breadcrumbs_delimiter ارتباطات breadcrumbs_delimiter چگونه اپل 5G را در آیفون های جدید خود قرار داد؟
ارتباطات

چگونه اپل 5G را در آیفون های جدید خود قرار داد؟

مهر 23, 1399 2056

در معرفی اولین تلفن های 5G روز سه شنبه، اپل اعلام کرد که آنها را در بیش از 100 شبکه آزمایش کرده است. این یک دستاورد قابل توجه است، زیرا 5G در مجموعه فرکانس های گیج کننده ای کار می کند، به این معنی که اپل مجبور شد تراشه های اضافی، فیلترهای فرکانس رادیویی و چندین آنتن را در iPhone 12.

جاده به 5G کمتر از آنچه که تاکنون تبلیغ شده بود، تاثیرگذار بوده است و با سرعت‌های مه و پوشش ناهموار، عمدتاً به این دلیل که فناوری بسیار پراکنده است.

5G سوارون کومار، استادیار دانشگاه کارنگی ملون، و رئیس آزمایشگاه فناوری بی‌سیم در حال ظهور. «یک استاندارد وجود دارد، اما می‌توان آن را به روش‌های مختلف تفسیر کرد.»

اپل در هنگام رونمایی از تلفن‌های جدید خود، تمام تلاش خود را برای فروش افراد دارای پتانسیل 5G انجام داد و نشان داد که چگونه می‌تواند با بارگذاری محاسبات، یک گوشی هوشمند مانند یک کنسول بازی رفتار کند. اما فناوری بی‌سیم همچنان نوپا باقی مانده است.

به گفته یان فوگ، معاون تحلیل در Opensignal، یک شرکت بریتانیایی که عملکرد شبکه بی سیم را ردیابی می کند. او خاطرنشان می‌کند که تنها دستگاه‌های اندرویدی بزرگ‌تر تمایل دارند از طعم پرسرعت 5G پشتیبانی کنند.

5G احتمالاً در ابتدا ناامید کننده بود، با توجه به تبلیغات پیرامون آن. این استاندارد سرعت انتقال داده را به 10 گیگابیت در ثانیه – 100 برابر سریعتر از سرعت 4G – و همچنین تاخیرهای 1 میلی ثانیه در مقایسه با 50 میلی ثانیه در 4G را وعده می دهد. همچنین به دستگاه های بسیار بیشتری اجازه می دهد تا به طور همزمان به یک شبکه متصل شوند.

همانطور که 4G نسل جدیدی از برنامه های گوشی های هوشمند را فعال کرد که به رشد اقتصادی دامن زد، امید این است که توسعه دهندگان خدمات جدیدی را بر روی آن ایجاد کنند. 5G علاوه بر قدرت‌های فوق‌العاده به تلفن‌های هوشمند، این فناوری در نهایت می‌تواند خودروهای خودران، ماشین‌آلات صنعتی، پزشکی را به هم متصل کند. دستگاه‌ها و توسترهای هوشمند برای ابر. 5G همچنین به عنوان کشورها پیشتاز هستند در راه اندازی آن.

اما هنوز 5G هنوز نتوانسته است به این هیاهو عمل کند.

div class=”GenericCalloutWrapper-bDIbv hqAjqg callout–has-top-border” data-testid=”GenericCallout”>

This image may contain Electronics, and Ipod

استاندارد بی‌سیم 5G طراحی شده است تا از بخش‌های مختلف طیف بی‌سیم حداکثر استفاده را ببرد. . استاندارد چند باند فرکانسی، اما تکه‌های اصلی فرکانس‌های باند پایین و باند متوسط ​​زیر ۶ گیگاهرتز هستند. و فرکانس‌های امواج فراواید یا میلی‌متری بالای 24 گیگاهرتز. به عنوان یک قاعده کلی، فرکانس‌های پایین‌تر برد بیشتری را ارائه می‌کنند اما سرعت‌های پایین‌تری را ارائه می‌کنند، در حالی که فرکانس‌های بالاتر سرعت‌های فوق‌العاده‌ای را ارائه می‌کنند اما فقط چند صد متر را پوشش می‌دهند و بسیار مستعد تداخل هستند. استفاده حداکثری از 5G به معنای استفاده از ترکیبی از همه این فرکانس‌ها است.

تا کنون، ارائه‌دهندگان شبکه ایالات متحده تنها برخی از بخش‌های طیف 5G را ارائه کرده‌اند. T-Mobile و AT&T روی فرکانس‌های پایین و متوسط ​​تمرکز کرده‌اند و پوشش بیشتری را ارائه می‌کنند اما سرعت‌هایی به سختی بالاتر از 4G دارند. ورایزون عمدتاً 5G فوق‌باند را ارائه می‌کند و سرعت دانلود تقریبا یک گیگابیت در ثانیه اما فقط در مناطق بسیار کوچک مرکز شهر. بر اساس گزارش اکتبر از Opensignal.

***

منبع : https://www.wired.com

به این نوشته امتیاز بدهید!

افراد نیوز

افراد نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×