breadcrumbs_delimiter سیاست breadcrumbs_delimiter کالیفرنیا اکنون می تواند قانون بی طرفی خالص خود را اجرا کند
سیاست

کالیفرنیا اکنون می تواند قانون بی طرفی خالص خود را اجرا کند

اسفند 7, 1399 2059

کالیفرنیا می‌تواند شروع به اجرای بی‌طرفی شبکه که بیش از دو سال پیش تصویب شد، یک قاضی فدرال روز سه‌شنبه به ضرر ارائه‌دهندگان خدمات اینترنت حکم داد.

صنعت پهنای باند درخواست گروه های لابی برای صدور حکم اولیه توسط قاضی جان مندز از دادگاه منطقه ای ایالات متحده برای ناحیه شرقی کالیفرنیا رد شد. مندز دستور کتبی صادر نکرد اما حکم خود را در جلسه استماع اعلام کرد و رد درخواست ISPها در docket.

گزارش شده است که مندز تحت تأثیر ادعاهای ISP ها مبنی بر اینکه قانون بی طرفی شبکه ضروری نیست زیرا آنها مسدود نکرده اند تحت تأثیر قرار نگرفته است. یا کاهش ترافیک اینترنت.

«من این استدلال را شنیده‌ام و آن را قانع‌کننده نمی‌دانم،» طبق گزارش Hollywood Reporter. همه از سال 2018 تا کنون بهترین رفتار خود را داشته اند و منتظر هر اتفاقی در مدار DC هستند [پرونده دادگاه در مورد لغو بی طرفی شبکه توسط FCC]. من به این استدلال اهمیت نمی دهم که همه چیز خوب است و ما نیازی به نگرانی نداریم.”

مندز که در سال 2008 توسط پرزیدنت بوش نامزد شد، نیز گفت: “این تصمیم امروز یک تصمیم قانونی است و نباید انجام شود. در لنز سیاسی دیده شود. من چیزی در مورد استحکام این سیاست بیان نمی کنم. ممکن است این موضوع توسط کنگره بهتر از دادگاه های فدرال حل شود.”

گروه های لابی صنعتی’ شکایت علیه کالیفرنیا ادامه خواهد داشت، اما ایالت می تواند قانون خود را تا زمانی که پرونده هنوز در جریان است اجرا کند. خاویر بسرا، دادستان کل کالیفرنیا این حکم را تحسین کرد ، گفتن این بدان معنی است که “کالیفرنیا می تواند به زودی اجرای SB 822، قانون بی طرفی شبکه را آغاز کند.” بسرا گفت: محتوای مبتنی بر توانایی کاربر در پرداخت هزینه خدمات، ایده بازار رقابتی و انتقال باز اطلاعات را در هسته دنیای دیجیتالی و متصل ما تضعیف می کند.

دعوی قضایی علیه کالیفرنیا توسط گروه های لابی بزرگ صنعت پهن باند که نمایندگی ارائه دهندگان اینترنت سیمی و تلفن همراه را نمایندگی می کنند، تنظیم شد. این گروه ها عبارتند از: انجمن کابل آمریکا، CTIA-The Wireless Association، NCTA-The Internet & Television Association، و USTelecom.

“حکم دادگاه فدرال امروز به کالیفرنیا اجازه می دهد قانون بی طرفی شبکه ما را اجرا کند. یک پیروزی بزرگ برای دسترسی آزاد به اینترنت، دموکراسی و اقتصاد ما است.” “اینترنت در قلب زندگی مدرن قرار دارد. همه ما باید خودمان تصمیم بگیریم که کجا از اینترنت استفاده کنیم و چگونه به اطلاعات دسترسی پیدا کنیم. ما نمی توانیم به شرکت های بزرگ اجازه دهیم این تصمیمات را برای ما بگیرند.”

article image

راهنمای سیمی برای خنثی‌سازی شبکه

ISP‌ها نباید قادر به مسدود کردن برخی از داده‌ها و اولویت‌بندی برخی دیگر باشند—در اینجا آنچه باید در مورد مبارزه با درمان بدانید اطلاعات موجود در اینترنت نیز به همین صورت است.

قانون بی طرفی شبکه کالیفرنیا نیز توسط وزارت دادگستری دولت ترامپ به چالش کشیده شد. وزارت دادگستری رئیس جمهور بایدن به صورت داوطلبانه کنار گذاشته شد این دعوی قضایی، پرونده صنعت پهنای باند را به عنوان مانع قانونی باقی مانده برای کالیفرنیا باقی می گذارد.

زمانی که صنعت و وزارت دادگستری دعوای حقوقی خود را تسلیم کردند در سال 2018، کالیفرنیا موافقت با تعلیق اجرای قانون ایالتی تا پایان دادخواهی در مورد اقدامات علیه مقررات بی طرفی شبکه توسط آجیت پای، رئیس وقت کمیسیون ارتباطات فدرال. لغو قوانین بی طرفی شبکه FCC توسط Pai متعاقبا تأیید شد، اما او تلاش خود را برای پیشی گرفتن از همه قوانین ایالتی از دست داد.

علیرغم ضرر FCC در حق تقدم، دولت ترامپ و صنعت پهنای باند دعوای خود را از سر گرفتند علیه کالیفرنیا، با ادعای اینکه قانون ایالتی نمی تواند اجرا شود، زیرا FCC “مسئولیت انحصاری” برای تنظیم ارتباطات بین ایالتی دارد، و “ارتباطات اینترنتی ذاتاً بین ایالتی هستند.” پس از انصراف دولت بایدن از شکایت ایالات متحده علیه کالیفرنیا، ایالت گفت که “انفصال داوطلبانه دعوای خود از سوی ایالات متحده، بر استدلال های متهم مبنی بر اینکه SB 822 پیشدستی نشده است، تاکید می کند.”

***

منبع : https://www.wired.com

به این نوشته امتیاز بدهید!

افراد نیوز

افراد نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×