breadcrumbs_delimiter ارتباطات breadcrumbs_delimiter 2 میلیارد دلار برای پهنای باند در رزرو وجود دارد. این کافی نخواهد بود
ارتباطات

2 میلیارد دلار برای پهنای باند در رزرو وجود دارد. این کافی نخواهد بود

آذر 15, 1400 3083

تغییر سراسری به یادگیری از راه دور در سال گذشته بسیاری از دانش آموزان آمریکایی را در “شکاف تکالیف” سرگردان کرد و به دلیل عدم دسترسی به اینترنت قادر به شرکت در کلاس آنلاین نبودند. این شکاف به‌ویژه در مناطق روستایی گسترده‌تر بود و شاید برای مردم بومی در سرزمین‌های قبیله‌ای و مناطق رزرو شده، که با شکاف تکلیف، بیماری همه‌گیر و نسل‌های بی‌توجهی فدرال مواجه شدند، گسترده‌تر بود.

ماه گذشته، دولت بایدن پرداخت 2 میلیارد دلار بودجه برای گسترش دسترسی پهن باند به رزرواسیون ها و زمین های قبیله ای، بخشی از قانون زیرساخت 1.3 تریلیون دلاری اخیر. اما این بسیار کمتر از نیاز است. تاکنون، 280 قبیله درخواست هایی به مبلغ 5 میلیارد دلار برای برنامه اتصال پهن باند قبیله ای.

ماتیو رانتانن، مدیر بخش، می‌گوید: «اگر به شبکه فیبر در ایالات متحده نگاه کنید، بیابان‌های ارتباطی بزرگی وجود دارد، و اتفاقاً اکثر قبایل در آن فضاها هستند. فناوری برای انجمن رئیس قبایل کالیفرنیای جنوبی، ائتلافی از 24 قبیله به رسمیت شناخته شده فدرال خارج از سن دیگو. او تخمین می‌زند که بستن شکاف دیجیتال برای بومیان نزدیک به 8 میلیارد دلار هزینه داشته باشد.

مدرسه ترکیبی Owyhee در نزدیکی مرز نوادا- آیداهو، حدود یک ساعت و نیم با نزدیک‌ترین والمارت یا بانک واقع شده است. این تنها مدرسه در منطقه حفاظت شده سرخپوستان دره اردک است که در دو ایالت قرار دارد و تقریباً ۱۵۰۰ عضو قبایل Shoshone-Paiute. همه 300 دانش آموز رزرو شده، از پیش دبستانی گرفته تا دبیرستان، در Owyhee شرکت می کنند.

لین منینگ-جان، معاون مدیر Owyhee، می گوید: «آینده قبیله من در این ساختمان است. منینگ-جان در رزرو به دنیا آمد و بزرگ شد و اکنون بر مدرسه ای که از آن فارغ التحصیل شده نظارت می کند. بیشتر رزرواسیون 450 مایل مربعی سرویس تلفن همراه ندارد و شماره گیری هنوز تنها راه برای بسیاری از ساکنان برای دسترسی به اینترنت است. ورایزون اولین و هنوز تنها برج تلفن همراه را در سال 2010 نصب کرد. او می‌گوید: «فقط زیرساختی وجود ندارد.

قبل از همه‌گیری، مدرسه به هر دانش‌آموز یک Chromebook داد. این سرویس به اندازه کافی قوی نیست که همه 300 دانش آموز بتوانند به طور همزمان وارد سیستم شوند، بنابراین مقامات دسترسی سرسام آور را کاهش دادند و کلاس ها زمانی را تعیین کردند که بتوانند وارد سیستم شوند. وقتی آموزش از راه دور شروع شد، مدرسه نقاط مهم راه دور را ارائه داد. دانش‌آموزان به سرعت دریافتند که اینها فقط می‌توانند در هر بار یک کلاس را در خود جای دهند. اگر خواهر و برادر در کلاس های مختلف سعی می کردند از نقطه اتصال استفاده کنند، آنها را رها می کرد.

منینگ-جان توضیح می‌دهد که باید در طول کلاس با خدمات مشتری برای نرم‌افزار یادگیری از راه دور مدرسه تماس بگیرید تا به دانش‌آموزان کمک کند پس از قطع ارتباط دوباره به آن ملحق شوند. هنگامی که نوع دلتا بازگشت کوتاهی به یادگیری حضوری را در بهار قطع کرد، مدرسه به برگه‌های کاغذی بازگشت که دانش‌آموزان روز دوشنبه آن‌ها را برداشتند و جمعه برگرداندند.

“ما” منینگ-جان می‌گوید، سعی کرده‌ایم با ارائه‌دهنده تلفن محلی برای افزایش پهنای باندمان از سال 2015 همکاری کنیم. “اما فاصله نسبی آنها برای نصب برج ها یا اجرای فیبر، برای هیچ شرکتی سودآور نیست.”

در حال حاضر، دانش آموزان بین روزهای حضوری و غیر حضوری متناوب می شوند. ; حضور مجازی می تواند تا 30 درصد کاهش یابد. رزرواسیون هند دره اردک درخواست پول از صورت‌حساب زیرساخت‌ها کرد، اما هنوز نشنیده است که آیا دریافت خواهد کرد یا خیر.

فقدان دسترسی به اینترنت در سرزمین‌های قبیله‌ای فراتر از پول است. بی توجهی و طرد مردم بومی به نسل ها قبل برمی گردد. تا به امروز، سرزمین های قبیله ای دسترسی نسبتاً کمی به غذا، آب پاک، و برق. اتصال پهنای باند تنها یکی از بسیاری از اختلافات است.

رانتانن، مدیر فناوری قبایل در جنوب کالیفرنیا، در سال 2016 با دولت اوباما همکاری کرد تا بیش از 8000 “مایل میانه” گم شده را شناسایی کند. زمین های قبیله ای «میل میانی» در اتصال باند پهن به فیبرهای پرسرعتی اشاره دارد که گره شبکه اصلی ارائه‌دهنده را که اغلب در شهرهای بزرگ یافت می‌شود، به هاب‌های روستایی با شبکه‌های محلی خود متصل می‌کند.

***

منبع : https://www.wired.com

به این نوشته امتیاز بدهید!

افراد نیوز

افراد نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×