breadcrumbs_delimiter ارتباطات breadcrumbs_delimiter چرا تقریبا هیچ کس سریعترین شکل 5G را دریافت نمی کند؟
ارتباطات

چرا تقریبا هیچ کس سریعترین شکل 5G را دریافت نمی کند؟

اردیبهشت 12, 1400 40100

مشتریان تلفن همراه ایالات متحده تقریباً هرگز قادر به اتصال به شبکه‌های موج میلی‌متری نیستند – حتی اگر صنعت تلفن همراه، و به‌ویژه Verizon، سال‌ها را صرف تبلیغات سریع‌ترین شکل 5G کرده‌اند.

مشتریان AT&T و T-Mobile با دستگاه‌هایی که قادر به استفاده از شبکه‌های موج میلی‌متری بودند، تنها 0.5 درصد از مواقع در دوره 90 روزه بین 16 ژانویه تا 15 آوریل 2021 به mmWave 5G متصل بودند. انتشار گزارش Opensignal sed چهارشنبه. حتی در Verizon، اپراتور با تهاجمی‌ترین عرضه mmWave 5G، کاربران دارای دستگاه‌های سازگار 0.8 درصد از زمان خود را در شبکه فرکانس بالا صرف می‌کنند که از ظرفیت بزرگ آن برای ارائه سرعت‌های سریع‌تر از طیف باند پایین و متوسط ​​استفاده می‌کند. میانگین سرعت دانلود در mmWave 5G 232.7 مگابیت بر ثانیه برای AT&T، 215.3 مگابیت بر ثانیه برای T-Mobile و 692.9 مگابیت در ثانیه برای Verizon بود.

به گفته Opensignal، “میانگین زمان اتصال به mmWave 5G” درصد زمان اتصال به mmWave را در میان کاربرانی که دستگاهی با قابلیت mmWave 5G دارند و حداقل یک بار به mmWave متصل شده اند را نشان می دهد. ارس این بدان معناست که دستگاه‌هایی که برای استفاده از mmWave 5G به‌اندازه کافی جدید نیستند، اعداد را کاهش نمی‌دهند—درصد برای هر سه اپراتور اصلی در هنگام ارزیابی کاربرانی که قطعاً دستگاه‌های سازگار با شبکه‌های mmWave دارند، کمتر از 1 درصد است.

“در تجزیه و تحلیل Opensignal، ما به طور مداوم می بینیم که کاربران Verizon mmWave 5G ما میانگین زمان اتصال به mmWave 5G را نسبت به سایر اپراتورهای ایالات متحده تجربه می کنند.” در این دوره 90 روزه، کاربران Verizon ما میانگین زمان اتصال به mmWave 5G را 0.8 درصد در مقایسه با 0.5 درصد در AT&T و T-Mobile مشاهده کردند. همپوشانی فواصل اطمینان با AT&T.” این گزارش خاطرنشان کرد که هر سه اپراتور اصلی “زمینه زیادی برای افزایش در دسترس بودن خدمات mmWave 5G دارند.”

گزارش دیگری که توسط Opensignal در روز چهارشنبه منتشر شد می‌گوید که – هنگام شمارش 5G در همه باندهای طیف، نه فقط mmWave، 5G در 33.1 درصد در دسترس بود. زمان در T-Mobile، 20.5 درصد مواقع در AT&T، و 11.2 درصد مواقع در Verizon.

برنامه های تست سرعت Opensignal “هر روز میلیاردها اندازه گیری فردی را از بیش از حد جمع آوری می کنند. 100 میلیون دستگاه در سراسر جهان، که اکثریت قریب به اتفاق داده‌های ما را از طریق آزمایش‌های خودکاری که در پس‌زمینه اجرا می‌شوند تولید می‌کنند. دور” کلاس شرکت آزمایش می‌گوید.

پیشگام Verizon در mmWave 5G تعجب‌آور نیست، زیرا “استراتژی استقرار 5G Verizon تاکید زیادی داشته است. در mmWave، در حالی که T-Mobile برای خدمات 5G بر روی دارایی های طیف 600 مگاهرتز و 2.5 گیگاهرتز خود تمرکز کرده است، و AT&T تاکنون عمدتاً از باند پایین برای 5G استفاده کرده است.” امواج صوتی راه دوری را طی نمی کنند و به راحتی توسط دیوارها و سایر موانع مسدود می شوند. این بیماری همه گیر همچنین فرصت های محدودی را برای مردم برای اتصال به mmWave 5G ایجاد کرده است زیرا این فناوری در مناطق پرجمعیت در فضای باز و در رویدادهای بزرگ بسیار منطقی است.

“با همه گیری، گروه های بزرگی از یان فاگ، معاون تحلیل Opensignal در پاسخ به سؤالات ما به Ars گفت: مردم آنقدر در مراکز شهرها، استادیوم‌های ورزشی یا مراکز خرید جمع نمی‌شدند – بنابراین ما هنوز مزایای کامل خدمات mmWave 5G را ندیده‌ایم. “علاوه بر این، با توجه به اینکه سایت های mmWave بیشتر در خارج از منزل قرار دارند، احتمالاً تفاوت های فصلی را در مدت زمانی که کاربران در ارتباط با mmWave می گذرانند مشاهده خواهیم کرد.”

فاگ خاطرنشان کرد که “فیزیک فرکانس بالا باندهای طیف موج mm به این معنی است که سیگنال‌هایی که در خارج از منزل منشأ می‌گیرند تمایل دارند در خارج از منزل بمانند، و بدیهی است که مردم زمان بیشتری را در تابستان نسبت به زمستان در خارج از منزل می‌گذرانند. با این حال، او گفت: «زمانی که mmWave بیشتری در ساختمان‌های بزرگ مانند مراکز خرید یا سیستم‌های مترو مستقر می‌شود، فصلی بودن کاهش می‌یابد.

***

منبع : https://www.wired.com

به این نوشته امتیاز بدهید!

افراد نیوز

افراد نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×