرم های ارتباطی محل کار مانند Slack دائماً پینگ و وزوز می کنند. و در زیر آنها، اتصالات پهنای باند خانگی ما در حال شکستن است.

اگر دنیای کار یک شبه تغییر کند، زیرساختی که آن را فراهم می کند با سرعتی آرام تر تکامل یافته است. اما اکنون قانونگذاران در تلاش هستند تا کاری در این زمینه انجام دهند. سوئیس آخرین کشوری است که تصمیم گرفته است زیرساخت اینترنتش خیلی کند است، و نشان می دهد که از ارائه دهندگان خدمات می خواهد حداقل سرعت دانلود 80 مگابیت در ثانیه و سرعت آپلود 8 مگابیت در ثانیه را تا سال 2024 ارائه دهند که در حال حاضر 10 و 1 مگابیت بر ثانیه است. دولت سوئیس می‌گوید این افزایش قابل‌توجه برای اطمینان از داشتن ارتباطات قابل‌اطمینان و سریع به‌عنوان استاندارد برای کار از خانه و همگام با آموزش آنلاین ضروری است.

«با همه‌گیری، پائولو گرلی، مدرس دانشگاه ناپیر ادینبورگ که اهمیت دسترسی پهنای باند را مطالعه کرده و عضو انجمن بین‌المللی ارتباطات از راه دور، یک زیرساخت اینترنتی است، می‌گوید: همه ما حتی بیشتر از نیاز به اتصال سریع و مطمئن آگاه شده‌ایم. بدنه صنعت “هم سرعت و هم قابلیت اطمینان بسیار مهم هستند، به خصوص زمانی که کسب و کار خود را از خانه انجام می دهید.”

میزان داده ارسال شده از طریق اتصالات اینترنتی به طور پیوسته در طول زمان افزایش یافته است: در سال 2013، متوسط ​​خانوار بریتانیایی از داده‌های حدود 1 گیگابایت در روز، با توجه به داده های گردآوری شده توسط تنظیم کننده رسانه بریتانیا Ofcom. در سال 2020، حدود 14.3 گیگابایت بود که 1330 درصد افزایش داشت. در همین بازه زمانی، میانگین سرعت دانلود خانگی از 17.8 مگابیت در ثانیه به 80.2 مگابیت در ثانیه افزایش یافته است که 350 درصد افزایش یافته است. به عبارت دیگر: حجم داده‌ها بسیار کندتر از سرعت داده‌ها رشد کرده است.

این نه تنها برای تماس‌های Zoom شما خبر بدی است، بلکه برای اقتصاد نیز بد است. یک داده مطالعه 2018 کشورهای OECD توسط پانتلیس کوترومپیس، اقتصاددان ارشد در دانشکده مارتین آکسفورد دانشگاه آکسفورد، نشان داد که افزایش سرعت پهنای باند از 2 مگابیت در ثانیه به 8 مگابیت در ثانیه، نزدیک به 1 درصد به تولید ناخالص داخلی یک کشور اضافه می کند. . در بریتانیا و ایالات متحده، افزایش سرعت پهنای باند باعث افزایش سالانه تولید ناخالص داخلی حدود 0.12 درصد بین سال‌های 2002 تا 2016 شد. این تأثیر قبل از تغییر بزرگ به کار از خانه که توسط همه‌گیری جهانی ایجاد شد، اندازه‌گیری شد، یعنی هر گونه افزایش بعدی در بهره‌وری. و رشد اقتصادی به احتمال زیاد بالاتر خواهد بود. یک مطالعه جداگانه توسط Deloitte نشان داد که افزایش 10 درصدی دسترسی به پهنای باند ایالات متحده در سال 2014 باعث افزایش اشتغال خواهد شد. کوترومپیس می‌گوید: «تأثیر اقتصادی دسترسی به اینترنت برای تقریباً دو دهه بر رادارهای سیاست‌گذاران بوده است، اما اهمیت آن در طول همه‌گیری به شدت افزایش یافته است. /div>

***

منبع : https://www.wired.com

به این نوشته امتیاز بدهید!

امتیاز 3.00
افراد نیوز

افراد نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×