breadcrumbs_delimiter سیاست breadcrumbs_delimiter مشکل ضد انحصار فناوری که هیچ کس درباره آن صحبت نمی کند
سیاست

مشکل ضد انحصار فناوری که هیچ کس درباره آن صحبت نمی کند

آبان 8, 1399 3090

پس از سالها ایجاد فشار سیاسی برای بررسی دقیق ضد انحصار شرکت های بزرگ فناوری، این ماه کنگره و دولت ایالات متحده تحویل داده شده. کمیته فرعی ضد تراست مجلس نمایندگان آمریکا گزارشی را منتشر کرد که در آن اپل، آمازون، گوگل و فیس بوک رفتار انحصاری. وزارت دادگستری شکایتی علیه Google تنظیم کرد و مدعی شد که این شرکت از مصرف کنندگان جلوگیری می کند نمونه برداری از موتورهای جستجوی دیگر.

شور جدید ضد انحصار فناوری تا کنون یک هدف به همان اندازه آشکار را نادیده گرفته است: ارائه دهندگان پهنای باند ایالات متحده. Gigi Sohn، یکی از همکاران موسسه حقوقی جرج تاون برای قانون و سیاست فناوری، می‌گوید: «اگر می‌خواهید در مورد سابقه استفاده از قدرت دروازه‌بان برای آسیب رساندن به رقبا صحبت کنید، نمونه‌های بهتری وجود ندارد.

سون و دیگر منتقدان چهار شرکتی که بر پهنای باند ایالات متحده تسلط دارند—Verizon، Comcast، Charter Communications، و AT&T – استدلال می کنند که مداخله ضد تراست برای کاهش قیمت ها و گسترش دسترسی به اینترنت برای سال ها مورد نیاز بوده است. یک مطالعه مایکروسافت در سال گذشته تخمین زد که 162.8 میلیون آمریکایی فاقد پهنای باند معنادار و مؤسسه فناوری باز آمریکای جدید اخیراً دریافته است که مصرف کنندگان آمریکایی به طور متوسط ​​بیشتر از مشتریان اروپا، آسیا، یا در جای دیگری در آمریکای شمالی.

محتوا

این محتوا را نیز می توان در سایت آن مشاهده کرد منشأ /div>

همه‌گیری کرونا باعث شکاف آمریکا شده است شکاف دیجیتال بیشتر نیش بزنید. کودکان بدون اینترنت قابل اعتماد مجبور شده اند پهنای باند خارج از کتابخانه ها و Taco Bells برای تکمیل تکالیف مدرسه مجازی. در ماه آوریل، نظرسنجی مرکز تحقیقات پیو نشان داد که از هر پنج والدینی که کودکانی که مدارسشان به دلیل ویروس کرونا بسته شده بودند، یک نفر معتقد بود که به دلیل اتصال ناکافی به اینترنت، احتمالاً نمی توانند تکالیف مدرسه را در خانه انجام دهند.

مشکلات این چنینی مسلماً مهم‌تر از برخی از موضوعات ضد انحصار است که اخیراً در واشنگتن مورد توجه قرار گرفته است. شکایت وزارت دادگستری از گوگل استدلال می‌کند که پرداخت‌های این شرکت به اپل برای تنظیم موتور جستجوی خود به‌عنوان پیش‌فرض در آیفون، انتخاب یک ارائه‌دهنده جستجوی رقیب را برای مصرف‌کنندگان بسیار سخت می‌کند. برای ده ها میلیون آمریکایی، تغییر ارائه دهندگان پهنای باند حتی دشوارتر است – این نیاز به جابجایی دارد. مؤسسه اتکا به خود محلی، که پروژه‌های باند پهن جامعه را ترویج می‌کند، اخیراً بر اساس داده‌های کمیسیون ارتباطات فدرال تخمین زده می‌شود که حدود 80 میلیون آمریکایی فقط می‌توانند خدمات پهنای باند پرسرعت را از یک ارائه‌دهنده دریافت کنند.

“این کاملاً عمدی است. سوزان کرافورد، استاد دانشکده حقوق هاروارد می گوید: بخشی از اپراتورهای کابلی. «این شرکت‌ها بر اساس موقعیت‌های انحصاری خود از آمریکایی‌ها رانت می‌گیرند.»

ایالات متحده در گذشته از انحصارات مخابراتی رنج برده و از بین رفته است. AT&T تا زمانی که در سال 1984 شکسته شد، انحصار دولتی را تحت تحریم داشت تا اینکه در سال 1984 شکسته شد. قانون مخابرات در سال 1996 شامل قوانینی برای ارائه دهندگان تلفن با هدف تشویق رقابت بود، اما “سرویس های اطلاعاتی” را مستثنی کرد و شرکت های پهنای باند را آزادتر کرد.

کرافورد و دیگر منتقدان صنعت می‌گویند که شرکت‌های کابلی از این آزادی برای از بین بردن انتخاب از طریق ادغام استفاده کرده‌اند و بخش عمیقی از آن را به کار گرفته‌اند. لابی‌گران برای هدایت قانون‌گذاران به منظور کاهش نظارت و ممنوعیت شهرها از ایجاد شبکه‌های خود. کرافورد می‌گوید شهرهایی که این کار را انجام داده‌اند، مانند ویلسون، کارولینای شمالی، عموماً سرعت بالاتری با قیمت‌های پایین‌تر و شرایط محدودتر دارند. طبق داده‌های گردآوری شده توسط OpenSecrets، Comcast امسال بیش از 10 میلیون دلار برای لابی‌گری در واشنگتن هزینه کرده است. تنها دو شرکت دیگر، آمازون و فیس‌بوک، بیشتر هزینه کرده‌اند.

ارائه‌دهندگان اینترنت ایالات متحده می‌گویند که بازار پهنای باند آمریکا به خوبی پیش می‌رود و شکاف دیجیتال در حال بسته شدن است. کسب‌وکار در این سال همه‌گیر خوب است: ارائه‌دهندگان ایالات متحده با 2.4 میلیون مشترک دیگر از ژانویه تا ژوئن با تغییر مدرسه، کار و زندگی اجتماعی به صورت آنلاین قرارداد امضا کردند.

***

منبع : https://www.wired.com

به این نوشته امتیاز بدهید!

افراد نیوز

افراد نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×