breadcrumbs_delimiter سیاست breadcrumbs_delimiter اپل کاهش اندکی از درآمد برخی از فروشگاه های App را کاهش می دهد
سیاست

اپل کاهش اندکی از درآمد برخی از فروشگاه های App را کاهش می دهد

آبان 29, 1399 2089

در یکی از بزرگترین تغییرات مدل App Store تا کنون، اپل چهارشنبه اعلام کرد اکثریت توسعه دهندگان شخص ثالثی که برنامه ها و بازی ها را در اپ استور این شرکت منتشر می کنند، شاهد کاهش درآمد اپل از 30 درصد به 15 درصد خواهند بود. این شرکت آن را برنامه فروشگاه App Small Business می نامد و هدف آن بهبود جایگاه شرکت در درک عمومی و نبردهای ضد انحصار و در عین حال کمترین تأثیرگذاری بر نتایج نهایی خود است.

این برنامه انتخابی است. در، و هر توسعه‌دهنده‌ای که مجموع درآمد آنها از همه برنامه‌هایشان در سال گذشته کمتر از ۱ میلیون دلار بوده است (یا هر توسعه‌دهنده‌ای که تازه وارد App Store شده‌اند) می‌توانند درخواست دهند و پذیرفته شوند. معیار درآمدی که در اینجا وجود دارد نه فقط خرید برنامه، بلکه خرید درون برنامه ای (IAP) و درآمد اشتراک را نیز شامل می شود.
اگر در طول سال توسعه‌دهنده از آستانه 1 میلیون دلار فراتر رود، نرخ 30 درصدی برای باقیمانده آن سال مجدداً اعمال خواهد شد. اگر توسعه‌دهنده دوباره از آستانه پایین بیاید، یک بار دیگر نرخ 15 درصد را در سال بعد دریافت می‌کند.

تیم کوک، مدیر عامل اپل، بیانیه زیر را در کنار این خبر منتشر کرد:

کسب و کارهای کوچک ستون فقرات اقتصاد جهانی ما و قلب تپنده نوآوری و فرصت در جوامع سراسر جهان هستند. ما این برنامه را راه‌اندازی می‌کنیم تا به صاحبان کسب‌وکارهای کوچک کمک کنیم فصل بعدی خلاقیت و شکوفایی را در اپ استور بنویسند، و برنامه‌های باکیفیتی را بسازیم که مشتریان ما دوست دارند… اپ استور موتور رشد اقتصادی بوده است، ایجاد میلیون ها شغل جدید و مسیری برای کارآفرینی که برای هر کسی که ایده ای عالی دارد در دسترس باشد. برنامه جدید ما این پیشرفت را به پیش می‌برد—به توسعه‌دهندگان کمک می‌کند تا برای کسب‌وکارهای کوچک خود سرمایه‌گذاری کنند، ایده‌های جدید را به خطر بیندازند، تیم‌های خود را گسترش دهند و به ساخت برنامه‌هایی ادامه دهند که زندگی مردم را غنی‌تر کند.

اگرچه اپل اعداد خاصی را منتشر نکرده است، به احتمال زیاد اکثریت قریب به اتفاق توسعه دهندگان اپ استور واجد شرایط این برنامه هستند، اما آنها با هم تنها بخش کوچکی از درآمد کلی اپ استور اپل را تشکیل می دهند که در سال گذشته 50 میلیارد دلار بود. این به این دلیل است که بازیکنان بزرگ بر درآمد تسلط دارند، در حالی که دریایی از توسعه‌دهندگان کوچک‌تر از نظر تعداد از بازیکنان بزرگ بیشتر است اما قطعاً از نظر هزینه‌های کاربران نه.

به این ترتیب، اپل می‌تواند برخی از انتقادات را منحرف کند. نرخ‌های آن برای توسعه‌دهندگان مستقل سنگین است، در حالی که تأثیر نسبتاً کمی بر قیمت نهایی خود دارد. این امر پویایی بین اپل و توسعه دهندگان بسیار بزرگی را که از کاهش 30 درصدی شکایت کرده اند، تغییر نمی دهد، مانند Epic Games. این نبردها احتمالاً ادامه خواهند داشت.

ممکن است مهمات مفیدی در نبردهای روابط عمومی و حقوقی بر سر مقررات پیشنهادی ضد انحصار یا اقدامی باشد که شرکت با آن مواجه است، به ویژه در اتحادیه اروپا اما به طور فزاینده ای در ایالات متحده نیز.

این داستان در ابتدا در Ars Technica.


داستان‌های WIRED عالی‌تر

***

منبع : https://www.wired.com

به این نوشته امتیاز بدهید!

افراد نیوز

افراد نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×