» ارتباطات » AT&T از WarnerMedia برای تمرکز دوباره روی مخابرات استفاده می کند
ارتباطات

AT&T از WarnerMedia برای تمرکز دوباره روی مخابرات استفاده می کند

اردیبهشت 28, 1400 90248

AT&T روز دوشنبه اعلام کرد ورنر مدیا- از جمله HBO و برادران وارنر—به یک شرکت جدید، کمتر از سه سال پس از AT&T Time Warner را به قیمت 108 میلیارد دلار خرید.

AT&T گفت که با شرکت رسانه ای دیسکاوری برای ترکیب دارایی های WarnerMedia و Discovery به یک “شرکت سرگرمی جهانی مستقل” قرارداد بسته است. AT&T 43 میلیارد دلار از طریق “ترکیبی از پول نقد، اوراق بهادار بدهی و حفظ بدهی های خاص WarnerMedia” دریافت خواهد کرد. سهامداران AT&T 71 درصد از سهام شرکت رسانه ای جدید را دریافت خواهند کرد، در حالی که سهامداران دیسکاوری مالک 29 درصد دیگر خواهند بود.

AT&T انتظار دارد یک سال کامل برای تکمیل spinoff و ترکیب با کشف. AT&T گفت: “پیش بینی می شود معامله در اواسط سال 2022 بسته شود، مشروط به تایید سهامداران دیسکاوری و شرایط معمول بسته شدن، از جمله دریافت تاییدیه های نظارتی.”

AT&T می گوید تغییر خواهد کرد. تمرکز خودش روی پهن باند است.

“برای سهامداران AT&T، این فرصتی برای باز کردن قفل ارزش و تبدیل شدن به یکی از بهترین شرکت‌های باند پهن سرمایه‌دار، با تمرکز بر سرمایه‌گذاری در 5G است. جان استانکی، مدیر عامل AT&T گفت: و فیبر برای پاسخگویی به تقاضای قابل توجه و بلندمدت برای اتصال. “سهامداران AT&T سهام خود را در شرکت ارتباطات پیشرو ما که با سود سهام جذابی همراه است حفظ خواهند کرد. به علاوه، آنها در شرکت جدید، یک رهبر رسانه ای جهانی که می تواند یکی از برترین پلتفرم های استریم در جهان را بسازد، سهامی به دست خواهند آورد.”

شرکت WarnerMedia/Discovery که هنوز نامی از آن برده نشده است از بیش از 100 برند، از جمله “HBO، Warner Bros.، Discovery، DC Comics، CNN، Cartoon Network، HGTV، Food تشکیل خواهد شد. AT&T گفت: Network، Turner Networks، TNT، TBS، Eurosport، Magnolia، TLC، Animal Planet، ID، و بسیاری دیگر.

اعلان AT&T در روز دوشنبه تنها دو هفته پس از Verizon گفت که با فروش یاهو و AOL به مبلغ 5 میلیارد دلار به شرکت سهام خصوصی Apollo Global Management موافقت کرده است. شرط‌بندی غول‌های مخابراتی روی تجارت رسانه‌ای آنطور که انتظار داشتند نتیجه نداده است، اما سرمایه‌گذاری AT&T در رسانه‌ها بسیار بیشتر از سرمایه‌گذاری Verizon بود.

اعلام دیروز “یک اعتراف به این است که قرار دادن دارایی محتوای بزرگ با یک شرکت تلفن بی سیم، هم افزایی طولانی مدت کمی داشت،” CNBC نوشت. “در هر صورت، WarnerMedia به یک آلباتروس در سهام AT&T تبدیل شد که از زمان اتمام قرارداد در 14 ژوئن 2018 عملکرد ضعیفی از Verizon و T-Mobile داشته اند.”

خریدهای Time Warner و DirecTV AT&T هر دو در زمان رندال استفنسون، مدیرعامل قبلی استنکی ایجاد شدند.

AT&T حدود 45000 شغل را در media و تلکام پس از خرید تایم وارنر کاهش می یابد. AT&T از 31 مارس 2021.

استفنسون ادعا کرد که AT&T “7000 شغل برای افرادی ایجاد خواهد کرد فیبر در [زمین]» در ازای کاهش بزرگ مالیات شرکت ها. AT&T در عوض به اخراج کارکنان ادامه داد و به توانایی آن برای شبکه فیبر خود را گسترش دهد و شبکه مسی قدیمی خود را حفظ کند. گزارشی به سفارش دولت ایالت کالیفرنیا دریافت که AT&T اجازه داد شبکه تلفن مسی خود از طریق بی توجهی، به ویژه در جوامع کم درآمد و مناطق بدون رقابت قابل توجه، با وجود افزایش 152.6 درصدی قیمت تلفن خود در طول 12 سال، از بین برود.

در حالی که AT&T تجارت اصلی مخابراتی خود را حفظ می کند، این شرکت گفت که این معامله “به دو شرکت مستقل – یکی اتصال پهن باند و دیگری رسانه – منجر می شود تا تمرکز سرمایه گذاری را بیشتر کند و بهترین پایگاه سرمایه گذار را برای هر شرکت جذب کند. ” با بازگشت 43 میلیارد دلاری به AT&T، شرکت مخابراتی اعلام کرد که “یکی از بهترین شرکت‌های سرمایه‌دار 5G و پهنای باند فیبر در ایالات متحده خواهد بود.”

***

منبع : https://www.wired.com

به این نوشته امتیاز بدهید!

افراد نیوز

افراد نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×