breadcrumbs_delimiter ارتباطات breadcrumbs_delimiter این ربات های کارخانه ای ممکن است راه آینده 5G را نشان دهند
ارتباطات

این ربات های کارخانه ای ممکن است راه آینده 5G را نشان دهند

آبان 15, 1399 3082

شاید انسانها قرار نبود اولین پذیرندگان 5G.

در Bosch Rexroth در باواریا، آلمان، روبات‌های چرخدار که بین ماشین‌های تولیدی و بازوهای رباتیک بزرگنمایی می‌کنند که به بالابر و اتصال اجزا کمک می‌کنند. با یک ویژگی جدید غیرمعمول – مودم‌های 5G.

بخشی از Bosch که تجهیزات تولید پیشرفته‌ای را می‌فروشد، 5G را به‌عنوان یک روند بزرگ در آینده می‌بیند — و نه فقط برای بازی یا دانلود فیلم فوق سریع. این شرکت یک خط تولید مدولار ایجاد کرده است که در آن همه تجهیزات – به علاوه ابزارهای برقی با دقت بالا – از طریق 5G به هم متصل می‌شوند.

ممکن است استاندارد جدید بی‌سیم تا کنون برای کاربران تلفن‌های هوشمند، اما با دلایل خوبی در برخی از کارخانه‌ها، مجتمع‌های اداری و محیط‌های کاری از راه دور طرفدارانی پیدا می‌کند. 5G وعده می دهد سرعت دانلود فوق العاده سریع—تا 10 گیگابیت در ثانیه، تقریباً 20 برابر سریعتر از فعلی شبکه‌هایی—که می‌توانند واقعیت مجازی را به گوشی‌های هوشمند و سایر ابزارهای تلفن همراه ارائه دهند.

اما بالاترین سرعت‌های 5G فقط روی برخی از انواع فرستنده‌ها کار می‌کنند، و ساخت اپراتورهای بی‌سیم زمان می‌برد. شبکه های آنها این به معنای عملکرد ناهموار و ناسازگار برای تلفن های هوشمند 5G تاکنون است.

اما در داخل یک کارخانه یا انبار، یک شبکه بی سیم خصوصی می تواند پوشش را تضمین کند. استاندارد جدید همچنین نوید تأخیر کمتر از یک میلی‌ثانیه را در مقایسه با حدود 50 میلی‌ثانیه برای شبکه‌های کنونی، و همچنین قابلیت اطمینان بالا و ظرفیت اتصال هزاران دستگاه به‌طور هم‌زمان را وعده می‌دهد.

گونتر می، رئیس فناوری و نوآوری در بخش اتوماسیون و برق رسانی بوش رکسروث، می گوید افزودن پیوندهای بی سیم پرسرعت به ربات ها و سایر تجهیزات به آنها اجازه می دهد تا با دقت بیشتری هماهنگ و کالیبره شوند، به پیش بینی خرابی ها و خرابی های پرهزینه کمک می کند و این امکان را فراهم می کند. نرم‌افزارهای پیچیده، از جمله هوش مصنوعی، که باید برای توانمندتر کردن آنها وارد شود. روبات‌های مجهز به 5G این شرکت نمونه‌های اولیه هستند، اما Bosch Rexroth قصد دارد آنها را در سال 2021 برای مشتریان عرضه کند.

برای هماهنگی و بهینه‌سازی رفتار کل یک طبقه کارخانه، “شما می‌خواهید می گوید: یک ارتباط ثابت و مستمر داشته باشید. 5G شامل چندین ویژگی است که آن را نسبت به راه حل های بی سیم موجود قابل اعتمادتر می کند، از جمله طرح هایی برای بازیابی سریع بسته های از دست رفته و روش هایی برای مسیریابی داده ها در اطراف گلوگاه های شبکه. او می‌گوید: «ما قبلاً [در کارخانه] اتصال بی‌سیم داشته‌ایم، عمدتاً Wi-Fi، اما از نظر قابلیت اطمینان به اندازه کافی خوب نیست.

البته قابلیت اطمینان است. ، یک معامله بزرگ در تولید است. ممکن است چند بسته رها شده در ادارات یا خانه‌ها اهمیتی نداشته باشد، اما می‌تواند به این معنی باشد که روباتی نشانه‌اش را از دست داده یا حتی متوقف می‌شود و منجر به تعطیلی پرهزینه تولید می‌شود.

شبکه‌های 5G خصوصی. همچنین مزایای امنیتی قابل توجهی را نوید می دهد، زیرا پهنای باند نیازی به اشتراک گذاری ندارد و می توان از رمزگذاری اضافی استفاده کرد. شرکتی که یک شبکه خصوصی 5G را اداره می کند باید بتواند تمام داده هایی را که از طریق آن منتقل می شود نظارت کند. در ایالات متحده و همچنین آلمان، که مرکز تولیدات پیشرفته فناوری است، شرکت‌ها می‌توانند حقوق طیف را برای ایجاد شبکه‌ای جدا از شبکه‌های حامل‌های بی‌سیم خریداری کنند.

چندین شرکت آلمانی، از جمله BMW، فولکس واگن و لوفت‌هانزا در حال آزمایش شبکه‌های خصوصی 5G هستند قبل از اینکه برخی از اپراتورهای بی‌سیم کشور خودشان را راه‌اندازی کنند.

***

منبع : https://www.wired.com

به این نوشته امتیاز بدهید!

افراد نیوز

افراد نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×