» ارتباطات » تحریم‌های آمریکا هواوی را تحت فشار قرار داده است، اما برای چه مدت؟
ارتباطات

تحریم‌های آمریکا هواوی را تحت فشار قرار داده است، اما برای چه مدت؟

فروردین 12, 1400 70518

هواوی، تاج جواهر صنعت فناوری چین، از یک و دو ضربه مالی ناشی از تحریم‌های تراشه‌های ایالات متحده و کمپینی با هدف کاهش بازارهای بین‌المللی در حال فروپاشی است.

اما. با توجه به اینکه Huawei به سرعت در حال گسترش به بازارهای جدید است و دولت چین سرمایه گذاری زیادی برای به دست آوردن استقلال فن آوری از غرب انجام می دهد، این اهرم ممکن است برای مدت طولانی دوام می آورد.

دولت ایالات متحده هدف قرار داده است هواوی به اتهام جاسوسی و ارتباط با دولت، ادعا می‌کند که تجهیزات بی‌سیم 5G این شرکت یک خطر امنیتی است. . ظهور شرکت های چینی توسط بسیاری در غرب به عنوان مرتبط با قدرت دولت چین و نام تجاری اقتدارگرای فنی آن تلقی می شود.

آخرین گزارش مالی، که روز چهارشنبه منتشر شد، هزینه مالی کمپین ایالات متحده را نشان می دهد. رشد درآمد در سال گذشته از 19 درصد در سال 2019 به 3.8 درصد کاهش یافت. فروش بین المللی به ویژه در اروپا به شدت کاهش یافت.

فروش گوشی های هوشمند این شرکت ضربه بزرگی خورده است. بر اساس گزارش شرکت تحقیقاتی کانال‌ها.

محتوا

این محتوا را نیز می توان در سایت آن مشاهده کرد منشا از.

پیتر کاوی، رئیس دانشکده سیاست و استراتژی جهانی در UC San Diego و یک مقام سابق دولت ایالات متحده.

ایالات متحده تجهیزات شبکه هوآوی را ممنوع کرده است. داخلی شبکه های 5G و سایر کشورها از جمله بریتانیا، کانادا و استرالیا را متقاعد کرد که محدودیت های مشابهی را اعمال کنند. سال گذشته، ایالات متحده همچنین کنترل‌های صادراتی را برای قطع عرضه تراشه‌های پیشرفته به هواوی و تجهیزات پیشرفته ساخت تراشه به چین اعمال کرد که عملاً توانایی هوآوی برای ساخت گوشی‌های هوشمند پیشرفته را فلج کرد.

***

منبع : https://www.wired.com

به این نوشته امتیاز بدهید!

افراد نیوز

افراد نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×