» سیاست » بایدن از FCC می خواهد که بی طرفی شبکه را برطرف کند – اما هنوز نمی تواند
سیاست

بایدن از FCC می خواهد که بی طرفی شبکه را برطرف کند – اما هنوز نمی تواند

تیر 20, 1400 60184

FCC همچنین می‌تواند از اختیارات خود بر اپراتورهای رایج برای به روش های دیگر از مصرف کنندگان محافظت کنید. برای مثال، لغو بی‌طرفی شبکه توسط رئیس سابق FCC آجیت پای به طور همزمان حذف قوانین شفافیت قیمت در دوره اوباما که بایدن می‌خواهد آن‌ها را بازگرداند.

سناتور اد مارکی (D–Masachusetts) درخواست بایدن برای بازگرداندن قوانین بی طرفی شبکه را تحسین کرد. مارکی گفت: «به محض اینکه سه کمیسیونر دموکرات در کار باشند، FCC باید بدون تأخیر اقدام به طبقه‌بندی مجدد پهنای باند به عنوان سرویس Title II کند و مجدداً قدرت خود را بر پهنای باند تأیید کند. “من همچنین قصد دارم به زودی قانونی را برای انجام همین کار توسط قانون معرفی کنم. ما نمی توانیم و نخواهیم کار را متوقف کنیم تا زمانی که بی طرفی شبکه قانون کشور باشد.” مارکی گفت: همه‌گیری آنچه را که قبلاً می‌دانستیم برجسته کرد: پهنای باند یک کالای لوکس نیست. مانند آب جاری و برق، یک ابزار ضروری است که همه به آن نیاز دارند.

صنعت کابل از دستور بایدن انتقاد می‌کند

گروه لابی اصلی صنعت کابل، NCTA–انجمن اینترنت و تلویزیون، دستور بایدن را به باد انتقاد گرفت.

“ما از اینکه فرمان اجرایی مجددا گمراه کننده است، ناامید شدیم. NCTA گفت: در روز جمعه. «شبکه‌های پهنای باند آمریکا مقاوم‌ترین و حیاتی‌ترین زیرساخت کشور در طول همه‌گیری بوده است، اقتصاد ما را در حال حرکت نگه داشته و شهروندان ما را قادر می‌سازد تا از امنیت خانه‌هایشان یاد بگیرند، کار کنند و در ارتباط باقی بمانند. همانطور که سیاست‌گذاران و صنعت هدف مشترک اتصال هر آمریکایی را دارند. برای خدمات پهنای باند قوی و قابل اعتماد، امیدواریم دولت لفاظی ها را کنار بگذارد و بر راه حل های سازنده تمرکز کند.”

NCTA و گروه لابی USTelecom مکرراً ادعا کرد که قیمت های پهنای باند در حال کاهش است. اما ادعاهای آنها متکی بر محاسبه “قیمت به ازای هر مگابیت” است که کل صورتحساب مصرف کنندگان را منعکس نمی کند و “شاخص قیمت گذاری پهنای باند” که شامل قیمت تنها چند ردیف خدمات به جای قیمت متوسط ​​یا متوسط ​​است. قیمت واقعی ماهانه ای که مصرف کنندگان به ارائه دهندگان خدمات اینترنت می پردازند بسیار سریعتر از تورم در حال افزایش است برای سالها.

طرح پهنای باند شهرداری ظاهرا متوقف شده است

بایدن برای اولین بار از برنامه‌های خود برای اجرای آن خبر داد. صنعت پهنای باند در اواخر مارس زمانی که او گفت که قیمت ها را کاهش می دهد، هزینه های پنهان را پایان می دهد، و بودجه برای شبکه های پهن باند شهرداری تامین می کند. بایدن در آن زمان خاطرنشان کرد، شبکه‌های دولتی «فشار کمتری برای سودآوری و … تعهد به خدمت به کل جوامع دارند.

بایدن در ابتدا 100 میلیارد دلار بودجه پیشنهاد کرد، با دسترسی اولویت‌دار. به شبکه های عمومی، راه اندازی دور لابی توسط AT&T و سایر ISP ها که هدفشان جلوگیری از رقابت است و می خواهند پول پهنای باند فقط به شرکت های خصوصی برسد. بایدن در نهایت به یک معامله 65 میلیارد دلاری با جمهوری خواهان، ظاهراً بدون هیچ ترجیحی برای شبکه های عمومی، اما هنوز در کنگره در حال مذاکره است.

FCC برای “کارکرد کامل” به عضو پنجم نیاز دارد

بایدن در اجرای اقداماتی که از FCC خواسته است دخالت مستقیم کمتری خواهد داشت، زیرا FCC یک آژانس مستقل است که به سادگی آنچه رئیس جمهور می خواهد را انجام نمی دهد. رئیس‌جمهور می‌تواند کمیسیون‌ها را معرفی کند و صندلی را انتخاب کند، بنابراین می‌تواند افرادی را انتخاب کند که با اولویت‌های او موافق هستند. اما قبل از اینکه دموکرات‌های FCC بتوانند روی هر کاری که شامل یک نبرد حزبی است، مانند طبقه‌بندی مجدد ارائه‌دهندگان پهنای باند به عنوان حامل‌های رایج، تحمیل قوانین بی‌طرفی شبکه، و مجبور کردن ISPها به کاهش قیمت‌ها و پایان دادن به هزینه‌های پنهان، کار کنند، باید فردی را انتخاب کند. مت وود، معاون سیاستگذاری

“دستور اجرایی مهم است، اما فرآیندها و پرسنل برای پیشبرد این اولویت‌ها هنوز آماده نشده‌اند… آژانس به یک کمیسیونر پنجم برای عملکرد کامل نیاز دارد.” و مشاور عمومی مطبوعات آزاد، روز جمعه گفت.

***

منبع : https://www.wired.com

به این نوشته امتیاز بدهید!

افراد نیوز

افراد نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×