» ارتباطات » ISP ها 8.5 میلیون کامنت جعلی در مخالفت با بی طرفی شبکه را تامین مالی کردند
ارتباطات

ISP ها 8.5 میلیون کامنت جعلی در مخالفت با بی طرفی شبکه را تامین مالی کردند

اردیبهشت 18, 1400 70212

بزرگترین ارائه دهندگان اینترنت در ایالات متحده کمپینی را تأمین مالی کردند که “8.5 میلیون نظر جعلی” را برای فدرال ایجاد کرد. کمیسیون ارتباطات به عنوان بخشی از مبارزه با قوانین بی طرفی شبکه در دوران دولت ترامپ، طبق یک گزارشی که پنجشنبه صادر شد توسط دادستان کل ایالت نیویورک، لتیتیا جیمز.

نزدیک به 18 میلیون از 22 میلیون کامنت ساخته شده است، از جمله موارد ارسالی طرفدار و ضد بی‌طرفی شبکه. یک جوان 19 ساله 7.7 میلیون نظر در حمایت از بی طرفی شبکه تحت نام های جعلی و تصادفی ارسال کرد. اما تلاش نجومی توسط صنعت پهنای باند برجسته شد زیرا از نام افراد واقعی بدون رضایت آنها و با شرکت های شخص ثالث استفاده کرد. در این گزارش آمده است که توسط صنعت استخدام شده است که سوابق رضایت جعلی را انجام داده است.

دفتر دادستان کل نیویورک تحقیقات خود را در سال 2017 آغاز کرد و گفت با سنگ اندازی مواجه شد از آن زمان صندلی FCC آجیت پای، که درخواست های شواهد را رد کرد. اما پس از یک فرآیند طولانی از به دست آوردن و تجزیه و تحلیل «ده‌ها هزار ایمیل داخلی، اسناد برنامه‌ریزی، سوابق بانکی، فاکتورها و داده‌هایی که صدها میلیون رکورد را شامل می‌شود»، این دفتر گفت که «دریافت که میلیون‌ها نظر جعلی ارسال شده است. از طریق یک کمپین مخفی، که توسط بزرگترین شرکت‌های پهنای باند کشور تامین می‌شود، برای حمایت از لغو قوانین بی‌طرفی شبکه موجود با استفاده از مولدهای سرب.”

واضح بود قبل از اینکه پای لغو لغو را تکمیل کند در دسامبر 2017 که میلیون ها نفر – از جمله افراد مرده – در نظرات بی طرفی شبکه جعل هویت شدند. حتی تحقیقات با بودجه صنعت متوجه شد که 98.5 درصد نظرات واقعی مخالف طرح مقررات زدایی Pai هستند. اما گزارش روز پنجشنبه جزئیات بیشتری را در مورد تعداد نظرات جعلی و نحوه دخالت صنعت پهنای باند نشان می دهد.

“صنعت پهنای باند در واقع نمی تواند به حمایت مردمی برای کمپین خود تکیه کند زیرا در این گزارش آمده است که عموم مردم به شدت از قوانین قوی بی طرفی شبکه حمایت کردند. “بنابراین صنعت پهنای باند سعی کرد با استخدام شرکت‌ها برای ایجاد نظر در ازای هزینه، پشتیبانی برای لغو ایجاد کند.” یک گروه چتر شامل Comcast، Charter، AT&T، Cox و CenturyLink. پهنای باند برای آمریکا همچنین شامل سه گروه تجاری، یعنی CTIA است که نشان دهنده صنعت ارتباطات بی سیم است. NCTA – انجمن اینترنت و تلویزیون؛ و انجمن صنعت مخابرات. Verizon به‌عنوان عضو Broadband برای آمریکا فهرست نشده است، اما بخشی از CTIA است.

“BFA نقش خود را در این کمپین با به‌کارگیری گروه‌های مدافع ضد مقررات – غیر مرتبط با این کمپین پنهان کرد. در گزارش AG آمده است که صنعت پهنای باند—برای خدمت به عنوان چهره های عمومی کمپین.

«حامیان مالی اولیه» کمپین Broadband for America «شامل یک گروه تجاری صنعتی و سه شرکت بودند که در این گزارش آمده است که با بیش از 65 میلیون مشترک آمریکایی و مجموع ارزش بازار تقریباً نیم تریلیون دلار، یکی از بزرگترین بازیگران در بازار اینترنت، تلفن و کابل ایالات متحده هستند.

Comcast، Charter، و AT&T بزرگترین اعضای Broadband برای آمریکا هستند. Comcast دارای 31.1 میلیون مشتری مسکونی در دسته بندی پهنای باند، تلفن و تلویزیون است. چارتر 29.4 میلیون مشتری دارد. کلاس AT&T 14.1 میلیون مشتری اینترنت و 15.9 میلیون مشتری تلویزیون دارد، اما مشخص نیست که چه مقدار همپوشانی بین آنها وجود دارد. این دو دسته با توجه به اینکه بسیاری از DirecTV در قلمرو AT&T بی سیم زندگی نمی کنند.

این گزارش به طور خاص به Comcast، Charter و AT&T اشاره می کند، بدون نام بردن از سایر موارد ارائه دهندگان خدمات rnet و تنها اشاره به آن ISP ها در جمله ای آمده است که می گوید: “بی طرفی شبکه به این اصل اشاره دارد که شرکت هایی که خدمات اینترنتی را به خانه، تجارت و تلفن همراه شما ارائه می دهند، مانند AT&T، Comcast، و Charter … نباید بین آنها تبعیض قائل شوند. محتوای موجود در اینترنت.”

***

منبع : https://www.wired.com

به این نوشته امتیاز بدهید!

افراد نیوز

افراد نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×