breadcrumbs_delimiter سیاست breadcrumbs_delimiter گروه‌ها برای دستورالعمل‌های اخلاقی در زمینه فناوری ردیابی موقعیت مکانی فراخوان می‌دهند
سیاست

گروه‌ها برای دستورالعمل‌های اخلاقی در زمینه فناوری ردیابی موقعیت مکانی فراخوان می‌دهند

فروردین 5, 1400 3080

از آنجایی که برنامه های تلفن هوشمند هر حرکت ما را ردیابی می کنند، گروهی از فناوران در ایالات متحده و بریتانیا این هفته دستورالعمل هایی را ارائه کردند. برای استفاده های اخلاقی از داده های مکان. رهبران انجمن جغرافیایی آمریکا و آژانس نقشه‌برداری بریتانیا، Ordnance Survey، از شرکت‌ها می‌خواهند که به 10 اصل از جمله به حداقل رساندن جمع‌آوری داده‌ها و کسب رضایت فعالانه از کاربران متعهد باشند.

کریس تاکر، رئیس هیئت مدیره از انجمن جغرافیای آمریکا، یک گروه تحقیقاتی و حمایتی خصوصی، می‌گوید که منشور لوکوس با هدف ثبت مزایا و خطرات بالقوه دنیای ردیابی بی‌درنگ نامرئی: از برنامه هواشناسی گرفته تا سیستم GPS در ماشین شما یا در در سطح بین‌المللی، برنامه‌های ردیابی تماس که توسط دولت پشتیبانی می‌شوند و افراد را در سرتاسر جهان نگه می‌دارند.

«همه ما مجبور بودیم با کووید و پیامدهای اخلاقی ردیابی تماس، که همه چیز در مورد برنامه‌های مکان و داده‌های مکانی است. ما متوجه شدیم که هیچ مجموعه ای از دستورالعمل ها یا اصول بین المللی برای اجرای فناوری مکان یابی وجود ندارد. این یک خلأ بزرگ است.”

تاکر می‌گوید این بیماری همه‌گیر ماهیت دوگانه داده‌های مکان را برجسته کرده است. دولت‌ها می‌توانند از داده‌های مکان برای جلوگیری از شیوع بیماری‌ها با آگاه کردن مردم از تماس‌های احتمالی استفاده کنند. اما این خطر ایجاد یک دفتر کل دولتی در مورد مکان هر کس، جایی که آنها رفته اند و با چه کسی می رود، ایجاد می کند.

منشور منبع مجموعه ای از قوانین یا قوانین نیست، بلکه 10 دستورالعمل برای تفکر سازمان را در مورد استفاده اخلاقی از داده های مکان هدایت کنید. این نکات شامل محافظت از افراد آسیب‌پذیر و درک اینکه چگونه مجموعه‌های داده‌های موقعیت مکانی را می‌توان با داده‌های دیگر برای شناسایی افراد ترکیب کرد.

دستورالعمل‌ها به نگرانی‌ها در مورد استفاده از داده‌های مکان پاسخ می‌دهند. معاون گزارش شده در برنامه های دعای مسلمانان، از جمله Muslim Pro، طراحی شده برای کمک به مسلمانان در حفظ برنامه های نماز. اما بسیاری از کاربران نمی‌دانستند که برنامه‌ها این داده‌ها را نگه می‌دارند، آن‌ها را به شناسه‌هایشان متصل می‌کنند و آن‌ها را برای کارگزاران داده‌ای که با دولت ایالات متحده قرارداد دارند ارسال می‌کنند.

در آینده، تاکر می‌گوید محققان نگران هستند. یا مهندسان می توانند برای جلوگیری از چنین ترتیباتی به دستورالعمل های منشور لوکوس اشاره کنند. به‌جای گفتن ساده «این بد است»، آنها می‌توانند به این نکته اشاره کنند که برنامه‌ها بیش از حد لازم داده‌ها را جمع‌آوری می‌کنند، توجه نمی‌کنند که کاربران آن‌ها عمدتاً یک جمعیت آسیب‌پذیر هستند، و برای استفاده‌های دیگر اطلاع‌رسانی نمی‌کنند یا به دنبال رضایت نیستند.

تاکر می‌گوید: «مردم وقتی در مقابل مرد قرار می‌گیرند به چیزی نیاز دارند که به آن تکیه کنند.

وقتی قرنطینه‌ها شروع شد، Google، نیویورک تایمز، و سازمان‌های دیگر نحوه حرکت مردم در هفته‌های اولیه همه‌گیری را ترسیم کردند. داده‌ها روشن‌کننده بودند و تأکید می‌کردند که شغل و درآمد چگونه بر پناه گرفتن مردم در محل تأثیر می‌گذارد. اما بسیاری از دیدن اینکه چگونه این سازمان‌ها به راحتی می‌توانند به داده‌های موقعیت مکانی ما دسترسی داشته باشند، شوکه شدند، و از پایگاه‌های داده‌ای که در آن جاهایی که ما می‌رویم استفاده می‌کردند.

تقریباً در همان زمان، آزمایشگاه‌های پیاده‌روی Alphabet برنامه‌های برای شهری به اصطلاح هوشمند در Quayside تورنتو حذف شد. ساکنان نگرانی‌های حریم خصوصی متعددی را در مورد طرح‌هایی برای تعبیه حسگرها برای جمع‌آوری داده‌های 24 ساعته، از جمله داده‌های مسافران، مطرح کرده بودند. نادین علامه، مدیرعامل کنسرسیوم فضایی باز، که استانداردهای فنی برای داده‌های مکانی را توسعه می‌دهد، می‌گوید که به‌ویژه نگران شهرهای هوشمند است و آنها را به عنوان «Google Earth روی استروئیدها» توصیف می‌کند. در اکثر طرح‌های پیشنهادی برای شهرهای هوشمند، داده‌های موقعیت مکانی ساکنان صرفاً بر اساس محل زندگی آنها جمع‌آوری می‌شود، با این مبادله که داده‌ها از ایجاد شهری پایدارتر خبر می‌دهند. او امیدوار است که منشور لوکوس سازمان‌ها را وادار کند تا به مزایا و آسیب‌های آن در مقیاس وسیع کل شهرها فکر کنند.

***

منبع : https://www.wired.com

به این نوشته امتیاز بدهید!

افراد نیوز

افراد نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×