breadcrumbs_delimiter سیاست breadcrumbs_delimiter «ردیابی نکن» بازگشته است، و این بار ممکن است کار کند
سیاست

«ردیابی نکن» بازگشته است، و این بار ممکن است کار کند

مهر 16, 1399 2077

چه چیزی را قانون حفظ حریم خصوصی می نامید که تنها در صورتی کار می کند که کاربران به صورت جداگانه از هر سایت یا برنامه ای که می خواهند انصراف دهند. آیا می خواهید به اشتراک گذاری داده های خود را متوقف کنید؟ یک تکه کاغذ.

یا می توانید آن را قانون حفظ حریم خصوصی مصرف کنندگان کالیفرنیا. در تئوری، این قانون به ساکنان کالیفرنیا این حق را می‌دهد که از هر کسب‌وکاری که داده‌هایشان را می‌فروشد انصراف دهند. در عمل، کاربرد زیادی نداشته است. اکثر مردم به زحمت از هر وب سایت خودداری می کنند، یک به یک. یک تجزیه و تحلیل، توسط DataGrail، یک شرکت رعایت حریم خصوصی، متوجه شد که در شش ماه اول سال، تنها 82 درخواست «نفروش» برای هر میلیون رکورد مصرف کننده وجود داشته است. یک مطالعه که هفته گذشته توسط Consumer Reports منتشر شد به توضیح علت کمک می‌کند: انصراف از همه چیز دردسر پیچیده‌ای است.

تغییر ممکن است در راه باشد. ، با این حال. CCPA شامل مکانیزمی برای حل یک به یک مشکل است. مقررات تفسیر قانون مشخص می کند که مشاغل باید به “کنترل حریم خصوصی جهانی” ارسال شده توسط مرورگر یا دستگاه احترام بگذارند. ایده این است که به جای اینکه هر بار که از یک سایت جدید بازدید می‌کنید یا از یک برنامه جدید استفاده می‌کنید، مجبور باشید تنظیمات حریم خصوصی را تغییر دهید، می‌توانید اولویت خود را یک بار در تلفن یا در یک برنامه افزودنی مرورگر تنظیم کنید و کار را با آن تمام کنید.

زمانی که دادستان کل آن مقررات را صادر کرد، فناوری انصراف جهانی وجود نداشت. از امروز، آن را انجام می دهد. امروز صبح گروهی از شرکت‌های فناوری متمرکز بر حریم خصوصی، سازمان‌های غیرانتفاعی و ناشران، از جمله نیویورک تایمز، بنیاد Electronic Frontier، و موتور جستجو و مرورگر DuckDuckGo، اعلام کرد راه اندازی بتا کنترل حریم خصوصی جهانی جدید. ایده ایجاد یک مشخصات فنی که به عنوان یک انصراف جهانی تحت CCPA واجد شرایط است، به طوری که استفاده از حقوق طبق قانون از پیچیدگی ناامیدکننده به بسیار آسان تبدیل می‌شود.

در نهایت محکوم به شکست بود، اما، زیرا شرکت‌ها هیچ تعهدی قانونی برای رعایت درخواست‌های Do Not Track نداشتند، و اکثر آنها این کار را نکردند. از قانون اما در حال حاضر، با CCPA، عکس آن صادق است. سلطانی گفت: “قانون، برای اولین بار، به نوعی جلوتر از فناوری است.” استاد دانشگاه Wesleyan که شروع به ساختن یک افزونه کروم به نام OptMeowt با شاگردانش بهار گذشته. در ماه آوریل، او با سلطانی ارتباط برقرار کرد که به جذب همکاران بیشتری در این تلاش کمک کرد. از امروز، کاربران می‌توانند در مرورگرهایی از جمله Mozilla، Brave، و DuckDuckGo و همچنین افزونه‌های حریم خصوصی DuckDuckGo برای Chrome، یک انصراف از مرورگر جهانی تنظیم کنند. کد لازم برای پاسخگویی مشاغل به کنترل حریم خصوصی در دسترس عموم است. ناشرینی که امضا کرده اند، به ویژه نیویورک تایمز و واشنگتن پست، موافقت کرده اند که این سیگنال را رعایت کنند.

برای ساکنان کالیفرنیا، کنترل حریم خصوصی جهانی، اگر توسط دادستان کل اجرا شود، تأثیر بسیار متفاوتی با کنترل‌های حریم خصوصی موجود مانند مسدودکننده‌های کوکی شخص ثالث خواهد داشت. این تنظیمات هیچ قدرتی بر کاری که یک وب سایت یا برنامه با داده هایی که مستقیماً از شما جمع آوری می کند انجام نمی دهد. در مقابل، کنترل جهانی یک دستور الزام آور قانونی صادر می کند که در صورت نقض آن، جریمه های عمده ای را در پی خواهد داشت.

***

منبع : https://www.wired.com

به این نوشته امتیاز بدهید!

افراد نیوز

افراد نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×